Sporx Extra Arama Logo

Erman Toroğlu: "Dudak uçuklatacak şeyler duyacaksınız"
9
TOROĞLU'NDAN FLAŞ YORUM
Erman Toroğlu, Süper Lig'deki şampiyonluk yarışıyla ilgili konuştu ve Sergen Yalçın'ın rakiplerindeki teknik direktörlere göre daha başarılı olduğunu söyledi.
8
"EN BAŞARILISI YALÇIN"
Sergen Yalçın, Fatih Terim, öbür tarafta Erol ve sonra Emre. Bu sene Sergen Yalçın, şampiyon olmasa da benim gözümde ligin en başarılı teknik direktörüdür, çok net. Diğerlerinin elinde malzeme felaket, bunun elinde malzeme felaket. Birilerinin elinde malzeme çok fazla. Şampiyon olur veya olmaz, hata yapmadı değil, yaptı.
7
"BÜTÜN İPLER ELİNDE"
Fatih'in neler yaptığını da iyi biliyorum. Sergen'in arkasında, Fatih'in geçmişte olduğu kadar insan gücü yok, kimse kusura bakmasın. Bunların isimlerini söylemeye gerek yok. Fatih çok çalıştı, iyi takım kurdu. Sergen Yalçın çok güzel işler yaptı, hatalar da yaptı ama şu anda bütün ipler elinde.
6
"ENTERESAN İŞLER OLACAK"
Bütün ipler elinde olurken, başka iplerde neler oynayacaklar? O kadar enteresan işler olacak ki... Salı ile ilgisi yok bu söylediğimin ama X takım, Y takım, Z takım başkanları, lütfen ya... Bir büyük takımın kongre üyesi olmuşlarsa, o takımın başkanı olduklarında ayrılsınlar. Aklıma geldiği için söylüyorum. Birinin başkanı, büyük bir takımın kongre üyesi, yok arkadaş öyle bir şey. Ömür boyu o büyük takımın kongre üyesi olmasınlar, yarın bunların vıdı vıdısı olabilir.
5
"BİR YERE KADAR GELDİ"
Sergen ne yapar? Çok iyi futbolcuydu bence Türkiye'ye gelmiş geçmiş en üst düzey bir oyuncu vardır benim değerimde, Yusuf Tunaoğlu. Ben oynadım, bilirim. Sergen iyi oyuncu ama o farklı bir adamdı. Kedinin yumakla oynadığı gibi oynayan bir adamdı. Bir yere kadar geldi, kaldı. Sergen iyi işler yaptı, yarın şampiyon da olamayabilir. 2 maçta öyle dengeler olacak ki, perdenin arkasında neler yapacaklar... Ben bunu yaşadığım için biliyorum.
4
"4-5 HAFTA SONRA DUYARSINIZ"

Perdenin arkasında neler olacak. Teşvik primi yasak evet, duyacaksınız neler olduğunu 4-5 hafta sonra. Hakem olayları, bilmem ne olayları, o kadar enteresan işler yaşıyoruz ki ülkede, ben inancımı bir noktada yitiriyorum. Dün akşam yapılan çizgiler, ondan önce yapılan çizgiler, kusura bakmayın, inanmıyorum. İnsanın olduğu yerde bu işler biraz sakat.

3
"LİG BİTİNCE KONUŞANI GÖRMEDİM"
Allah şampiyonluğa oynayanlara kuvvet versin. Yöneticiler çıkıyorlar, şunu yaptık diye konuşuyorlar. 3 büyük takım yöneticilerinin son 3-4 senede söylediklerini yan yana getirsem utanırlar. Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray, Trabzon, diğer takımlar fark etmez, sonunda bu ne ya dersiniz. Lig bitsin konuşacağız diyorlar, ben lig bittiğinde konuşanı görmedim.
2
"DUDAĞINIZ UÇUKLAYACAK"
İnşallah ligde hak eden kazanır. Hakem kardeşlerim ne halt yerler, bilmiyorum. Penaltıyı ver, faulü ver, sarı, kırmızı kartı ver. Birine verip birine vermezsen olmuyor. Onun için Allah kuvvet versin hepsine, enteresan 2 haftaya gireceğiz ve öyle şeyler yaşayacağız ki dudağınız uçuklayacak.
1
"4 PUAN ALAMAZSA ŞAMPİYON OLMASIN"
Beşiktaş takımı, Karagümrük ve Göztepe maçlarından 4 puan çıkaramıyorsa şampiyon olmasın. Ötekilere bakmam ben, 2'ye 3'e. Beşiktaş, Karagümrük ve Göztepe'den 4 puan çıkaramıyorsa kimseye kızmasın, kendine baksın.