Sporx Extra Arama Logo

Erman Toroğlu: "Beşiktaş anasının ak sütü gibi hak etti"

Spor yazarlarından Erman Toroğlu, Şampiyon Beşiktaş ile ilgili bir yazı kaleme aldı.
6
ERMAN TOROĞLU YAZDI

Spor yazarlarından Erman Toroğlu, Şampiyon Beşiktaş'ı köşesinde değerlendirdi. Toroğlu'nun yazısının tamamını okumak için 16 Mayıs 2021 tarihli Sabah gazetesini satın alabilirsiniz.

5
ALLAH GÖNÜLLERİNE GÖRE VERDİ

Bu Beşiktaş şampiyon olsa da olmasa da haftalardır şunu söyledim: "Bu sene şampiyonluğu köküne kadar hak eden takım Beşiktaş. Hak eden teknik adam Sergen Yalçın." Allah da onların gönüllerine göre verdi. Çok zorlandılar. Kadroları inanılmaz dardı. Karşılarında her türlü faktörle oynayan iki büyük takım vardı. Hepsini sahada yendiler.

4
ŞAMPİYON OLMASA YAZIK OLURDU

Oyunu çirkinleştirmedikleri gibi hep güzelleştirdiler. 9-10 kişiyle defans yapmaya kalkmadılar. Hep hücumu düşündüler. Hatta bu konuda hata bile yaptılar. Ben Beşiktaşlı değilim, Fenerli, Galatasaraylı da değilim ama bu sezon bu takım şampiyon olmasa hem bu takıma hem Sergen'e yazık olurdu.

3
ANALARININ AK SÜTÜ GİBİ HAK ETTİLER

Şampiyonluğu analarının ak sütü gibi hak ettiler. Hem de bu şartlarda. Düşünün G.Saray ve F.Bahçe'nin yedek kulübesini. Bir de Sergen'in yedek kulübesini. 'Bu sene Beşiktaş'ın maçı olsa da iyi futbol seyretsem' diye televizyonun başına geçtim. Fener'in, Galatasaray'ın, Trabzon'un maçları angarya geldi. Ama Beşiktaş'ın maçını açardım.

2
HELAL ŞAMPİYONLUK

Şunu da söylemeden geçemeyeceğim. Geçen hafta Karagümrük, bu hafta Göztepe ve Malatyaspor, 3 takıma da helal olsun. Ellerinden ne geliyorsa mücadele ettiler, oynadılar. En ufak bir şaibeye meydan vermediler. Zaten onun için de şampiyon olan takımın keyfi büyük oldu. Hani derler ya "Helal şampiyonluk" Evet Beşiktaş helaliyle şampiyon oldu.

1
SARI-KIRMIZILARIN İÇİNDEN SİYAH-BEYAZ KAZANDI

Dün gece Kayserispor sarı-kırmızı, Göztepe sarı-kırmızı, Malatya sarı-kırmızı, Galatasaray sarı-kırmızıydı. Bu kadar sarı-kırmızının arasından şampiyon siyah-beyaz çıktı. Can-ı gönülden tebrikler.