Sporx Extra Arama Logo

Emmanuel Eboue'den Galatasaray cevabı!
9

EBOU'DEN G.SARAY SÖZLERİ

Galatasaray'ın eski futbolcusu Emmanuel Eboue, Fildişili Futbolcular Derneği'ne özel açıklamalarda bulundu.
8

"KENDİ KULÜBÜMÜ KURDUM"

- Uzun süredir ülkemizdesiniz, neler yaptığınızı anlatır mısınız?

Futbolcu olmak isteyenler için Emmanuel Eboue Futbol Kulübü'nü kurdum. Bunu tamamen genç kardeşlerime destek olma amacıyla yaptım. Kulübün içerisinde eğitim merkezi de bulunacak. Kulübümün projesi, ulusal şampiyonalarda oynayacak futbolcular yetiştirmek ve kulübümüzün ulusal şampiyonalarda yer almasını sağlamak.
7

"G.SARAY İDDİALARI DEDİKODU"

- Galatasaray adına Afrikalı yetenekleri tespit etme gibi bir göreviniz var mı? Ülkemizde ve Türkiye'de bu tür iddialar duyduk?

Bu iddialar sadece dedikodudan ibaret. Ancak Galatasaray ile yakın bağlarım var. Kendimi iyi hissettiren ve bana çok yardımcı olan bir kulüp. Hatta onlara kendi projemi bile anlattım, bana bu konu hakkında destek verdiler.
6

"BİZE BÜYÜK ROL DÜŞÜYOR"

- Daha önce planınızın şampiyonalarda oynamak olduğunu söylemiştiniz. Eski bir üst seviye futbolcu olarak, insanları statlara çeken bir şampiyona oluşturmak için hedeflediğniz yenilikler neler?

Eski futbolcuların, seyircilerin stadyuma dönmesi için oynayacakları büyük bir rol var. Küçük kardeşlerimizin kendilerini en iyi şekilde vermelerine yardımcı olamk için kendi aramızda anlayış geliştirmeliyiz. Bu yolda ilerlersek, şampiyona da geçmişte olduğu gibi daha fazla coşku yaratacaktır.
5

"DİKKATE DEĞER BİR KATKIDA BULUNACAĞIM"

- Projeniz, Fildişi futboluna ne gibi yenilikler getirebilir?

Kendi adıma birçok tecrübeye sahibim. Ancak yeni tanıştığım Fildişili Futbolcular Derneği'nin de yardımına güveniyorum. Bir araya getirilen tüm bu unsurlar, Fildişi futboluna dikkate değer bir katkıda bulunmamı sağlayacak.
4

"PROSEDÜRLERİ TAMAMLIYORUZ"

- Kulübün faaliyetleri ne zaman başlayacak?

İdari prosedürler aşamasındayız. Spor Bakanlığı'na akreditasyon başvurusunda bulunduk. Her şey hazır olduğunda bilgilendirileceksiniz. Eğitim merkezimizin, 10-13, 14-16 ve 17-19 yaşındaki gençlerle üç kategoriden oluşacağını da unutmamalıyız.
3

"GENÇLERİN DESTEKLENMESİ ÇOK DEĞERLİ"

- Fildişili Futbolcular Derneği'nde bulunma sebebiniz nedir?

Fildişili Futbolcular Derneği'ni iyi biliyorum. Onların Fildişi futbolunun gelişimine katkıda bulunması ve genç futbolcuları desteklemesi çok değerli. Buna şapka çıkartıyorum. Şimdi içlerinde olduğum için ayrı bir dikkatle takipte olacağım.
2

BOŞANMA CEVABI...

- Boşanma davanızı sormak istiyorum. Tam olarak ne oldu?

Hayatta inişler ve çıkışlar var. Tanrı'ya şükrediyorum çünkü bana yaşadıklarımın üstesinden gelme gücü verdi. Bugün Zezeto, Aruna, Capi ve birlikte oynadığım tüm kardeşleri gördüğümde doğrudan kalbime hitap ediyorlar, beni neşelendiriyorlar.
1

"ALÇAK HIRSIZLARI DURDURMAK İÇİN..."

- Bu olaydan sonra kariyerinize son verdiniz. Kendinizi tekrardan canlandırmak mümkün değil miydi?

Tekrar oynayabilirdim, kontratım devam ediyordu. Ancak benim hakkımda söylenen her şeyi göz önünde bulundurarak kariyerimi sonlandırmaya karar verdim. İnsanlardan para koparmak için benim bu durumumdan yararlanmak isteyen insanlar da vardı. Bu da benim imajımı karartıyordu. Bu yüzden bir noktada video mesaj yayınlamaya karar verdim. O zamandan beri bu hırsızlar, bu alçak gaspçılar işlerini durdurdular.