Sporx Extra Arama Logo

'Direkt' Devler Ligi grupları için 3 ihtimal var!

Chelsea veya PSG'den biri Şampiyonlar Ligi'ni kazanır ve yerel liginde bu turnuvaya katılım hakkı elde edemezse, Türkiye Ligi'ni birinci bitiren takım, Devler Ligi gruplarına direkt katılamayacak.
5
ŞAMPİYONLAR LİGİ TEHLİKESİ

Takımlarımızın son yıllarda Avrupa kupalarında başarısız sonuçlar alması, UEFA ülkeler sıralamasında 11. sıraya gerilememize ve Süper Lig şampiyonunun önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi gruplarına direkt katılmasını tehlikeye soktu.

4
İLK 10'DA OLMADIĞIMIZ İÇİN...

Sıralamada ilk 10'da yer alamadığımız için Süper Lig'i birinci bitiren takımın doğrudan katılımı, Devler Ligi'nde bu sezonu şampiyon bitirecek takımın aynı zamanda kendi liginde bu turnuvaya katılma hakkını elde etmesiyle mümkün olacak.

3
DİREKT GRUP YOLU İÇİN 3 İHTİMAL

Şampiyonlar Ligi'nde yola devam eden takımlardan Manchester City, Chelsea ve Paris Saint-Germain (PSG) bu kupayı kazanıp, kendi liglerinde Devler Ligi'ne katılım hakkı alamazsa, Türkiye Süper Ligi şampiyonu, gruplara katılabilmek için ön eleme oynamak zorunda kalacak. Manchester City, İngiltere'de Şampiyonlar Ligi katılım hakkını elde ettiği için Şampiyonlar Ligi şampiyonu olması yetecek.

2
KAZANSALAR BİLE SORUN YAŞANMAYACAK

Halen Premier Lig'de dördüncü sırada yer alan Chelsea ile Ligue 1'in ikincisi PSG mevcut konumlarını koruduğu takdirde, Şampiyonlar Ligi'ni kazansalar bile sorun yaşanmayacak.

1
LİG İKİNCİSİ İÇİN MAN UNITED
UEFA Avrupa Ligi'nde yarı finale Manchester United, Villarreal, Arsenal ve Roma kaldı. İlk maç sonuçlarına göre Manchester United bir ayağını finale attı. Arsenal ve Villarreal arasındaki eşleşmede ise tur ortada. 4 takımdan yalnızca Manchester United, ligindeki derecesiyle Şampiyonlar Ligi biletini alacak. Eğer Manchester United, Avrupa Ligi şampiyonu olursa Süper Lig ikincisi, UEFA Şampiyonlar Ligi elemelerine iki değil üçüncü ön eleme turundan başlayacak. Sezonu da 20 Haziran'da değil 3-4 Ağustos'ta açacak. Diğer 3 takımdan biri kazanırsa ikinci ön eleme turuna gidecek.