Sporx Extra Arama Logo

Demba Ba'dan oruç, ayrılık ve Başakşehir açıklaması
11
DEMBA BA AYRILIK SONRASI İLK KEZ KONUŞTU

Demba Ba, Medipol Başakşehir'den ayrılığı sonrası ilk kez açıklamalarda bulundu.

10
"NEDENİ ORUÇ DEĞİL"

Sky Sports'un haberinde, 'Türk medyasındaki söylentiler dindar bir müslüman olan Demba Ba'nın Ramazan ayında oruç tutma ısrarı nedeniyle Kocaman'la tartışığını bildirdi. Bununla birlikte Ba, Sky Spors'a yaptığı açıklamada ayrılık nedeninden tam emin olamasa da bunun neden olduğuna inanmadığını dile getirdi.

9
"BENİ FAZLA DÜŞÜNMEDİĞİNİ SÖYLEDİ"

Demba Ba, "Teknik direktör, sezonun geri kalanında beni fazla düşünmediğini iletti. Ben bu gerçeğe bağlı kalmak istiyorum. Sahip olduğum isim ve bana duydukları saygı nedeniyle sözleşmemi erkenden feshetmeye karar verdiler." dedi.

8
"BEDEN DİLİNİ BEĞENMİYORUM"

"Çok güçlü bir karaktere sahip olduğumu düşünüyorum. Aklımdakini söylemekten çekinmiyorum. Bu da her zaman işe yaramıyor. Birkaç hafta önce Aykut Kocaman ile ofisinden birçok konu hakkında konuştu. O gün muhtemelen çok sert konuştu. Bana 'Senin beden dilini beğenmiyorum' dedikten sonra 'Ben de senin beden dilini sevmiyorum.' dedim. Ancak o konuşmadan sonra bile her şey yolundaydı."

7
"AYKUT KOCAMAN BANA SÖYLEDİ"

"Aykut Kocaman bana 'Daha çok koşup savaşabilen, daha fazla topla oynayabilecek oyuncuları seçmeye başlayacağını ve maçlara da böyle bir kadro çıkaracağını söyledi. İki hafta sonra Fenerbahçe ile maçımız vardı. Takımda bile değildim, çok şaşırdım. Çünkü böyle konuşmamıştık. Ancak bu futbol ve işler hızla değişebiliyor."

6
"ORUÇ TUTMAMAM GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİLER"

"Oruç tutmak istediğim için takımdan gönderildiğim söylentileri doğru değil. İnanmak da istemiyorum. Çünkü takımda hala oynayan ve oruç tutan başka oyuncular var. Ancak bazıları Ramazan gelmeden önce bana oynamak istiyorsam oruç tutmamam gerektiğini söylediler. Ben de oruç tutacağımı söyledim. Bence bu konu ile sözleşmenin üst üste gelmesi sadece tesadüf."

5
"FUTBOLUN TADINI ÇIKARMAK İSTİYORUM"

"Kariyerimin kalanında sadece futbolun tadını çıkarmak ve keyif almak istiyorum. Son birkaç yılda futbol sevincimi azaltan ya da uzaklaştıran bazı şeyler yaşandı. Ancak ben futbola aşığım ve en güzel şekilde bitirmek istiyorum."

4
"İNGİLTERE BİR SEÇENEK OLABİLİR"

"İngiltere benim için seçenek olabilir. Aklımda bir ülke, bir lig veya bölge yok. Sadece neler olacağını görmek istiyorum. Başka bir ligde, başka bir yerde kariyerim bitebilir. Ben ailem ve kendim için en iyi kararı vereceğim."

3
"İKİ TÜRLÜ KARİYER İSTERDİM"

"İki türlü kariyere sahip olmak isterdim. Bir tanesinde sürekli dünyayı dolaştığım, farklı ülkeler ve kültürler tanıdığım. Çünkü bunu yapmayı çok seviyorum. Bir diğeri ise 15 yıl boyunca tek kulüpte kaldığım bir kariyer. Çünkü böyle bir kariyer çok özel."

2
"BEYNİN KİLİTLERİNİ KIRMAK"

"Kendi kariyerimi, nasıl buralara geldiğimi ve yaşadığım şeyleri düşünüyordum. Futbol akademisinden gelmedim. Çok geç profesyonel oldum. 18 yaşımdayken hafta sonu liglerinde oynuyordum ve neredeyse futbolu bırakıyordum. Ancak başardım. Çünkü bana inana ve o sırada benimle birlikte çalışan insanlar vardı. Bu yüzden futbol, fiziksel ve teknik tarafların yanısıra oyuncuların bilişsel bakış açısıyla da alakalı. Çok büyük başarılar elde etmemin en iyi yolu beynin kilitlerini kırmaktır."

1
"ÖZEL BİR PROJEM VAR"

'Dünyada 'Sen bunu yapmak için yaratılmadın' gibi sözler söyleyenler vardır. Ben buna inanmıyorum. Hepimiz yeteneklerle donatılmış şekilde doğmayız. Eğitim alırız, gelişiriz ve yetiştiriliriz. Sonra bazı nitelikler kazanırız. Yüzlerce genç oyuncuya fayda sağlayabilecek nice oyuncular var. Projemle ilgilenen nöropsikoloji uzmanlarıyla tanıştım. Aynı zamanda eski teknik direktörüm Ralf Rangnick ile de bir toplantım var. Geliştirme programım hazır olduğunda bir kulüpte uygulayacağım. Sonuçları net bir şekilde görmek için oyuncularla birebir çalışacağım."