Arama Logo

Darius Thompson, resmen Anadolu Efes'te
5
DARIUS THOMPSON, ANADOLU EFES'TE
Gelecek sezon için yeni bir yapılanmaya giden Anadolu Efes, oyun kurucu pozisyonu için oldukça önemli bir hamle yaptı. Anadolu Efes, geçen sezonu Baskonia'da geçiren ve Avrupa'nın en iyilerinden bir haline gelen Darius Thompson ile 3 yıllık sözleşme imzaladı. Gelin Thompson'u yakından tanıyalım.
DARIUS THOMPSON, ANADOLU EFES'TE
4
ÇOK İYİ SEZON GEÇİRDİ
28 yaşındaki ABD'li gard, geçtiğimiz sezon Baskonia formasıyla EuroLeague'de gösterdiği performansla büyük dikkat çekti. Sezonun en gözde gardlarından biri olan Thompson, geçtiğimiz sezonu 12.6 sayı. 6.7 asisy ve 3.2 ribaunt ortalamaları ile tamamladı.
ÇOK İYİ SEZON GEÇİRDİ
3
ÇOK YÖNLÜ OYUN ANLAYIŞI
Thompson, şutör özelliğinin yanı sıra takım arkadaşlarına yaptığı asistlerle öne çıkıyor. Özellikle Vasilije Micic gibi oyun yönlendirici bir yıldızın takımdan ayrılmasının ardından Darius Thompson bu rol için en ideal adaylardan biri olarak dikkat çekmişti.
ÇOK YÖNLÜ OYUN ANLAYIŞI
2
4 SEZONDUR AVRUPA'DA
Kariyerine ABD lise takımlarından Blackman'de başlayan Darius Thompson, kolej kariyerinde Tennessee, Virginia ve Western Kentucky takımlarında forma giydi. 2018 yılında Avrupa'ya adım atan yıldız oyuncu sırasıyla ZZ Leiden, Brindisi, Lokomotiv Kuban ve Baskonia takımlarında oynadı.
4  SEZONDUR AVRUPA'DA
1
TAKIM LİDERİYDİ
Bu sezon EuroLeague'de normal sezonu 9. sırada tamamlayan ve play-off'un kıyısından dönen Baskonia'da saha içi liderliği rolüne soyunan Darius Thompson, Baskonia'nın İspanya Ligi'nde normal sezonu 2. sırada tamamlamasında da önemli bir paya sahipti.
TAKIM LİDERİYDİ