Sporx Extra Arama Logo

Damien Comolli'den Fenerbahçe için flaş açıklamalar
10

YAŞADIKLARINI ANLATTI

Fenerbahçe'den ayrılan sportif direktör Damien Comolli, The Athletic'ten David Ornstein'e konuştu. Fransız futbol adamı, Fenerbahçe'de yaşadıkları ve ayrılış süreci hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. İşte Damien Comolli'nin açıklamaları...
9

"ŞUBAT 2019'DA İSTİFA ETTİM!"

18-19 ayı birkaç cümleyle özetlemek zor, ama kısaca daha evvel 25 Şubat 2019'da istifa etmiştim. Bir sene önce yani. Çünkü ortamın ve çevrenin doğru olmadığını hissetmiştim. İleriye yönelik oluşturmaya çalıştığımız yapının yerleşmediğini, çalışmadığını düşünmüştüm. Zaten bu yüzden 3 senelik sözleşme imzalamıştım, bugün bu süre, futbol dünyasında uzun vade olarak görülüyor. Bir sene önce o ortamda gerçekten rahat değildim. Bu yüzden sözleşmem bitmeden ayrılacağımı bildirmiştim ve istifa etmiştim.

8

"DAHA FAZLA DAYANAMADIM"

İki seçeneğim vardı. Ya bekleyip ne olacağını görecektim ve takımın beni göndermesini umacaktım, ya da kulübe 12 aylık maaşımı ödeyecektim. Ve bu tabii ki yapabileceğim bir şey değildi. Birçok kez ayrılmak istemiştim ama kabul etmemişlerdi. Taa ki altı hafta öncesinde artık dayanamayana ve tünelin ucunu göremeyene kadar....
7

"TWEET ATTIM, KULÜP İZİN VERDİ"

Hayatımda ilk kez tweet atmıştım ve ayrılığımı böyle duyurmuştum. Daha önce hiçbir sosyal medya hesabım yoktu. Bir tane açmam gerekiyordu. Buradan yaşananların doğru bir durum olmadığını, bir şeyler yapmamız gerektiğini söyledim. Ve sonrasında buna dayalı olarak, kulüp gitmeme izin verdi.
6

"ALİ KOÇ TRANSFERİ YAPTI"

SORU: Doğru olmayan neydi? Twitter gönderilerinden okuduğuma göre, transferleri başkan yapıyordu, bu doğru mu?

Evet, bu halka açık bir bilgiydi, yani gizli saklı bir şey yok. Başkan, benim de teknik direktör Ersun Yanal'ın da geleceğini bilmediğimiz bir oyuncuyla (Simon Falette) imza atmaya karar vermişti. Bu kararına saygı duydum. O zaman da söylemiştim. Kulübe zamanının ve parasının birçoğunu harcayan biri olarak ve başkan olarak, istediğini yapma hakkı var. Ama bu kararı pek iyi karşılamamıştım.

5

"KULÜPTE NEGATİF HAVA HAKİM"

Bence kulüp içinde ve etrafında çok fazla negatiflik var. Bu durum, kariyerimde ilk kez karşılaştığım bir şeydi.
4

"SORUN SLIMANI VE AYEW'DE DEĞİLDİ"

İngiltere'de insanların yakından tanıdığı iki oyuncu almıştık. Geçen sezon, Leicester'dan Islam Slimani'yi, Swansea'dan da Andre Ayew'i kiralamıştık. Aldığımız en iyi iki oyuncuydu. Ama toplamda ikisi de 3 gol atmışlardı. Ve çok başarısız iki isim olarak görüldüler. Hep onların iyi oyuncular olduğunu, eğer iyi performans gösteremiyorlarsa kendi içimizde problem olduğunu söylüyordum.
3

"AYEW'İ GÖRDÜNÜZ MÜ?"

Bu sene Andre Ayew'in istatistiklerine bakıyorum, Swansea'de, 33 maç oynamış, 13 gol atmış ve 5 asist yapmış, ki kendisi bir kanat oyuncusu.... Bunlar harika rakamlar. Önceki sezon Fenerbahçe'de 5 asist bile yapmamıştı....
2

"SLIMANI, FRANSA'YI SALLADI"

Islam Slimani de Fransa Ligi'ni resmen salladı. 17 maçta oynadı, 9 gol attı ve 7 de asisti var. Fenerbahçe'de tüm ekibe hep söylüyordum; problem bizde! Eğer bize gelmeden ve bizden sonra iyi oynuyorlarsa, bizim kendimizi sorgulamamız gerekir. Ama insanlar bunu dinlemek istemiyordu.
1

"BU NEGATİFLİK BENİ RAHATSIZ ETTİ"

Fenerbahçe'deki tüm bu negatiflik ve kararsızlık, beni çok rahatsız etti. Sonunda ben de ayrılmaya karar verdim.