Sporx Extra Arama Logo

Cenk Tosun, transferi sonrası açıklamalarda bulundu
13

İLK RÖPORTAJ

Everton'dan Crystal Palace'a transfer olan milli oyuncu Cenk Tosun, imzayı atmasının ardından ilk röportajını verdi.
12

"BURADA OLMAKTAN MUTLUYUM"

Burada olmaktan mutluyum. Yarın sahada olacağım ve yeteneklerimi gösterebileceğim için çok heyecanlıyım.

11

"HERKES BENİ KABULLENDİ"

Antremana katıldım ve herkes beni kabullendi. Burada bir aile ortamı var. Sıcak bir şekilde karşılandım.
10

HER ŞEYİMİ VERECEĞİM

Roy Hudgson, aylardır beni istiyordu. Takıma katkı sağlayabileceğimi düşünüyor. Ben de bu kulüp için her şeyimi vereceğim. Bunun anlamı da benim için gol atmaktır.
9

İNGİLTERE'DE KALMAK İSTEDİM

Cyrstal Palace maçlarını futbol oynamaya başladığımdan beri izlerdim. İlk tercihim Premier Lig'de kalmaktı. Kulüp ve teknik direktörümüz benim için çok istekliydiler. Bu yüzden burayı tercih etmek benim için zor olmadı.

8

İŞİM HENÜZ BİTMEDİ

Bu ligde benim için bitmemiş bir hikaye var. İngiltere'deki ilk aylarım benim için çok iyi geçti. Gol ve goller atabileceğimi biliyorum. Burada işim henüz bitmedi.
7

HER ZAMAN İHTİYAC VAR

Palace'nin öndeki 3'lüsünün çok iyi oldğunu biliyordum. Özellikle Wifred Zaha, o harika bir oyuncu. Bir santrafor olarak, etrafımızda bu tarz oyunculara her zaman ihtiyacımız var.
6

GOLLERİMİ ATARAK...

Savunmada ve orta sahada da iyi oyuncularımız var. Sadece biraz şansa ihtiyacımız var. Son aylarda iyi sonuçlar gelmedi ama ben o şans faktörünü gollerimi atarak geri getirmek istiyorum.
5

GÜZEL İŞLER YAPTIK

18 yaşında Türkiye'ye geldim. Beşiktaş'ta 3 güzel sene geçirdim. Şampiyonlar Ligi'nde güzel işler yaptık. Hayallerimi gerçekleştirebilmek için Premier Lig'e geldim. 2018'den beri buradayım ve artık Palace'de olacağım için çok mutluyum.
4

BİR NUMARA FUTBOL

Almanya'dayken İlkay Gündoğan ile beraber oynadım. O dönem beraber oynadıklarımdan çoğu iyi liglerde iyi yerlerde mücadele ediyor.Türk taraftarlar futbolu seviyor ve yaşıyorlar. Türkiye'de bir numaralı spor her zaman futboldur. Bu sevginin bazen kötü yanları olabiliyor. Sadece bir oyun olduğu unutulabiliyor.
3

GURUR

Şimdi Türkiye Milli Takımı için mücadele ediyorum. Kendi ülken için oynuyor olmak, her zaman bir gurur.
2

HAZIR OLMAK

Everton'dan ayrılmamdaki ana neden EURO 2020 için hazır olmak. Goller atmak ve EURO 2020'ye hazır halde gitmek istiyorum.
1

İLK TÜRK'ÜM

İngiltere'de mücadele eden fazla Türk oyuncu olmadı. Şimdi Crystal Palace'ın ilk Türk oyuncusu olacağım. Bundan dolayı mutluyum.