Sporx Extra Arama Logo

Caner Erkin'in kaderi Ali Koç'un elinde

Caner Erkin'in kulüpteki geleceği Başkan Ali Koç ile yapılacak toplantıda belli olacak. Bu arada Fenerbahçe yönetimi Caner dışında 7 futbolcu için daha flaş bir karara imza attı. Konu hakkında yazar görüşleri de var.
6
FENERBAHÇE'DEN CANER HAMLESİ

Göztepe maçında oyundan alınırken teknik heyete tepki gösteren, karşılaşma sonrası da hocası Erol Bulut ile soyunma odasında gerginlik yaşayan Caner Erkin, Trabzonspor mücadelesinde kadroya alınmayacağını öğrenince tesisleri terk etmişti. Sonrasında sosyal medyadan 'armayı öptüğü' fotoğrafı paylaşarak gündem olan milli sol bekin durumu merak konusuyken, Fenerbahçe'den yeni bir hamle geldi. Teknik heyet dün tecrübeli oyuncuyu kadro dışı bıraktı. Disiplinsiz davranışları nedeniyle hafta sonuna kadar idmanlara alınmayacak olan Caner, tesislerde özel program dahilinde çalışmalarını sürdürecek.

5
7 FUTBOLCUYA DA PARA CEZASI VERİLDİ

Trabzonspor galibiyetiyle birlikte moral bulan sarı-lacivertlilerde teknik direktör Erol Bulut'un takımdaki havanın korunması adına böyle bir karar aldığı öğrenildi. Para cezası da verilen 32 yaşındaki futbolcu hakkındaki son karar ise Başkan Ali Koç, sportif direktör Emre Belözoğlu ve teknik heyetin yapacağı görüşmenin ardından verilecek. Bu arada sarı-lacivertli yönetim, Caner ile birlikte 7 oyuncuya daha disiplinsiz davranışları nedeniyle para cezası kesti.

4
5 YIL ÖNCE DE BUNU YAŞADI

Caner Erkin, daha önce 2015-16 sezonunda Fenerbahçe'deyken yine kadro dışı kalmış, 49 günde 10 maç kaçırmıştı. Toplamda da kariyeri boyunca cezalar ve oynama izni olmadığı için 49 karşılaşmada forma giyemedi. Fenerbahçe bu sezon onun oynamadığı 3 maçı da kazandı ve bir gol yedi. Geçtiğimiz sezon da Beşiktaş, Caner'in olmadığı 4 mücadeleyi de kazanmış, sadece iki gol yemişti. Şu anda ligin en fazla gollük pas veren 3. ismi ve 6 asist ile en fazla asist yapan 4. oyuncusu durumunda

3
NE DEDİLER?

SORU: Fenerbahçe teknik heyetinin Caner Erkin'i 'disiplin sorunu' nedeniyle kadro dışı bırakması hakkında ne düşünüyorsunuz?

2
"YÖNETİM BİLEREK ALDI"

ÖMER ÜRÜNDÜL: Bazı futbolcular var ki saha içinde öfke kontrolünü yapamıyorlar. Bunlardan bir tanesi de Caner Erkin. Ama bu, yeni ortaya çıkan bir gerçek değil. Zaten Caner, Fenerbahçe'de de öyleydi, Beşiktaş'ta da öyle, şimdi sarı-lacivertli ekibe döndü, yine aynı şey! O zaman bu tip oyuncuları ya idare edeceksiniz ya da ona göre faturayı keseceksiniz. Caner'in yapısı önceden bilinmiyor muydu? O da maçın stresiyle oyundan çıkarken bir harekette bulundu. Caner Erkin gibi sinirli olmayan birçok oyuncu da bazen çıkarken kızıyor ama onun dışında başka bir şey yaşandıysa bilemem.

1
"BULUT, UMUDUNU KESMİŞ"

GÜRCAN BİLGİÇ: Eğer böyle bir karar aldılarsa demek ki oyuncudan umudu kesmişler. Çünkü Caner, kalitesi ve problemleriyle birlikte yönetilip takım çıkarları için kullanılabilirdi. Bundan önceki takımlarında veya teknik adamlarda bu tolerans oyuncuya sağlandı. Eğer teknik direktör Erol Bulut, geri adım atmıyorsa Caner'den umudunu kesmiş, eksilerin daha fazla olduğuna kanaat getirmiş demektir. İlk kararda Başkan Ali Koç, hocanın yanında durmuştu, bu pozisyon Trabzonspor maçına da yansımıştı. Ben bundan sonra da değişeceğini zannetmiyorum. (Sabah/Volkan Demir)