Sporx Extra Arama Logo

Bu sezonun bize öğrettiği 10 şey
11

SEZONUN BİZE ÖĞRETTİKLERİ

Acısıyla, tatlısıyla, kavgasıyla, tartışmalarıyla bir sezon geride kaldı. 2017-18'de geriye dönüp baktığımızda dikkat çeken ve bazılarını önümüzdeki sezonlar için örnek de alabileceğimiz 10 şeyi listeledik.
10

İYİ YABANCI KALİTEYİ ARTTIRIYOR

Yabancı sınırının 14'e yükseltilmesinin ardından bunun oyuna etkisinin ne olacağı merakla beklenmekteydi. Kulüpler birçok transfer yaptı ve bu kadar fazla yabancının olumsuz bir hava oluşturabileceği yorumları da yapılmaya başlandı. Türk oyuncuların oynama şansının azalması nedeniyle sezon içinde çok tartışılsa da, oyunun kalitesine bakıldığında yabancının getirdiği rekabetin pozitif bir etki yarattığını söylemek mümkün. Üstelik Süper Lig'de tarihin en yüksek gol ortalamalarından biri yakalandı.

9

VİDEO YARDIMCI HAKEM ŞART

Sezon boyunca yine hafta sonlarında en çok konuştuğumuz konuların başında hakem hataları geldi. Verilen - verilmeyen kartlar, kaldırılan - kaldırılmayan bayraklar gündemi uzun süre meşgul etti. Hakemlerin el hareketleri, mimikleri, niyetleri günlerce tartışıldı. Önümüzdeki sezon gelecek video hakem sisteminin bunu çözüp çözmeyeceği şu anda belirslizliğini korusa da, bir yenilik yapmanın artık zamanının geldiği bir kez daha görüldü.