Sporx Extra Arama Logo

Beşiktaş'ta açıklama: "Lens Hollanda'ya gitmek istedi"
7

BEŞİKTAŞ'TA AÇIKLAMA

Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Torunoğulları, A Spor canlı yayınına bağlandı ve koronavirüs salgınıyla mücadeledeki son durum, ligin devamı ve oyuncuların düşüncelerini paylaştı.
6

"BENİM AİLEM DE HOLLANDA'DA"

Devletimizin almış olduğu önlemleri sekteye uğratmamak için mutlaka evde bulunmamız gerekiyor, sevdiklerimizi korumak için evde bulunmamız gerekiyor. Benim ailem de Hollanda'da, onlar da evde kalıyor. Evde kalmanın ne kadar ciddi olduğunu anlamamız gerekiyor, bütün insanlık için bunu yapmamız gerekiyor. Şakaya alınacak bir şeyi kalmadı bu işin.
5

"ÜMRANİYE'DE GÜVENLİK VAR"

Ümraniye'de şu anda sadece koruma görevlileri var tesise giriş çıkışa müsaade etmemek için. Tesisin güvenliği için müdürümüz bulunmaktadır. Kulüpte de her türlü önlem alındı, devletin uyarılarına harfiyen uyuyoruz, telefonla kontağımız devam ediyor. İnşallah bu kötü virüs bir an önce biter de, tüm insanlık huzura kavuşmuş olur.
4

"LİGİN ARTIK GAZI KAÇTI"

Benim şahsi düşüncem, ligin artık gazı kaçtı, futbolun daha doğrusu. 17 Nisan'dan sonra nasıl bir motivasyon olur, kestiremiyorum. Teknik ekip daha iyi bilir. Oyuncular evde çalışıyor. Ekonomik olarak da dünya futbolu dip yaptı.
3

"SPONSORLAR DA GÖZDEN GEÇİRECKE"

17 Nisan'dan sonra herhalde mevcut kontratları güncellemek gerekiyor. Futbolcuların da anlayış göstereceğini, FIFA'nın da anlayış göstereceğini düşünüyorum. Ekonomi durunca, sponsorlar da şu dan kontratlarını gözden geçireceklerdir. Öncelik bu virüsün yok olup geçmesi, ekonominin tekrar harekete geçmesi. Bu uzun yıllar sürecek, hemen hallolacak gibi değil.

2

"LENS HOLLANDA'YA GİTMEK İSTİYOR"

Oyuncularla görüşüyoruz, evlerinde bulunuyorlar. Lens ile görüştüm, Hollanda'ya gitmek istiyor. Ben de gidemiyorum, herkesin bulunduğu yerde kalmasında fayda var. Bizim de çocuklarımız var. Ben HOllanda'ya gitmek istiyorum, ne yapmam lazım dedi, gidemezsin dedim ben de. Bütün oyuncular için geçerli bu, uçuşlar durdu. Hollanda da zaten her şeyi kapattı. Halkımızdan tek ricamız, devletimizin aldığı önlemlere uyalım, evimizde kalalım. Bunu yapmak zorundayız.

1

LENS NEDEN GİTMEK İSTİYOR?

Beşiktaş'ın yıldız oyuncusu Jeremain Lens, koronavirüs nedeniyle ülkelere giriş çıkışın yasak olması nedeniyle oldukça üzgün. Hollandalı futbolcunun üzüntüsünün nedeni ise çocuklarını görememesi. Ayrıldığı eşi Hollanda’da yaşayan ve 15 günde bir gördüğü çocuklarını özlediğini söyleyen Lens önceki gün yöneticilerle yaptığı telefon görüşmesinde çocuklarını çok özlediğini belirterek “Ne onları buraya getirebiliyorum ne de ben gidebiliyorum. Çocuk özlemi başkaymış. Onlarla sürekli telefonla görüşerek sabırlı olmaları ve sokağa çıkmamaları konusunda uyarıyorum. Onlar da bana evde çizdikleri resimleri atıyorlar. Duygulanıyorum” diyerek hislerini aktardı ancak talebi reddedildi.