Arama Logo

Beşiktaş ve Galatasaray'ın unutulmaz isimlerinden derbi yorumu
13
DERBİ ÖNCESİ YORUMLAR

Beşiktaş ve Galatasaray'ın unutulmaz isimleri İbrahim Toraman, Ümit Karan, Veli Kavlak, Suat Kaya, Oktay Derelioğlu ve Kerem İnan, dev derbiyle ilgili Sabah Spor'a değerlendirmelerde bulundular. Efsanelerin gündeminde Fatih Terim ve Sergen Yalçın'ın tercihleri ve derbiye damga vurabilecek futbolcular da vardı.

12
"ESKİ GÜCÜNDE OLURSA BEŞİKTAŞ KAZANIR"

İBRAHİM TORAMAN: Beşiktaş'ın eski oyununu arattığı bir gerçek. Şampiyonlar Ligi'nde var olmak kolay değil. İyi performans gösteremiyor çünkü orası farklı bir kulvar. Her şeye rağmen Beşiktaş'ın Galatasaray'a göre çok iyi bir kadrosu var. Bence maçta favori olan Beşiktaş. Evinde olması avantaj. Galatasaray'ın da üst üste galip gelmesi oyunculara büyük öz güven sağlıyor. Derbiye moralli geliyorlar. Eski gücünde olursa Beşiktaş kazanır diye düşünüyorum.

11
"HER AN GOL ATABİLECEK, ATTIRABİLECEK İSİMLER"

İBRAHİM TORAMAN: Beşiktaş için derbide ön plana çıkabilecek birçok oyuncu var. Pjanic olsun, Ghezzal olsun, Batshuayi olsun. Her an gol atabilecek ya da attırabilecek isimler. Galatasaray için ise derbide öne çıkacak isimler Kerem ve Morutan olur. Onlar da skora etki edecek, çok önemli isimler.

10
"BEŞİKTAŞ'I DAHA AVANTAJLI GÖRÜYORUM"

ÜMİT KARAN: Kritik bir mücadele olacak. Şampiyonluktan çok moral olarak önemli. Derbilerin favorisi tabiki vardır. Beşiktaş'ı daha avantajlı görüyorum. Galatasaray gelecek açısından umut verse de genç bir kadrosu var ve henüz oturmadı. Beşiktaş daha olgun bir takım. Galatasaray'ın dinlenme süresi daha kısaydı.

9
"DERBİDE KALECİLER ÖN PLANA ÇIKAR"

ÜMİT KARAN: Kağıt üzerinde Beşiktaş favori ancak Galatasaray'ın da önemli isimleri var. Derbide kaleciler ön plana çıkar. Tutan kadar atanlar da önemli. Marcao'nun dönüşü büyük avantaj. Önemli bir savunma oyuncusu. Sergen Yalçın'ın form düşüklüğü yaşadığını düşünmüyorum. Her takımın böyle inişli çıkışlı zamanları olur. Beşiktaş savunmada çok pozisyon veriyor, yap toplarda zaafları var.

8
"BEŞİKTAŞ KESİNLİKLE FAVORİ"

VELİ KAVLAK: Beşiktaş, Sporting maçının moral bozukluğuyla derbiye çıkacak. O maçtaki skor oyunu yansıtmadığını düşünüorum. İki tane aynı şekilde duran toptan gol yiyerek geriye düşmesi takımın moralini bozdu. Beşiktaş derbilerde Vodafone Park'ta yenilmiyor. Kesinlikle favori. Taraftar da arkasında olacak.

7
"ORTA SAHA ÜÇLÜSÜ DERBİNİN GİDİŞATINI BELİRLER"

VELİ KAVLAK: Galatasaray iyi bir performans gösterdi Moskova'da. Gol bulma sıkıntıları yaşıyorlar. Atiba'nın yokluğu çok önemli. Sporting maçında da arandı. Yıllardır takımın içinde. Derbide ön plana çıkacak isimler Pjanic ve Batshuayi olabilir. Ancak ben iki takım adına da orta saha üçlüsünün maçın gidişatını belirleyeceğini düşünüyorum.

6
"HAK EDEN KAZANSIN"

SUAT KAYA: Hak eden kazansın. İkisi de iyi top oynamaya çalışan takımlar. Her şeyiyle dışarıda iyi bir Galatasaray, içeride kötü oyuna rağmen seri yakalamış durumda. Beşiktaş ise dışarıda kötü ama içeride tam kadro olduğu takdirde tehlikeli bir rakip. Talebe ve hocası maça çıkacak. İnşallah güzel bir maç olur.

5
"GÖNLÜM GALATASARAY, AKLIM BEŞİKTAŞ DİYOR"

SUAT KAYA: Beşiktaş'ta Batshuayi, Galatasaray'da ise Mohamed ön plana çıkar. Golcülerin ayaklarını çalıştırması gerekiyor. Sergen Yalçın takım arkadaşlığı yaptığım değerli bir isim, kardeşim. Galatasaray ile kim maç yapsa gönlüm Galatasaray'dan yana olur ama aklım Beşiktaş tarafında...

4
"DERBİNİN FAVORİSİ YOK"

OKTAY DERELİOĞLU: İki takımın için de üst seviyede diyemem. Galatasaray, derbiye Lokomotiv galibiyeti nedeniyle biraz daha moralli geliyor. Beşiktaş'ta moraller bozuk ancak bunlar büyük takım böyle şeylerin üstesinden gelirler. Bence favori yok. İnşallah güzel bir maç olur.

3
"SERGEN YALÇIN'IN ÖNEMLİ BİR KREDİSİ VAR"

OKTAY DERELİOĞLU: Son haftalarda puanlar kaybetse de Sergen Yalçın'ın önemli bir kredisi var. Galatasaray'da Mohamed ön plana çıkar. Beşiktaş'ta da Batshuayi, Pjanic, Josef de Souza gibi önemli ayaklar var.

2
"KADROSUNU EN İYİ KULLANAN KAZANIR"

KEREM İNAN: Son 4 haftada Galatasaray'ın yukarıya doğru yükselen bir grafiği var. Göze hoş gelmese de skoru almasını biliyor. Fatih Terim takımını kadro yapısına göre oynatıyor. Beşiktaş'ta her ne kadar sakatlık olsa da Sergen Yalçın kadrosunu doğru kullanamıyor. Derbide kadrosunu en iyi kullanan hoca kazanacaktır.

1
"GALATASARAY KONTROLÜ ELİNDE TUTAR"

KEREM İNAN: Beşiktaş'ın kadrosu Galatasaray'a göre daha iyi. Şampiyonlar Ligi için kurulan bir kadro ancak beklentiyi karşılayamıyor. Beklentinin üzerinde bir performans gösteren Galatasaray derbide daha rahat oynar ve kontrolü elinde tutar diye düşünüyorum. Derbide Galatasaray için ön plana isimler değil takım oyunu çıkar. Beşiktaş'ta ise Batshuayi önemli bir koz. Galatasaray'da ayrıca Marcao'nun dönüşü de çok önemli...