Sporx Extra Arama Logo

Beşiktaş'ı gelecekte ne bekliyor?
10
BEŞİKTAŞ'I NELER BEKLİYOR?
Süper Lig'de şampiyonluğa ulaşan Beşiktaş'ın önümüzdeki süreçte neler bekliyor? Siyah beyazlıların 1-2 aylık süreçte mutlaka yapması gerekenler ve Ahmet Nur Çebi'nin ajandasındaki öncelikli işleri bir araya getirdik.
9
SERGEN YALÇIN'A YENİ SÖZLEŞME
“Biz Sergen Yalçın ile kısa vadeli anlaşma yapmadık. Sergen hoca işini kusursuz yapıyor. Biz, idari olarak imkanlar çerçevesinde çalışma ortamı yaratıyoruz. Beşiktaş’ın hoca problemi yok. Hocamızla yola devam edeceğiz. Bunun lig sıralaması ile de alakası yok” sözlerini kullanan Ahmet Nur Çebi'nin Sergen Yalçın ile kısa sürede yeni bir sözleşme imzalaması bekleniyor
8
ROSIER VE GHEZZAL İÇİN KARAR
Beşiktaş yönetimi Sporting'den kiralanan Rosier ile Leicester'dan kiralık olarak gelen Rachid Ghezzal'ı yeniden renklerine bağlamak istiyor. Rosier için 2 milyon euro bonservis vermeye hazır olan siyah beyazlılar, Ghezzal için de 4 milyon euroyu gözden çıkarmış durumda bu rakam da İngilizleri ikna etmeye yetmiyor. Mayıs sonu ve Haziran ayında Beşiktaş yönetimi bu oyuncular için ciddi mesai harcayacak.
7
ERSİN DESTANOĞLU'NA TEKLİFLER
Bu sezon yaptığı büyük çıkışla Avrupa'da birçok scoutun radarına giren Ersin Destanoğlu için Fransız ve İngiliz ekiplerinin ciddi ilgisi bulunuyor. 10 milyon eurodan düşük tekliflere sıcak bakmayan Beşiktaş yönetimini ikna edecek büyük bir teklif yeni kaleci arayışlarını da beraberinde getirebilir. Bunun yanında yeni transfer için de ciddi bir kaynak oluşturacaktır.
6
ATIBA'YA YENİ SÖZLEŞME
Kaptan Atiba'nın üstün performansı sonrasında en azından 1 yıl daha yola devam edilmesi bekleniyor. 38 yaşındaki Kanadalı oyuncuya 1 yıllık yeni sözleşme teklif edilecek.
5
ABOUBAKAR İLE YOLA DEVAM
 Siyah-beyazlı yönetim, bir süredir yeni sözleşme için görüştüğü ve olumlu dönüş aldığı Kamerunlu golcüyü mutlaka kadrosunda tutmak istiyor. Kartal sezon başında Porto'dan bonservis bedeli ödemeden renklerine bağladığı 29 yaşındaki Aboubakar'a performansa dayalı 1+1 yıllık sözleşme imzalatmıştı. Deneyimli oyuncu, Teknik Direktör Sergen Yalçın yönetiminde ortaya koyduğu başarılı performansla kafalardaki tüm soru işaretlerini silerken, büyük takdir ve güven kazandı. İkinci dönemini yaşadığı Beşiktaş'ta yeniden kendini bulan Aboubakar'ın da takımda kalmaya hazır olduğu belirlendi. Bu düşüncesini yönetimle paylaşan başarılı oyuncunun maddi konulardaki görüşmelerin tamamlanmasından sonra 2 yıllık resmi sözleşmeye imza atacağı aktarıldı. Siyah-beyazlılar, Vincent Aboubakar'ın yıllık ücretine ciddi bir zam yapacak. Kamerunlu golcünün 1,5 milyon euro olan garanti parası net 2,5 milyon euro seviyesine çıkarılacak. Bu paranın bir bölümünün yine performansa dayalı olacağı ifade edildi.
 
 
 
4
CENK TOSUN İÇİN TOP EVERTON'DA
Sakatlıklar nedeniyle Beşiktaş'taki yeni döneminde istediği performansı gösteremeyen Cenk Tosun için Everton ile yeni bir kiralık transfer görüşmesi yapılması bekleniyor. İngilizler kolaylık sağlaması halinde Cenk ile de görüşülebileceği aktarıldı.
3
DORUKHAN İLE VEDA YAKIN
Beşiktaş'ta sözleşmesi sona eren Dorukhan Toköz ile yeni kontrat konusunda anlaşma sağlanamadı. Yurtiçinden ve yurt dışından talipleri olan Dorukhan ile iplerin kopması bekleniyor.
2
MENSAH İLE AYRILIK
Bernard Mensah'ı kiralık olarak renklerine bağlayan Beşiktaş cephesi, Kayserispor'dan alınan oyuncudan beklenen verimi alamadı. Satın alma opsiyonu kullanıılmayacak.
1
ŞAMPİYONLAR LİGİ KADROSU
Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olacak bir kadro kurmanın hesaplarını yapacak olan Beşiktaş, listesindeki birçok isim için girişimlerde bulunacak. Öncelikli olarak yurt içindeki hedeflerini belirleyen Beşiktaş'ın elde edilecek bonservis gelirleri ve sözleşmesi biten oyuncularının durumuna göre bir reçete çıkaracağı ifade edildi.