Sporx Extra Arama Logo

Başkan Fikret Orman "patron" olarak kimi seçecek?
8
YENİ PATRON KİM OLACAK?
Beşiktaş'ta genel kurul yapıldı ve Fikret Orman yeniden başkanlık koltuğuna oturdu. Şenol Güneş'in A Milli Takım ile anlaşmasının ardından yeni teknik direktör için arayışlara başlayan Fikret Orman ve ekibi, alternatifleri ile beraber masanın üstündeki isimleri değerlendirmeye başladı. Başkan Fikret Orman da "kısa bir süre içerisinde yeni teknik direktörümüzü açıklayacağız" diyerek sezon biter bitmez yeni teknik patronu kamuoyu ile paylaşacağının mesajını verdi.
7
ABDULLAH AVCI GÖRÜŞMESİ BAŞLIYOR

Şenol Güneş'in 1 Haziran itibarıyla A Milli Futbol Takımı'nın başına geçecek olması nedeniyle bu tarihe kadar yeni teknik direktörünü belirlemek isteyen Beşiktaş yönetimi, ilk hamlesini yapıyor. Başkan Fikret Orman, Medipol Başakşehir'le üst üste ikinci kez şampiyonluğun eşiğinden dönen Abdullah Avcı ile bugün pazarlık masasına oturacak. Tecrübeli çalıştırıcı ile yapılacak ilk görüşmede, talepleri öğrenilecek. Ardından da resmi teklif iletilecek. Güçlü bir taraftar topluluğu ve camia ile ligde şampiyonluğu elde edebileceğini düşünen Abdullah Avcı da yeni meydan okumaya oldukça istekli. İki tarafıngörüşmelerinden çıkacak sonuçla birlikte Beşiktaş'ın yeni teknik patronu en geç gelecek hafta resmen açıklanacak.(Sabah)

 
6
SERGEN YALÇIN

Beşiktaş'ın taraftarın gönlündeki isim Sergen Yalçın, belki de ilk kez sezon başında bir takım alma şansını efsane olduğu Beşiktaş ile yakalayacak. Taraftarın teknik direktör olmasını istediği Sergen Yalçın'a sıcak bakan Fikret Orman'ın yönetime de bu görüşünü kabul ettirmesi gerekiyor, zira yönetim içerisinde Sergen ismini veto edenlerden yer alıyor.

Abdullah Avcı'nın takımın başına geçmesi yüksek ihtimal görülürken Aytemiz Alanyaspor'la başarılı bir dönem geçiren Sergen Yalçın ikinci aday konumunda bulunuyor. Başkan Orman'ın, Mircea Lucescu tercihinden ise yönetim kurulu üyelerinin, 'genç ve dinamik bir hoca ile devam edilmesi' yönündeki görüşleri nedeniyle vazgeçilmişti.

 

5
SERGIY REBROV

beIN Sports'ta yer alan habere göre Beşiktaş yönetimi teknik direktörlük için yabancı alternatifleri arasına Ukraynalı teknik adam Sergiy Rebrov'u da aldı. Macaristan'ın Ferencváros takımını çalıştıran ve ayrılması muhtemel Ukraynalı teknik adam da düşünülmeye başlandı. 2017-18 sezonunda Al-Ahli'yi çalıştıran Rebrov, bu sezon Ağustos ayında Macaristan ekiplerinden Ferencvaros'un başına getirilmişti.

4
MIRCEA LUCESCU

A Milli Takım'da görevinden alınan Mircea Lucescu ile her dönem yakın ilişkiler içerisinde olan Fikret Orman'ın adaylarından biri de Rumen teknik adam. Türkiye olan bağlarını kopartmak istemeyen ve Süper Lig'de çalışmak isteyen Lucescu, siyah-beyazlı kulübün sezon sonu teknik direktör listesinde yer alan kritik adaylardan biri.

3
TAYFUN KORKUT

Bundesliga'da son olarak Stuttgart'ta görev yapan ve A Milli Takım tecrübesi de olan Tayfun Korkut'un ismi daha önce Beşiktaş'ın gündemine gelse de siyah-beyazlı yönetimin Korkut'u "yetersiz" görmesi olası bir sözleşmenin de önünü tıkıyor.  Öte yandan Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre, adı siyah-beyazlı takımla anılan Tayfun Korkut'un geçtiğimiz günlerde BJK Nevzat Demir Tesisleri'ni ziyaret edip, Beşiktaşlı yöneticilerle konuştuğu ileri sürüldü.

2
TAMER TUNA

Beşiktaş'ta Şenol Güneş ile beraber görev yapan ve siyah-beyazlı kulübün iç dinamiklerine hakim olan Tamer Tuna, Göztepe ile yeni bir sözleşme imzaladı ancak Tuna, siyah-beyazlı yönetimin gündeminde olmaya devam ediyor. Bu arada Göztepe de Tamer Tuna'nın sözleşmesinde "Beşiktaş için çıkış maddesi" bulunduğu iddialarını yalanladı.

1
SLAVEN BILIC

Beşiktaş'taki dönüşümün başlamasında ve devam etmesinde kritik bir role sahip olan Slaven Bilic ile siyah-beyazlı yönetimin yolları yeniden kesişebilir. Arabistan'daki görevine son verilen Hırvat teknik adam, İstanbul'a dönmeye oldukça sıcak bakarken; Beşiktaş Yönetimi de "Bilic" ismini alternatifler arasında tutuyor.