Sporx Extra Arama Logo

Ayhan Akman: "Oyuncular başkana reaksiyon verdi"
9
AYHAN AKMAN DEĞERLENDİRDİ
Ayhan Akman, Galatasaray'ın Göztepe'yi deplasmanda 3-1 yendiği maçın ardından TRT Spor ekranlarında değerlendirmelerde bulundu. İşte Ayhan Akman'ın sözleri...
8
"BU LİG HER ŞEYE GEBE"

Lig her şeye gebe, çok puan kayıpları yaşanıyor, beklenmedik kayıplar da devam edecek. Sergen hocanın da, Emre hocanın da açıklamaları, kimsenin 8'de 8 yapamayacağı yönündeydi, ben de katılıyorum. Küme düşme, 4. 5. olma mücadelesi devam ediyor, herkesin hedefi var, puanlar aslanın ağzında.

7
"KEREM YILDIZ ADAYI"
Kerem'in bir yıldız adayı olarak doğduğunu söylemeliyiz. Attığı goller ve performansıyla fark yarattı. Galatasaray, son haftaların en formda takımlarından Göztepe ile dışarıda oynuyordu, çok zordu.
6
"OYUNCULAR REAKSİYON VERDİ"
Başkanın açıklamaları vardı, bir kaos ortamı vardı, oyuncular üzerinde etkisi olmuştur. Bu zaman zaman takımlara pozitif yönde etki eder, bu akşam da bunun reaksiyonu verdi tüm oyuncular.
5
"KARAKTER GÖSTERMELİLERDİ"
Oyuncuların bir şekilde bu akşamı geçmesi, kendi karakterlerini koyması gerekiyordu. Galatasaray böyle bir baskıyla başladı ama altından kalkmasını bildi.
4
"ORTA ÜÇLÜ ÜSTÜNLÜK SAĞLADI"

3'lü orta saha, Obinna, Soner ve Diabate üçlüsüne Galatasaray son derece dinamik ve dinlenmiş Emre, Taylan ve Fernandes üçlüsü ile çıktı. Fizik olarak da daha iyi gördüm. Bu üçlü, diğer üçlüye çok üstünlük sağladı. İkinci topları, mücadeleleri, başarıları... Hiç oynatmadılar.

3
"KEREM DAHA ÖNCE HAK ETTİ"
Kerem çok özel bir oyuncu. Çok süratli bir oyuncu ve ayakları da kontrollü olan bir oyuncu. Dar alanda oynayabilecek meziyetlere sahip bir oyuncu, her oyununda gösterdi. Hak ettiği, gecikilmiş bir 11'ini gördük. Hoca biraz daha önce kullanabilirdi.
2
"30 YAŞ ÜSTÜ İKİ OYUNCU"

Galatasaray'ın 11'inde 30 yaş üstü iki oyuncu var sahada, Muslera'yı çıkarsak Şener ve Feghouli'den bahsedebilir. Kerem, Taylan, Emre, Gedson, Halil... Son derece dinamik orta saha, baskıda ayakta kalan bir orta saha ve hiçbir dönemde üstünlük vermedi bu orta saha.

1
"İLK KEZ KENDİ POZİSYONUNDA"
Kerem bugün ilk kez kendi pozisyonunda oynadı. Onyekuru geldiğinde orayı aldı. İlk 11 oynadığında da, sonradan girdiğinde de Kerem'i sağda gördük, bugün ilk defa solda oynadı, esas orijinal yeri orası. 2 golde de soldan çapraz bir koşu, az bir koşu olmasına rağmen kaleyi görmesi, müthiş.