Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Ayhan Akman: "Arda kulübün öz evladı, yakışmadı"
5
AYHAN AKMAN'IN SÖZLERİ!

Galatasaray'ın eski kaptanı Ayhan Akman, Domenec Torrent'in Arda Turan'a taraftarı önünde veda etme şansı vermemesini değerlendirdi.

4
"ARDA'YA YAPILAN ÇOK AYIP"

"Yıllarını veriyorsun altyapısından yetişiyorsun, Galatasaray’a olan sevgini her zaman dile getiriyorsun, kulübüne para kazandırıyorsun ama seni son maçına çıkarmıyorlar. Tek kelime ile bu ayıp bir şey! Ne yazık ki bir Galatasaray eski kaptanı olarak ben de çok üzgünüm, bu olmaz."

3
"BU İSİMLERE SAHİP ÇIKMALIYIZ"

"Futbolda bazı dinamikler vardır. Avrupa’da efsanelerin, kulübüne önemli kazanımlar sağlayan sembol isimlerin nasıl veda ettiğini görüyoruz. Keşke bunları örnek alabilsek. Değerlerimize Türk futbolu olarak sahip çıkmamız lazım. Biz böyle mi değerlerimize sahip çıkacağız?"

2
"EN BÜYÜKLERDEN BİRİ"

"Arda Turan, Türk Futbol tarihinin en büyük ve kariyerli futbolcularından biridir. Bu bir gerçek! UEFA Avrupa Ligi şampiyonluğu, UEFA Süper Kupası şampiyonluğu, La Liga şampiyonluğu, Şampiyonlar Ligi finali... Barcelona ve Atletico Madrid formasını kim giydi? Bu başarılara kim imza attı? Arda Turan..."

1
"BU TAVIR YAKIŞMADI"

Kupalar kazanmak önemli bir iş. Böylesine önemli değerlerle yollar ayrılırken onlara hak ettiği gibi onore ederek veda etmek gerekir. Arda’nın, gönül verdiği Galatasaray’a, taraftarına veda etmesine izin vermek zor bir şey miydi? Bu yakışmadı! Neyimiz doğru ki! Hiç doğru ilerlemiyoruz. Türk futbolunda kaç oyuncunun böyle bir kariyeri var? Ve üstelik Arda Turan altyapı çıkışlı... Bu kişi senin öz evladın kısaca. Arda’nın hataları, yanlışları başka bir mevzu! Onu eleştirebilirsiniz. Ama ona, Galatasaraylılığına ve kariyerine saygı göstermeniz gerekiyor.