Sporx Extra Arama Logo

Avrupa Süper Ligi'ni reddeden 'dev'ler
10
AVRUPA SÜPER LİGİ'Nİ REDDEDENLER

Borussia Dortmund CEO'su Hans-Joachim Watzke, Avrupa Süper Ligi'nden gelen katılım çağrısını kabul etmediklerini açıklayan ilk yönetici oldu. İşte Avrupa Süper Ligi'ne katılım çağrısını kabul etmeyen kulüpler:

9
SEVILLA
"Yönetim Kurulumuz, yalnızca ekonomik parametrelere dayalı ve UEFA'nın kapsamı dışında kalan bir turnuvayı açıkça reddetmektedir. Süper Lig futbola ve kulüplere zarar vermekten başka bir işe yaramaz. Davetle çağırıldınız yer bir spor organizasyonu değildir, olamaz!"
8
BAYERN MÜNİH
Karl-Heinz Rummenigge: "Şampiyonlar Ligi güvenilir bir temele sahip. Bayern Münih olarak Şampiyonlar Ligi reformlarından memnunuz. Avrupa futbolunun gelişmesi için Süper Lig'e ihtiyaç yok."
7
BORUSSIA DORTMUND
6
AJAX
Edwin van der Sar: "Ajax Kulübü olarak Süper Lig projesine tamamen şaşırdık ve hayal kırıklığına uğradık. UEFA tarafından önerilen yeni düzeni destekliyoruz. Şampiyonlar Ligi'nde devam ediyoruz."
5
PORTO
Porto Başkanı Pinto Da Costa, "Avrupa Süper Ligi'ne katılım teklifini yaptılar. Dikkate bile almadık. Kabul etmedik. Şampiyonlar Ligi'ndeyiz ve önümüzdeki yıllarda da Şampiyonlar Ligi'nde olacağız."
4
ZENIT ST. PETERSBURG

Rus gazeteci Vasily Konov'un hyaberine göre; Avrupa Süper Ligi'nden davet alan tek Rus kulübü Zenit oldu. Zenit'in sahibi olan Gazprom şirketi, UEFA ve Şampiyonlar Ligi'ne de uzun süredir sponsorluk yapıyor. Bu nedenle Avrupa Süper Ligi'nden gelen teklifi geri çevirdi."

3
RB LEIPZIG
RB Leipzig CEO'su Oliver Mintzlaff: "Uluslararası turnuvalara katılımın tek yolu yerel liglerde başarıdır. Bunun aksi bizim için geçerli değildir. Bu nedenle Avrupa Süper Ligi'nin tüm planlarını reddediyoruz."
2
PARIS SAINT-GERMAIN
1
OLİMPİK LYON