Sporx Extra Arama Logo

Avrupa federasyonları, Avrupa Süper Ligi'ne karşı çıkıyor
9
AVRUPA SÜPER LİGİ'NE KARŞI ÇIKAN ÜLKELER

Avrupa'da futbol federasyonları, tek tek Avrupa Süper Ligi'ne karşı olduklarını açıklamaya başladı. İşte Avrupa Süper Ligi'ne karşı açıklama yapan federasyonlar...

8
TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU

"Türkiye Futbol Federasyonu olarak, başta futbolumuzun çatı kurumları olan FIFA ve UEFA olmak üzere tüm paydaşlar ve bu spora gönülden bağlı olan futbol ailesinin her ferdinin yanında olduğumuzu açık bir şekilde beyan ediyoruz.

Bu kapsamda, UEFA Başkanı Aleksander Ceferin ve Yönetim Kurulu’na inanıyoruz, alacakları kararı sonuna kadar destekliyoruz.

Önemli olan, zor zamanlardan geçtiğimiz bu süreçte, bu oyunun geleceği için bireysel değil birlik beraberlik içerisinde hareket etmek ve bu yönde kararlar almaktır.

Futbolun geleceği adına, söz konusu oluşumda yer alan kulüpleri, başlattıkları bu ayrılıkçı eylemden bir an önce vazgeçmeye davet ediyoruz.

Yalnızca kendi çıkarlarını düşünen bu harekete haklı bir tepki gösteren Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı’na sergiledikleri bu duruş için Türk futbolu adına teşekkür ediyoruz.

Türkiye Futbol Federasyonu"

7
FRANSA

"Bir oligarşinin egemenlik hayalleri, Avrupa sisteminin yok olmasıyla sonuçlanacaktır. Avrupa sistemi, futbolun bu kıtada görülmemiş şekilde gelişmesine izin verdi."

6
HOLLANDA

"UEFA'nın arkasındayız ve bu ligin Hollanda futboluna zarar vereceği açıktır."

5
ALMANYA

"Futbol, her zaman sahadaki performansla ilgili olmalıdır. Birkaç kulübün ticari çıkarları, futbolun dayanışma ve beraberliğinin ortadan kalkmasına yol açmamalıdır."

4
DANİMARKA

"Futbol hayallerin ve futbol topluluğunun oyunudur. Bugün, hiçbir kulüp hayallerin önüne geçemez. Avrupa Süper Ligi kötü bir fikirdir ve tüm futbolseverler bu fikre karşı savaşmalıdır."

3
NORVEÇ

"UEFA bu konuda en ciddi ve ağır tedbirleri almak zorunda. Şampiyonlar Ligi, en büyük kulüplerin olduğu bir turnuva. Zaten yıllardır büyük kulüpler lehine değişim yaşanıyor. UEFA'nın işi de çok zor, dengeyi sağlamak kolay değil. Çok komik bir sistem öneriyorlar. Zenginler çok daha zengin olacak. Norveç kulüpleri de en büyüklere karşı mücadele etme fırsatı bulmalı."

2
İSPANYA LA LIGA

"La Liga olarak, yakın zamanda yayınlanan ve hem yerli hem Avrupa futbol piramidinin kalbinde yer alan açık rekabet ve spor liyakat ilkelerine saldıran ayrılıkçı, elitist birt Avrupa turnuvası girişimini şiddetle reddediyoruz."

1
BELÇİKA

"UEFA'nın arkasındayız. 12 futbol kulübünün başını çektiği kapalı lige sonuna kadar karşıyız!"