Sporx Extra Arama Logo

Attila Gökçe: "Haydi, raporunu yaz Şenol Hocam"
11
ATTİLA GÖKÇE YAZDI

Spor yazarlarından Attila Gökçe, A Milli Takımımızın EURO 2020'ye puan alamadan vedası sonrası bir yazı kaleme aldı. Gökçe'nin yazısının tamamını Milliyet gazetesini satın alarak okuyabilirsiniz.

10
İRFAN CAN'IN AYAĞINA SAĞLIK

Her neyse… Bir gol atabildik sonunda. İrfan Can’ın ayağına sağlık. Böylece Avrupa Futbol Şampiyonaları tarihimizdeki ilk 1996 macerası gibi tek gol atamadan eve dönme talihsizliğinden kurtulmuş olduk…

9
TURNUVADAKİ HALİMİZE YAKIŞAN BİR SONUÇ

Milli Takım’ın dünkü açık farklı yenilgisi, tam da bu turnuvadaki halimize yakışan bir sonuç oldu. Motivasyon yok, organizasyon yok… Uyum yok, tempo yok, direnç yok… Futbol oynamak istemeyen bir halimiz var sanki.

8
SUÇLAMIYORUM, ŞAŞIRIYORUM

Sıkılıyoruz. Çocuklar yılgınlıkla mücadele ediyorlar güya… İsviçre savunmadan oyun kurarak çıkıyor. En az 7- 8 kişili mücadele izliyoruz. Bizim Çocuklar rakipleriyle temas etmeden, en kabasından faul bile yapmadan bırakıyorlar rakiplerini… Hayır, onları suçlamıyorum. Sadece şaşırıyorum. Şampiyonaya katılma hakkını bileğiyle kazanan, Dünya Kupası elemelerinde bol gollü galibiyetlerle göğsümüzü kabartan, hepimizi şımartan çocuklar da bu çocuklar.

7
ŞENOL GÜNEŞ DE O YANLIŞLIKLARIN BİR PARÇASI OLDU

O kadar iyi oynayıp bu kadar kötü sonuçlar alan bir takıma dönüşmek nasıl bir şey? Akıl alacak gibi değil. Hem çocuklarda, hem de hazırlık programında eksikler- eksilmeler, noksanlar ve yanlışlar vardı. Darılmasın, Şenol Hocamız da o yanlışlıkların bir parçası oldu. En çok üzüldüğümüz de bu!

6
UMUTSUZ OLMAYALIM

Yine de haksızlık yapmayalım, umutsuz olmayalım. Dünya Kupası için de bu çocuklarla yürüyeceğiz, bu hocamızla ilerleyeceğiz. Peki yeni yol kazaları olursa? Ne yapacağız, sineye çekeceğiz.

5
RIDVAN'I OYNATAMAZ MIYDIN HOCAM?

Dünkü oyunu da sineye çekerek, hüzünle izledik. Hoca güya takımı değiştirmiş biraz… Sol bek olmayan Mert Müldürü sol beke tayin etmiş. Neyse ki Rıdvan Yılmaz hiç değilse yedek. Ama sormak gerekir. İş o noktaya kadar varmışken, kerem edip Rıdvan’ı oynatamaz mıydın hocam?

4
TAKINTILARI VAR

Maalesef takıntıları var hocamızın. Vazgeçemiyor. Deneyemiyor. Dün oyuna başlayan orta alandaki çocukların hepsini değiştirdi. Havayı ve rüzgarı değiştiremedi.

3
TATSIZ BAŞLADI, TATSIZ BİTTİ

İsviçre önce Seferoviç, sonra da Shaqiri’nin golleriyle ilk yarım saat dolmadan tabelayı güzelleştirdi (!).. Sonra biz ikinci yarıda İrfan Can’ın isyan ederek vurduğu topla tabelaya katıldık. Çok sürmedi. Shaqiri üçüncüyü attı. Tatsız başladı, Tatsız bitti.

2
MUCİZESİZ, GERÇEK BİR BAŞARISIZLIK ÖYKÜSÜ
Mert Müldür’ün oyununa ve çektiği şutlara saygı duydum. İrfan Can’ın golünü takdir ettim. Avrupa Şampiyonası bizim için adil bir sonuçla bitti. Mucizesiz, gerçek bir başarısızlık öyküsüyle.
1
HAYDİ ŞENOL HOCAM... BAŞLA YAZMAYA!

Şimdi ciddiyetle, sorumlulukla, bilimle, felsefeyle Euro 2020’nin raporunu hazırlama zamanı. Haydi Şenol Hocam… Başla yazmaya!