Arama Logo

Altay Bayındır'ın sözleşmesinde özel madde
6
ALTAY İÇİN ÖZEL MADDE

Jorge Jesus yönetimindeki Fenerbahçe, bu sezon ligde şampiyonluk hedefliyor. Geçtiğimiz günlerde sarı-lacivertli kurmaylar, kaleci Altay Bayındır ile 4 yıllık sözleşme imzaladı ve milli futbolcunun sözleşme maddeleri ortaya çıktı.

5
GELEN TEKLİFLERE RET

Fenerbahçe, Altay Bayındır ile sözleşme yenilerken, futbolcunun da gelen teklifleri bir kenara iterek 4 yıllık sözleşmeye imza attığı ortaya çıktı.

4
YURT DIŞI ÇIKIŞ MADDESİ YER ALIYOR

Serbest oyuncu kapsamında olduğu için Altay’a yaklaşık 2 milyon euro bandında teklifler vardı. Gerek başkanın ilgisi gerekse de Altay’ın sarı-lacivertli kulüpte şampiyon olmadan ve para kazandırmadan ayrılmak istememesi sayesinde futbolcu, yeni kontrata imza attı. Yurtdışı çıkış maddesi bulunan futbolcu, sarı-lacivertli forma altındaki hedefini gerçekleştirdikten sonra Avrupa’ya adım atmak istiyor.

3
JESUS VAZGEÇMEDİ

2019 yılında Ankaragücü’nden transfer edilen file bekçisi kaleyi hemen devraldı. İlk dönemler hatalar yapsa da sonrasında çok iyi bir çıkış yakaladı. Sarı-lacivertlilerin kötü gittiği maçlarda, sahanın en iyilerinden biri olmayı başardı. Bu sezon Teknik Direktör Jesus’un oyun tarzı sebebiyle zorlanan Altay, savunma arkasına atılan toplarda da adeta bir savunma oyuncusu gibi oynamaya çalıştı. Bazı maçlardaki performansı eleştirilse de Jesus, kaptanından hiç vazgeçmedi.

2
SIRADA ZAJC VAR

Altay ile mukavele uzatan Fenerbahçe, sözleşmesi bitecek bir diğer futbolcusu Miha Zajc ile de anlaşmaya yakın... Futbolcuyla yeni sözleşme konusunda belli bir noktaya gelindi. Başkan Ali Koç’un da, Zajc’ın futbolculuğunun yanı sıra karakterini ve profesyonelliğini beğendiği biliniyor. Dolayısıyla iki tarafın resmi olarak yakın zamanda anlaşması bekleniyor.

1
VALENCIA'NIN DURUMU BİRAZ DAHA ZOR

Sözleşmesi sona eren diğer oyuncu Enner Valencia’nın durumu ise biraz daha zor... Fenerbahçe performansının yanında, Dünya Kupası’nda da adından söz ettiren futbolcuya astronomik teklifler geliyor. Futbolcu, sarı-lacivertlilerde mutlu olsa da, son kontratını yapacak. (Milliyet)