Sporx Extra Arama Logo

Ali Koç'un Alex de Souza planı!




7
ALİ KOÇ'UN ALEX DE SOUZA PLANI

Sarı-lacivetli yönetim yeni sezon için Portekizli bir teknik direktörle anlaşma sağlarsa, yardımcılarından birinin Alex olma ihtimali yüksek

6
LİGİ İYİ TANIYOR

Fenerbahçe formasını uzun yıllar başarıyla giyen eski kaptanın gelecek teknik adamla aynı dili konuşmasının yanı sıra sarı-lacivertli takımı ve ligi son derece iyi tanıması bu düşüncenin temel sebebi olarak gösteriliyor.

5
UYUM SORUNUNU ÇÖZECEK

Her yabancı hocanın başlangıçlarda yaşadığı uyum sürecini yaşamaması adına da Alex’e sıcak bakılıyor. Alex de Souza kısa süre önce Sao Paulo U19 takımının teknik adamı olarak göreve başlamıştı.

4
BAĞLARI KOPARMADI

Fenerbahçe’den ayrıldıktan sonra eski kulübü Coritiba’ya giden ve futbol hayatını bu ekipte noktalayan 43 yaşındaki Alex de Souza kısa süre önce Sao Paulo U19 takımında antrenörlük kariyerine başladı. Türkiye ile bağlarını koparmayan Alex, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarla sarı-lacivertli taraftarlarla iletişimini devam ettiriyor.

3
ESKİ PROJE

Başkan Ali Koç aldığı kararla 2018-19 sezonunda denediği ancak başarısız olan formüle döndü. Emre Belözoğlu’nun tecrübesini yeterli görmeyen Koç bu nedenle yabancı ve tecrübeli bir isimle devam etmeyi kararlaştırdı.

2
SONUÇLARA YANSIMADI

Başkan Koç göreve geldiği ilk yıl da yabancı teknik adam ve sportif direktörle uzun süre çalışmak istese de saha sonuçları bunu desteklemedi.

1
YABANCI SPORTİF DİREKTÖR

Koç ikinci dönemine girerken bu sefer de aynı ideali gerçekleştirmek istiyor. Benzer şekilde yabancı bir sportif direktör için de temaslar yapılıyor.