Sporx Extra Arama Logo

Ali Koç isyan etti: "Bu kadar para, emek ve zaman harcadım! Böyle olmamalıydı!"

Fenerbahçe'de Ali Koç, başkanlığındaki üçüncü sezonunda da şampiyonluk ipini göğüsleyemedi. Büyük hayal kırıklığı yaşayan başkanın yakın çevresine, “Bu kadar para, emek ve zaman harcadım. Çok üzgünüm. Böyle olmamalıydı” dediği öğrenildi.
7
İŞLER UMDUĞU GİBİ GİTMEDİ

Ali Koç, 20 senelik Aziz Yıldırım döneminin ardından 3 Haziran 2018’deki kongrede rekor oyla başkanlık koltuğunu devralmıştı. Yeni başkan Ali Koç, birçok vaat açıkladı, “Gurur duyulacak bir Fenerbahçe sözü veriyorum” dedi. Ancak işler hiç de umduğu gibi gitmedi. Bu arada Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, 20 Mayıs Perşembe günü saat 15.00’te basın toplantısı düzenleyecek.

6
EN ÇOK ALİ KOÇU ÜZDÜ

Ali Koç’un ilk sezonunda ligden düşme tehlikesi yaşayan Fenerbahçe, son haftalardaki çıkışla sezonu 6. bitirdi. Geçen sezon ligi 7. tamamlayan Sarı-Lacivertliler, bu sene şampiyonluğun en büyük favorisiydi. Yine olmadı... Kanarya, ezeli rakibi Beşiktaş ve Galatasaray’ın arkasında, 3. olabildi. Bu sonuç en çok Ali Koç’u üzdü.

5
"BÖYLE OLMAMALIYDI"

Fanatik'te yer alan habere göre; büyük moral bozukluğu yaşayan başkan Koç’un yakın çevresine, “Bu kadar para, emek ve zaman harcadım. Sonuç hayal kırıklığı. Çok üzgünüm. Böyle olmamalıydı” diyerek dert yandığı öğrenildi.

4
HARCADIĞI PARA 1.5 MİLYAR TL

Ali Koç’un şu ana kadar Fenerbahçe için tam 150 milyon Euro (1 milyar 540 milyon TL) harcadığı öne sürüldü.

3
BUGÜN KARARINI AÇIKLAYACAK

3 yılın ardından Ali Koç’un görev süresi doldu. Koç, henüz adaylığını açıklamadı. Kararını bugün kamuoyuyla paylaşması bekleniyor.

2
YENİDEN ADAYLIĞI KESİN GİBİ

Başkanın tüm hayal kırıklığına rağmen yeniden aday olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

1
"2 DÖNEM LAZIM" DEMİŞTİ

Başkan seçilmeden önceki adaylık sürecinde, “Bana 2 dönem lazım” diyen Ali Koç’un bu sözünün arkasında durması, başladığı işi yarım bırakmaması bekleniyor.