Sporx Extra Arama Logo

Ali Koç: "Emre Belözoğlu'na teşekkürler"
10
ALİ KOÇ'TAN AÇIKLAMALAR
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Başakşehir maçı sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
9
"KOVID, TÜM BRANŞLARA YAYILDI"
Koronavirüs tüm branşlarda yayıldı. Basketbolda 5 hocamız, voleybolda finalde 3. maça çıkamadık. Kadınlar Final Four öncesi 4 oyuncumuz Kovid'di. Diğer kulüpler de bu sıkıntıları yaşıyorlar, herkesi çok dikkatli olmaya davet ediyorum. Tüm sporcu arkadaşlarıma, teknik kadroya, staffa geçmiş olsun diyorum. Beni merak eden, arayan herkese de çok teşekkkür ediyorum. Kulübümüzle son birkaç haftadır virüsle boğuşuyoruz, sportif açıdan kötü bir zamanda yakaladı bizi. Ben aşı olmadım çünkü sıram gelmemişti, aşı sırası gelip olmayan çok insan var, muhakkak olmalarını tavsiye ediyorum. Zararı yok, faydası vardır. İki aşıyı olan da yakalanmayacak diye bir şey yok ama hem yüzdeleri düşürüyor hem de yakalananlar daha çabuk iyileşiyor.
8
"7 HAFTADA HER ŞEY OLABİLİR"
Başakşehir geçen senenin şampiyonu, talihsiz bir sezon yaşıyorlar. Mutlu eden biz olduk, bay haftası öncesi önemli bir virajı 3 puanla geçtik. 7 haftada her şey olabilir. Biz 10 senede 3 kere son haftada şampiyonluk kaybetmiş bir kulübüz, inanmaya devam edeceğiz.
7
"EMRE BELÖZOĞLU'NA TEŞEKKÜRLER"
Kaptanımıza, hocamıza, sportif teknik direktörümüze, pek çok rolü olan Emre Belözoğlu'na teşekkürler, bir hava yakaladılar, hava değişti. Rakibe az şans veriyoruz, şu anda gidişattan, oynadığımız futboldan son derece memnunuz.
6
"ALTAY, EURO 2020'YE YETİŞEBİLİR"
Kalecimiz Altay sadece iyi bir kaleci değil, iyi bir insan. Çok geçmiş olsun. Sadık da ameliyat oldu, ona da geçmiş olsun. Altay'ın EURO 2020'ye yetişme ihtimali yüksek, inşallah yetişir.
5
"EN AZ ŞİKAYET EDEN KULÜBÜZ"
Malatya maçında gördüğüm tüm yorumcuların penaltıyı işaret etmesi... Maçtan sonra bir şey demedik, Süper Lig'de genellikle herkes hakem performansından, özellikle VAR hakemlerinin performansından, bir standart yakalayamamızdan şikayet ediyor. Biz herhalde en çok vaka yaşayan ama en az şikayet eden kulübüz. Bu yüzden taraftarlarımız tarafından tenkit ediliyoruz. Kendi ilkelerimize uymaya çalışıyoruz.
4
"ÜMİT ÖZTÜRK'TEN SIKINTILAR YAŞIYORUZ"
Bugün VAR odasındaki arkadaş, Ümit Öztürk, bizim Fenerbahçe Spor Kulübü olarak sıkıntılarımız var. VAR'da olsun, sahada olsun hakemlik yaptığı maçlarda sıkıntı yaşıyoruz. Bugün Cüneyt hocanın işini zorlaştırdı. Birkaç pozisyon var. Yediğimiz golden önceki pozisyonda orta hakeme yardımcı olmalıydı. 1-2 tane de kırmızı kartlık olay var, orta hakemin kaçırması normal, VAR hakemi yardımcı olmalıydı. Bu ismin özelinde rahatsızlıklarımız var. Bugüne kadar o gelsin, bu gelmesin demedik ama buna dikkat çekmeyi doğru buldum.
3
"ARTIK MUCİZE DEMEYE GEREK YOK"
6 maçımız kaldı, ligin 7 haftası var, şu ortamda her şey olabilir. 2, 3, 1 ipi göğüsleyebilir. Biz bir hava yakaladık, inşallah devamını getirebiliriz. Bu havayı sakatlık ya da Kovid engelleyebilir, inşallah ikisinden de sıkıntı görmeden ipi göğüsleyebilriiz. Birkaç hafta önce mucize denebilirdi ama artık mucize demeye gerek yok. Kalan 6 maçın 5'ini alıp 1 beraberlikle her şey olabilir.
2
"EROL HOCAYA ÇOK İNANDIK"
Biz Erol hocaya çok inandık, çok hoca araştırdık, yapay zekaya kadar kullandık ancak bir noktaya geldiğimzide kan değişikliğine ihtiyaç olduğuna inandık. Bugün şampiyonluktan bahsediyorsak bizi buraya Erol hoca getirdi, emeği vardır. Birkaç kötü süreç daha yaşadık, her kötü süreçte hoca değişmez. Benim için hocalık kadar insanlık, karakter de önemli. Para pulla ilişkisi olmayan, medyaya haber sızdırmayla uğraşmayan, özü sözü bir, mert bir arkadaş, ona hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum, başarılar diliyorum.
1
"EMRE HOCA'NIN BİR FELSEFESİ VAR"
Kaptanın bir futbol felsefesi var, yıllardır kendini hazırlıyor. Kariyer konuşmaları yapıyorduk, futbolcuyken kendini geliştirmeye başlamıştı. Onun kafasında bir futbol stili, anlayışı var. Futbolcu olduğu gibi hoca olarak da çok hırslı, futbolcular da kendisini çok seviyorlar, inanıyorlar, güzel bir kimya yakaladığımıza inanıyorum. Erol hocanın yaptığı hizmetler olmasa belki şampiyonluğu konuşacak durumda da olamazdık, ikisine de teşekkür ediyorum.