Sporx Extra Arama Logo

Ali Gültiken: "Sahada yüzde 95'sen boşluklar verirsin"
8
ALİ GÜLTİKEN'İN YORUMU
Ali Gültiken TRTSpor'da Ankaragücü - Galatasaray maçının değerlendirmesini yaptı.
7
"ANKARAGÜCÜ ENTERESAN TAKIM"
"Ankaragücü enteresan bir takım. Mücadele gücü ve agresifliği olan bir takım. Golü bulduktan sonra oyunu tutmakta zorlanmışlardı. Bulundukları yerde mücadele etmek zorunda kalan bir takım. Bulundukları yere göre rakiplerinden daha fazla gol atmış bir takım. Galatasaray gibi bir takıma karşı oyuna iyi asıldılar. Galatasaray iyi başladı ama Ankaragücü iyi direndi. Galatasaray adına Ankaragücü'nün 2. ve 3. bölgede topun kalmasını sağlaması önemliydi."
6
"3 DEĞİŞİKLİK YAPILMAYABİLİRDİ"
"Bu tür oyunlarda rakibinize skor avantajını verdiğinizde sakin kalmanız gerekiyor. Geriye düştüğünüz zaman sinir sisteminiz bozulur. Kolay geçeceğini düşündüğünüz maçlar için. Galatasaray kadro değişikliğiyle agresiflik gösterdi. Dakika olarak yapılabilir miydi, yapılmayabilirdi de."
5
4-4-2 VE KOLAY GEÇİLEN ORTA SAHA
"4-4-2'ye geçtiğiniz zaman orta sahadan 3'lüden 1 kişi eksilmiş oluyor. Ankaragücü gibi takımlar orta sahada zaten kalabalık olduğu için sizi geri koşturabilecek pozisyonlar yakalayabilir. Galatasaray kendisi hamle yapmak isterken rakibinin hamlesiyle 2-0 geriye düşmüş oldu."
4
"SAKİN KALINMALI, MUSTAFA GİBİ DEĞİL"
"2 tane gol yemiş olmak karamsarlığa düşürür mü? Düşürür. Büyük takımlar buralardan maçı çevirebilir. Sakin kalarak buralardan maçı çevirmeyi sağlayabilirsiniz. Mustafa Muhammed'in yaptığı gibi yapmayacak mesela. Dirseği vurarak takımını 10 kişi bıraktı. Galatasaray 10 kişiyle 92'de gol attı, sonra yine baskıya devam etti. Ankaragücü zaten gol yiyen bir takım, daha da geriye çekilebilecekti."
3
"SAHADA YÜZDE 95'SEN BOŞLUK OLUR"
"Galatasaray adına büyük bir şok oldu. Onu söylemek lazım. Futbol çok gerçek bir oyun, boşluğa yer yok. Playback yoktur. Sahada yüzde 100'sen karşılığını alabiliyorsun. Yüzde 95'sen o boşluklar sıkıntıya sokabiliyor seni"
2
"EĞER 2-0'DAN MAÇ ÇEVRİLSEYDİ..."
"İkinci golde Marcao'nun bir pozisyon hatası var, onu da söylemek lazım. Dediğim gibi 4 orta sahaya dönülünce orta saha geçişine yakalandı Galatasaray. Bazen reaksiyonu hemen göstermek de olmayabiliyor. 2-0 değil, Mustafa'nın oyundan atılması en çok etkiledi. Eğer 2-0'dan geri dönüş olsaydı öyle böyle bir etkisi de olmazdı, şampiyonluk motivasyonu verirdi"
1
"SAKİN KALAMADILAR"
"Oyun kurarken bir anda rakibinin peşinden koşan futbola dönmek büyük takım oyuncusunu da rahatsız eder. Galatasaray son dakikaya kadar sahada kalmayı başardı ama sakin kalamadı. Kerem'in golü çok güzel bir gol alışı ve vuruşu çok başarılıydı"