Sporx Extra Arama Logo

Ali Gültiken: "Kerem, Onyekuru'dan iyi"
7
ALİ GÜLTİKEN'İN YORUMLARI
Ali Gültiken, Galatasaray'ın deplasmanda Göztepe'yi 3-1 yendiği maçı TRT Spor ekranlarında yorumladı. İşte Ali Gültiken'in sözleri..
6
"DAHA ÖNCE 11 OLMALIYDI"
Kerem Aktürkoğlu, forma mesajını buraya kadar da vermişti. Bir oyuncunun oyun karakterini görmek için 90 dakika beklemenize gerek yok. 5-10 dakikada öyle bir güven oluşur ki bundan sonra vereceğiniz şansları iyi kullanacağını kanıtlar. Bence bundan önce de 11'de yer alması gerekiyordu. Muhteşen bir Kerem performansı izledik.
5
"HALİL'İ KEYİFLE İZLEDİM"
Galatasaray, Falcao ile kalite ile yapıyordu ama fiziki olarak çok etkili değildi. Halil oyunda kaldığı sürede, yorulana kadar olduğu bölümde Kerem'in etkinliğine de faydası var. Bugün keyifle izledim.
4
"KEREM ÇOK ŞEY KAZANDIRDI"
Hedefi olan, yetenekli genç oyuncuların motivasyonu ekstra kazanım yaratıyor. Usta oyuncu biraz daha demlenerek oynar. Kerem'in oyun coşkusu ve yapma isteği Galatasaray'a çok şey kazandırdı.
3
"HALİL, KEREM'İ AKTİF HALE GETİRDİ"
Halil Dervişoğlu'nun oyun bilgisi var, koşuyu biliyor, zamanlamayı biliyor. Bu kadar deplase oynayan, bu kadar istekli bir oyuncuyu, Kerem'i de aktif haline getirdi.
2
"KEREM, ONYEKURU'DAN GOLCÜ"
Galatasaray'da tempo ve dinamizm yaratan Onyekuru var ama Kerem'in oyundaki zekasına ve gol becerisine değer verdi Fatih Terim. İkisi de süratli ama Kerem'in gole daha yatkın olması etkili oldu.
1
"HEM HIZLI, HEM GOLCÜ"
20 tane gol atmış bir oyuncunun golcülük yeteneği vardır. Ağır bir oyuncu olur, ligin oyuncusu olmaz ama golcülüğü değişmez. Kerem hem golcü, hem de çabuk oyuncu. Avrupa'da kanat oyuncularının çabuk, süratli, dinamik olduğunu görüyoruz, Kerem'in de bu özellikleri var.