Sporx Extra Arama Logo

Ali Gültiken: "Erol Bulut tartışması bitmiştir"
12
ALİ GÜLTİKEN YORUMLADI

Ali Gültiken, Fenerbahçe'nin deplasmanda Trabzonspor'u 1-0 mağlup ettiği karşılaşmayı TRT Spor'da değerlendirdi. İşte Gültiken'in sözleri...

11
"BÜYÜK TAKIMLAR DÖNER"
Buralardan, güçlü takımlar dönerler. Fenerbahçe'den sezon başıdnan beri beklenti buna yakın bir oyundu. Tercihler bugüne kadar buna müsaade etmedi. Sahaya çıkardığı 11'de Erol hoca, uyumda bunu yakalayamadı.
10
"EROL HOCA HESAPLAMIŞ"

Trabzonspor zor bir rakip, etkili bir takım. Böyle bir kadro bana göre risk içeriyordu. Bunun risk içerdiğini Erol hoca da biliyordu. Oyunu belli noktada tutarsa silahları doğru kullanacağını hesaplamış.

9
"TAKTİK DİSİPLİN ÖNEMLİYDİ"
Bu maçın taktik disiplini önemliydi. Trabzonspor disipline sadık kalıyor ama Fenerbahçe'yi ilk kez bu kadar oyuna sadık koydum. Orta sahada topu vermedi çünkü Sosa da Mert Hakan da çok riskli oynamadı.
8
"FENERBAHÇE OYNATMADI"
Savunma bloğu eğer çok kopuk oynarsa ve mesafe verirse, bu orta saha sorun yaşar dedik, bunu yapmadılar. Szalai'nin sol bekte oynaması, Gökhan, Serdar, Tisserand... Biraz Nwakaeme kıpırdadı, onun dışında Djaniny ve Ekuban oyunda yok. Fenerbahçe oynatmadı ve kendi oyununu devam ettirdi.
7
"FENERBAHÇE DAHA ETKİLİYDİ"
İlk yarıda tamamen hakim bir Fenerbahçe var, o dakikalarda gol gelebilirdi, Uğurcan başarılı bir performans gösterdi. İkinci yarıda oyun dengelendi gibi gözükse de Fenerbahçe yine daha etkiliydi.
6
"PELKAS 10'DA GOLÜ ATTI"
66. dakikada Mesut Özil değişikliği var. Mesut belki niye çıkıyorum diye düşünmüş olabilir ama Valencia'yı alarak 2 kanat ve 1 forvet görüntüsüne döndü Erol hoca ve Pelkas 10 numaraya geçti, gol de öyle geldi.
5
"10 NUMARADA MUHTEŞEM"

Pelkas 10 numara oynarken muhteşem bir oyuncu, bu maçta da cevabını verdi. Mesut'u mu dışarı atar bilmiyorum ama Pelkas'tan iyi verim almak için o bölgenin oyuncusu olduğunu görmek lazım.

4
"HİÇ OLMADIĞI KADAR BÜYÜK GÜVEN"
Hayati bir 3 puan, müthiş bir dönüş, Fenerbahçe'ye artı yansıması olacak. Belki sezonun hiçbir aşamasında olmadığı kadar güvenle döndü Fenerbahçe. Bu süreçten sonra artık daha büyük krizler yaşamayacağını ve oyuncuların da artık bu işin içinde olduğunu hissettiği bir maç oldu.
3
"EROL HOCA TARTIŞMASI BİTTİ"
Erol hoca ile ilgili tartışma bitti, Erol hoca ile beraber Fenerbahçe sezon sonunu görecek ve şampiyonluk hedefine doğru yürüyecek.
2
"TRABZON POZİSYON BULMALIYDI"
Trabzonspor savunma tarafını sakin oynayıp, hızlı çıkınca etkili olan bir takım. Bugün oyuncular Fenerbahçe'nin müsaade etmemesinin altında ezildi. Daha fazla pozisyon bulan, daha çok rakip kalede olacak bir Trabzonspor bekliyorduk.
1
"1 PUAN ALSA, YARIŞTA OLACAKTI"
2. yarıda 3 maç oynadı rakipleriyle Trabzonspor, Beşiktaş'ı yendi, Galatasaray ve Fenerbahçe'ye mağlup oldu. Bu maçlardan beraberlikle çıksaydı, şampiyonluk hedefini tutan bir Trabzonspor olacaktı. Bu mağlubiyetler bence şampiyonluk hedefini uzakta bıraktı.