Sporx Extra Arama Logo

Ali Gültiken: "Bu maç şampiyonluk maçı olsa..."
8
GÜLTİKEN'DEN YORUMLAR
Spor yorumcusu Ali Gültiken, 1-1'lik beraberlikle sonuçlanan Sivasspor - Fenerbahçe karşılaşmasını TRT Spor'da değerlendirdi.
7
"ŞAMPİYONLUK MAÇI OLSA..."
Bu maçın şampiyonluk maçı olduğunu düşünün, son 10 dakikaya giriyorsun ve maç 1-1. Nasıl hamle yaparsın? 3 hücumcu birden sokarsın. Bugün şampiyonluk maçı değildi, son maç da değildi ama oyun bunu istedi.
6
"BLOKLARI YERLEŞTİREYİM BİTER"
Hatay 2-0'dan maçı 2-1'e getirdi, Ömer hoca son 5 dakikada 3 santrforu ceza alanına soktu. Yüksek toplar, direkten dönenler falan... O dakikalarda blokları yerleştireyim falan biter.
5
"EKSTRA PERFORMANSLARA İHTİYAÇ VAR"
Maç aralığından, tempolardan bahsediyoruz ama tempoları yapan oyuncuların bireysel yetenekleri. Takım oyunu, bütünlük önemli ama o takımm oyununda ekstra performanslara ihtiyaç var. Özellikle Sivas gibi oyunu güçlü olan, oyununu sürekli bir seviyede tutan takıma karşı ekstra işler yapmanız lazım. Bazen taktik, bazen de takım içerisinden bir tavşan çıkarmak oyunu değiştirmeniz gerek.
4
"RİSK ALMASINI BEKLEDİM"
Sivasspor'un dengeli oyununa karşı Fenerbahçe'nin ben risk almasını bekledim. Pelkas, 10 numarada iyi oynuyor. Bunun altını hep çiziyoruz. Pelkas'ı kanada alınca oyun zorlaşıyor. Fenerbahçe'nin bu hava şartlarında fiziki anlamda yüksek oyunculara ihjtiyacı var
3
"OYUN BİRAZ YUMUŞADI"
Thiam'ı alıyorsanız, Sosa oyundayken, Pelkas da kanattayken oyun biraz yumuşuyor. O dakikadan itibaren Fenerbahçe'nin rakip ceza sahasına yıkamadığını gördük. Oyun belki de Sivas'a dönecekti, 1-2 hamleyle.
2
"CANER'İ DAHA ÖNCE ALMALIYDI"
Caner'i bence daha önce alması lazımdı. Oyun aslında daha yüksek topla bir şey yaratma mecburiyetine götürdü Fenerbahçe'yi. Fenerbahçe verkaçla ilerletmeye çalıştı ama Sivas gibi bir takıma karşı yapamazdı bunu. Yapamadı da.
1
"ÇOK İSTEYEN BİR F.BAHÇE OYUNU DEĞİLDİ"
Ne yapması lazımdı? Caner'i kanada alıp, Cisse'yle de Samatta'yı ikili santrfor yapabilirdi. Thiam'ı da oyunda tutabilirdi. O tercihi kullanmadı Erol Hoca. Kazanmak istemiştir mutlaka ama oyun çok isteyen bir Fenerbahçe oyunu değildi.