Sporx Extra Arama Logo

Ali Gültiken: "Bu hiç hesapta yoktu"
10
ALİ GÜLTİKEN: "BU HİÇ HESAPTA YOKTU"

Ali Gültiken, Galatasaray'ın Sivasspor ile 2-2 berabere kaldığı maçı TRT Spor'da yayınlanan Stadyum programında değerlendirdi.

9
"BİRİNCİ ANAHTAR KAZANMAK"

Galatasaray iyi oynadı. Pozisyonlar buldu maçı kazanacak kadar. Kazanacak kadar gol attı ama savunmada ciddi hatalar yaptı. Şampiyonluğa oynuyorsanız birinci anahtar kazanmak. Kazanmak için gol yemeyeceksin.
Galatasaray adına üzülünecek bir maç.

8
"VAR OĞLU VAR AMA 2 PUAN KAYIP"

Fatih Terim geriye dönüp bakıyordur, 'Biz istatistik olarak çok iyiydik. Rakip yarı alanda tuttuk. Oyunu her türlü oynadık. Ceza sahası içinde bir sürü pozisyon var. Var oğlu var. Kazanabilecek her şey var. Dönüyorum, 2 puan bırakıyorum.' diyordur.

7
"OLMAYAN POZİSYONDAN LINNES"

Bireysel hatalar sonucu belirledi. Olmayan pozisyon içerisinden 1 gol yarattı Linnes.

6
"SİVASSPOR'A KARŞI OYNAMAK ZOR"

Gradel'in etkisini, üstünlüğünü, en büyük tehdit olduğunu gördük. Sivasspor'un başarısını ve direncini söylüyoruz. Sivasspor, Ankaragücü'nden daha iyi bir takım. Sivasspor, Galatasaray yarı alanına kadar çıkarak oyun kurdurmayı engelledi. Cesaretli presler yaptı oyunun belli bölümlerinde. Böyle bir rakibe karşı oynamak kolay değil.

5
"GERİDEN GELMEK KOLAY DEĞİL"

Skor dezavantajına düşmek de zor. İki kez geriye düşüyorsunuz. Burada sürekli geriden gelerek mücadele etmek kolay değil.

4
"HİÇ HESAPTA YOKTU"

Bu maçın farklı bir psikolojisi de vardı oyuncular üzerinde. Galatasaray, geçen hafta şok bir yenilgi aldı. Hiç hesapta yoktu Galatasaray açısından. Bu şokun üzerine bir kadro değişimi de söz konusu.

3
"UFAK DETAYLAR"

Galatasaray'ın rotasyonu, rotasyon değil. Hepsi ilk 11 oyuncusu. Babel oynamaz, Falcao bekler diyebilir misin? Bütün oyuncular oynayan oyuncular ama oynama devamlılığı oyun içerisinde takımları daha otomatik hale getiriyor. Galatasaray pozisyon ve gol adına zorlanmadı ama savunmada hatalar yaptı. Bu tip ufak detaylarla oyun başka yere gidiyor.

2
"OYUN İYİ, SKOR KÖTÜ"

Sivasspor çok diri ve dinamik bir takımdı. Oyuna çok tutundular. Kaleci Ali Şaşal başarılı bir oyun oynadı. Karambolde maçı tuttu.

1
"ÜZÜLENECEK MAÇ"

Galatasaray için oyun adına değil ama skor adına üzülünecek bir maçtı.