Arama Logo

Ali Gültiken: "Beşiktaş'ın yenemeyeceği takım yok"
5
ALİ GÜLTİKEN'DEN YORUMLAR

Spor yazarlarından Ali Gültiken, Sabah Spor'da Başakşehir-Beşiktaş maçı öncesinde sorulara yanıt verdi. İşte Gültiken'in yorumları...

4
"SÜPER LİG'DE GEÇEMEYECEĞİ TAKIM YOK"

-Başakşehir-Beşiktaş maçında nasıl bir futbol bekliyorsunuz. Sergen Yalçın'ın stratejisi sizce ne olmalı?

Beşiktaş ağır basıyor elbette. Eksikleri olabilir ama hiçbir zaman bunu oyunda zafiyet olarak göstermedi. Bu süreç içinde eksiklikler biraz daha tamamlandı. Beşiktaş kendi temposunu ve oyununu yansıttığında Süper Lig'de geçemeyeceği takım yok. Ghezzal, Batshuayi, Alex... Bunlar çok önemli oyuncular. Sahada olurlarsa çok ciddi fark yaratacaklardır. Süreç içinde tamamen dönmeleri farkı gösterir.

3
"YETER Kİ SAKATLIK OLMASIN!"

-Sakatlıktan çıkan isimlerin düzelmesi ile Beşiktaş'ta işler tekrar rayına oturur mu?

Beşiktaş'ta zaten işler çok da rayından çıkmadı. Ufak tefek sallanmalar oldu sadece. Bu da, bu kadar eksikliğe rağmen çok normal. Puan cetveline ve ligin durumuna baktığımızda aradaki farkın yalnızca bir maç olduğunu görüyoruz. Bu durum Beşiktaş'ın rahatlıkla üstesinden gelebileceği bir durum. Bu oyuncu grubu, Sergen hoca ile birlikte bu işin altından çok rahat kalkar. Yeter ki yaşadığı son sıkıntılı durumların bir kez daha tekrarı olmasın.

2
"SERGEN YALÇIN ÖZGÜR OLMALI"

-Beşiktaş ligde son 3 haftada 1 kez kazandı, 1 beraberlik ve 1 yenilgi aldı… Avrupa-lig maratonu takımı nasıl etkiliyor?

Yine sert bir periyot var ve zorlu görünüyor. İşin temel noktası, Beşiktaş'ın tüm kadrosunun sahaya sürelebilir noktada olması. Maçlara ve rakiplere göre tabii ki kadro seçimleri olacak. Önemli olan Sergen Yalçın'ın bu kadro seçimini yapabilecek özgürlüğünün olması. Elindeki alternatifler sağlıklı olursa Avrupa'da da iyi oynayabileceğini gösteren bir Beşiktaş kadrosu var. Batshuayi, Alex, Pjanic gibi isimler işin bu tarafı düşünülerek de transfer edildi. Bunun da altından kalkabilirse zorlu maç trafiği en iyi şekilde aşılacaktır.

1
"EMRE BELÖZOĞLU ŞANSLI BAŞLIYOR"

-Başakşehir'de göreve gelen Emre Belözoğlu ile birlikte neler değişir. Başakşehir bu zor durumdan kurtulur mu?

Başakşehir kadrosu hâlâ yolunu arıyor. Teknik direktörün değişse de bir oyun gücü bulmakta zorlanıyor. Büyük bir motivasyon sıkıntıları var. Kulüp çok steril, sistemi güzel işliyor. Fakat oyuncuyu baskı altına alabilecek, yapma iradesini zorlayabilecek bir itici gücü yok. Teknik direktörün kısa süre içinde bu durumu birden düzeltip harika sonuçlar ve günlere doğru bir anda dönmesini de çok kolay görmüyorum. Emre Belözoğlu açısından şanslı bir başlangıç. Kulüp açısından olan durumlar aslında teknik direktör açısından şanslı avantajlar. Bu durum, teknik direktöre uzun bir zaman ve kredi sağlıyor. Emre bunu kendi felsefesi doğrultusunda geliştirebilirse pozitif adım atmış olur.