Sporx Extra Arama Logo

Ali Gültiken: "Beşiktaş, emin adımlarla devam ediyor"
10
ALİ GÜLTİKEN'DEN YORUMLAR
Ali Gültiken, Beşiktaş'ın evinde Gaziantep FK'yı 2-1 mağlup ettiği mücadeleyi TRT Spor ekranlarında yorumladı. İşte Gültiken'in sözleri...
9
"3-4 GOL DAHA YAPABİLİRDİ"
İlk yarı 1-0, ikinci yarı 1-1 bitti. 2. yarı Beşiktaş'ın farkını yansıtmıyor. Aslında oyun olarak daha renkli, daha pozisyonlu, daha çok alan bulduğu bir bölüm oldu. Aboubakar'ın golü dışında 3-4 gol daha yapabilirdi. Son dakikalarda penaltı, direkten dönen top, birkaç dakika olsa da sıkıntılı anlar yaşattı.
8
"BEŞİKTAŞ'IN OTURMUŞ BİR TAKIMI VAR"
Beşiktaş'ın artık oturmuş, ezbere bir takımı var, klasik 11 diyoruz. Ljajic geçen maça göre 11'deydi, N'Sakala yerine Rıdvan oynası, gerisi istikrarlı oyuncular. Beşiktaş bu oyuncularla iyi oynuyor.
7
"İLK YARIDA POZİSYON VERMEDİ"
Rakibe top vermeyen, kontraya müsaade etmeyen, kontra özelliği olan takıma savunma arkası pozisyonu vermeyen ve neredeyse şut çektirmeyen bir Beşiktaş vardı ilk yarıda. 2. yarıda pozisyon bekliyorduk ve geldi de.
6
"GAZİANTEP DİRENÇLİ DAVRANDI"
Gaziantep 2-0'a rağmen oyunda kaldı, tebrik etmek lazım. Düştük psikolojisine girmediler. 1-2 pozisyon daha buldular, oyun son dakikaya kadar kopmadı. Gaziantep dirençli davrandı.
5
"ŞAMPİYONLUK PUANI"
Genel olarak baktığımızda Beşiktaş'ın 27 maçta 60 puanı var, şampiyonluk puanı. Çok az gol yiyor. 5 maçtır galip geldi, 5. maçta kalesinde gol gördü. Az pozisyon veren, az gol yiyen, kendi adına önceliği olan kazanma yeteneğini gözden kaçırmayan bir Beşiktaş var.
4
"ABOUBAKAR MUAZZAM BİR ŞANS"
Aboubakar diyoruz, bir teknik adam için muazzam bir şans oyuncu karakteri olarak. Kontra oynayabilirsin, yüksek top oynayabilirsin, pas oyunu oynayabilirsin, ceza alanı içinde baskılı oynayabilirsin, ölü vuruşlarda etkili. Oyunu her türlü oynayabilecek özellikleri olan bir oyuncu. Bir şekilde Aboubakar oyuna dahil oluyor.
3
"KENDİNE OLAN İNANCI..."
Aboubakar coşkusundan vazgeçmiyor. İlk golde reaksiyonsuz kaldı dedik gol sevincinde. Oyundan çıkarken keyifsizdi, herhalde birkaç gündür kendi içinde onun tribini yaşadı, golle cevap veririm dedi. Bu çok güzel bir şey. Oyuncunun kendine olan inancı bunu getiriyor. Beşiktaş böyle bir oyuncu ile çok önemli işler başarıyor.
2
"NE ZAMAN GİTTİN SEN ORAYA?"
Ghezzal'ın hareketli oynaması, Josef'in yine çok etkili olması var. Rakip uzun vurmaya kalkıyor, Josef geliyor kafayı vuruyor, ne zaman gittin oraya? Sezgisi var.
1
"EMİN ADIMLARLA DEVAM"
Beşiktaş kendi düşündüklerini, kendi istediklerini yapıyor ve emin adımlarla da yola devam ediyor.