Sporx Extra Arama Logo

Ahmet Çakar'den derbi yorumları
8
AHMET ÇAKAR'DAN DERBİ YORUMLARI

Sabah gazetesi yorumcusu Ahmet Çakar, Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki dev derbi öncesi mücadeleyi yorumladı.

7
"ÇEYREK ASIRDIR KAZANAMIYOR"

Derbileri önceden kimse kestiremez. Fakat tabii ki mistik bir gelenek var. G.Saray orada çeyrek asra yakındır kazanamıyor. Ama mevcut tabloda, şu takım favori veya şu kazanır diyebilmek kesinlikle mümkün değildir.

6
"ALİ KOÇ, ARENADAKİ BOĞA GİBİ"

Ali Koç arenadaki boğa gibi herkese saldırıyor. Önce 'siyasiler' dedi, sonra komik duruma düştü. Hakemler konusunda haklı olabilir. Doğrudur, sezon başından beri F.Bahçe hakem mağduriyeti yaşıyor. Ama o zaman gizlice Zorlu toplantısını yapmayacaktı ya da spor kamuoyuyla bunu paylaşacaktı. Turkuvaz Grubu'na saldırmak bir acz ifadesidir. Aklı sıra F.Bahçe camiasıyla bir medya kuruluşunu karşı karşıya getirmek istiyor. Sezon başı Terim'e saldırdı. Koskoca F.Bahçe Başkanı bir teknik adama, 'kabadayı' derse, 'sicili bozuk' derse, yarın bir gün de Ali Koç'a ait tuhaf şeyler konuşulmaya başlar. O istiyor ki medya kuruluşları onu yalasın.

5
"SANKİ KOZMİK ODADAN GİZLİ SES KAYDI"

Yalamak derken ne demek istediğim çok açık. Eleştirmesin, hatalarını söylemesin, vizyonsuzluğunu ortaya koymasın. Aynı basın toplantısında bir de Müjdat Yetkiner gibi F.Bahçe'ye hayatını vermiş, bir eski kaptana saldırdılar. Neymiş efendim, benim ricam üzerine bana bir video yollamış. Siz komik misiniz? Müjdat Yetkiner'den ki benim çok yakın arkadaşımdır, rica ettiğim video 3 yıldır milyonlarca insanın izlediği Aziz Yıldırım'ın konuşması. Ali Koç öyle bir konuşuyor ki sanki Müjdat Yetkiner, bana kozmik odadan aldığı gizli bir ses kaydını yollamış. Yahu Ali Koç, bırak bu işleri! Sen istiyorsun ki medya mensupları senin istediklerini yapsın, onları azarlayabilesin.

4
"YARIŞ ATI İLE ÇİFTLİK ATI..."

Yanal ile Terim'i mukayese etmek yarış atı ile çiftlik atını mukayese etmek gibidir. Terim'in tecrübesi ve oyuncular üzerindeki hegemonyası Yanal'dan katbekat fazla. Ama bu da yetmez. Böyle maçlarda bırakın deneyimsiz hocayı, kenarda çaycı da olsa iş oyuncularda biter.

3
"ERSUN YANAL VE ALİ KOÇ GİDER"

Sezonun futbol, puan, sosyal risk açısından bugüne kadarki en zor maçı yarın Kadıköy'de oynanacak. Bir tarafta art arda puan kaybeden F.Bahçe, diğer tarafta Galatasaray'ın müthiş yükselişi… Üstelik inleyen, bağıran, hakemleri, TFF'yi ve arsızca bir medya kuruluşunu hedefe koyan Ali Koç var. F.Bahçe kaybederse sadece şampiyonluğu kaybetmez, Ali Koç'un ne karizması ne de başkanlıkta gücü kalır. Ersun Yanal, zaten gider ve Ali Koç belki de genel kurul kararı alır. Üstelik büyü de bozulmuş olur ki bu da F.Bahçe camiasını daha da yaralar.

2
"BE ADAMLAR! MANTIK VAR MI?"

Şartlar böyleyken Türkiye'de MHK diye komik ve yetersiz bir kurum var. Başında bir eski futbolcu, koltuğu bırakmamak için her türlü yanlışı yapıyor. Be adamlar! Hayatında hiçbir derbi maçı yönetmemiş bir hakemi ne kadar iyi olursa olsun böyle bir maça atamanın mantığı var mı?

1
"REZİLLİKLERİN BİR YENİSİ..."

Halil Umut Meler, iyi hakem olabilir, ama bu maçları formda olan iyi hakem değil, bu havayı solumuş, deneyimli hakemler yönetir. Diyelim ki Meler, ağır bir hata yaptı. VAR da düzeltemedi. Bunun altından kim kalkacak? Sonuçta bana göre Zekeriya Alp MHK'si aylardır yaptığı rezilliklere ve yanlışlara bir yenisini ekledi.