Sporx Extra Arama Logo

Adnan Polat: "Bana iade-i itibar yapılsın"

Galatasaray'ın eski başkanı Adnan Polat aday olmayacağını yinelerken, Galatasaray'da yaşanan ortamı Sabah'tan Levent Tüzemen'e değerlendirdi…
7
ADNAN POLAT: "ADAY DEĞİLİM"

Galatasaray'ın eski başkanı Adnan Polat aday olmayacağını yinelerken, Galatasaray'da yaşanan ortamı Sabah'tan Levent Tüzemen'e değerlendirdi…

6
"BENDEN SONRA AĞIRLIĞINI KAYBETTİ"

Kendi döneminde yaşanan idari ibrasızlık sonrasında kulübün yara aldığını ve genleri ile oynandığını belirten Polat, "Galatasaray beni ibra etmeyerek büyük zarar gördü. Benden sonra Galatasaray başkanlık makamı ağırlığını kaybetti" dedi.

5
"AĞZINA GELEN LAFI SÖYLÜYOR"

Üyelerin çok sert ifadeler kullandığını da dikkat çeken Polat, şöyle devam etti: "Herkes herkese ağır ifadelerle konuşuyor. Eskiden bu tür eleştirileri aklı selim insanlar yapar, birkaç kişi dile getirirdi. Şimdi ağzına gelen herkes her lafı söylüyor." dedi.

4
"İADE-İ İTİBAR YAPILSIN"

Polat: "İbrasızlık konusunda bana iade-i itibar yapılması dile getiriliyor. Bu sadece benim için değil tüm arkadaşlarım için geçerli. Binin üzerinde Galatasaraylı bu ibrasızlıktan sonra kendilerini geri çekti ve küstü. Galatasaray bu olayların ardından diğer camialar karşısında gücünü kaybetti."

3
"46 HAKİMİN TAMAMI BENİ HAKLI BULDU"

"Camianın ciddi bir barışa ihtiyacı var. Herkesi kucaklayacak bir ortam oluşmalı. Benim ibrasızlık konusunda kırgınlığım var ama sonuçta Yargıtay'daki davayı kazandım ve bu davada 46 hakimin tamamı idari ibrasızlığı reddetti."

2
"İŞ HAYATIM YOĞUN, ZAMAN AYIRAMAM"

"Yoğun işlerimden dolayı Galatasaray'a başkan adayı değilim. Bir Galatasaray Başkanı'nın 24 saat kulübe vakit ayırması gerekir. İş hayatım ve projelerimin yoğunluğu başkanlığa vakit ayırmak için yeterli değil."

1
"200 MİLYON DOLAR BORÇ İNDİRDİM"

"Göreve geldiğimde 253 milyon dolar borç vardı, bunu 50 milyon dolara kadar indirdik. Karanlıktan aydınlığa çıkardık. Bir dönem daha kalsaydım kârda olan bir Galatasaray olurdu. Yaptıklarımız sonucunda bıraktığımız güçlü ekonomik yapıyı maalesef Ünal Aysal har vurup harman savurdu."