Sporx Extra Arama Logo

Adnan Dalgakıran: "Gelecek sezon bile oynanmayabilir"
8
DALGAKIRAN'DAN AÇIKLAMALAR
Beşiktaş İkinci Başkanı Adnan Dalgakıran, koronavirüs ve Beşiktaş'taki son durum ile ilgili açıklamalarda bulundu.
7
"YOĞUN ÇALIŞIYORUZ"
Sosyal izolasyonu uygulayarak yoğun bir şekilde geçiriyoruz. Planlamalarımızı yapıyoruz, stratejilerimize bakıyoruz. Malum bir kaos yönetimi gerçekleştiriliyor. Dolayısıyla bolca olasılık hesabı yapıyoruz. Olabilecek farklı farklı yöntemleri, tedbirleri oluşturuyoruz, olası durumlara karşı hazırlıklı hale gelmeye çalışıyoruz.
6
"BIRAKIN BU SEZONU, GELECEK SEZON BİLE..."
Bu yıl bırakın haziranda Türkiye Ligi oynamayı, 2020/21 sezonunun oynanıp oynanmayacağının bile meçhul olduğunu düşünüyorum. Eğer uzmanları dinliyorsanız, bu toplumun yüzde 60-70'i virüsü kapmadan sürü bağışıklığına geçilmeyeceğini söylüyorlar. Biz daha yüzde yarımı bile değiliz. Bunu yüzde 1'de nasıl durdurabiliriz? Herkesin evlerinde büyük bir izolasyon yapması halinde durdurabilirsiniz. Tekrar harekete geçtiğiniz zaman tekrar bu virüs yayılacaktır, böyle olmaması için dünyada ortadan kalkması lazım. Bu da mümkün olmadığı için uzun sürecek bir durumdayız. Siz eylül ayında stadyumların doldurulabileceğini düşünüyor musunuz?
5
"ATLATMAYA ÇALIŞACAĞIZ"
Şu anda bütün dünyada şirketler, çalışanlar tedbir alıyor. Ne kadar süreceği belli olmayan bu dönemi hep birlikte atlatmaya çalışacağız. Devletler, vatandaşlarına destek olmaya çalışıyor, şirketler ayakta kalmaya çalışıyor. Bütün bunlar olurken de herkes çok ciddi fedakarlıklar yapıyor. Futbol dünyasının, futbolcuların ve çalışanların bunun dışında kalması düşünülemez zaten. Mutlaka her şey yeniden yapılandırılacaktır zaten başka hiçbir çaresi yok.
4
"UEFA VE FEDERASYONA BAĞLIYIZ"
Yönetimimizde bu konuyla ilgili görevli arkadaşlarımız var. Bu arkadaşlarımızın, başkanın ve yönetimin belirlediği stratejiler doğrultusunda çalışmaları oluyor, olacaktır, olmaya da devam edecektir. Bu çalışmalar içerisinde şunu çok iyi biliyoruz ki; biz ne düşünürsek düşünelim neticede UEFA ve federasyona bağlıyız. Doğru şeyleri yapmaya çalışıyoruz.
3
"FUTBOLCULARLA GÖRÜŞÜLÜYOR"
Yurt dışına gitmek isteyen oyuncularımızla ilgili diğer yöneticilerimiz bütün futbolcularımızla irtibat halindeler. Hepsi bir kenara dağıldı diye bir durum yok. Hepsiyle görüşülüyor, durum değerlendirmeleri yapılıyor. Ancak para meselesi şu anda gündeme gelmedi.
2
"GEREĞİNİ YAPARIZ"
Dorukhan için pek çok şey yazıldı çizildi ama biz yönetim olarak böyle şeyleri konuşmuyoruz. Gereken, gerektiği şekilde Beşiktaş'ta yapılır. Yönetim seviyesinde kaale alacağımız bir konu değil. Beşiktaş'ın aleyhine, yöneticilerin, başkanın aleyhine sözler sarfeden ya da faaliyette bulunanlar için bizim sistemimiz gereğini yapar. Ancak bu kadar üst kademede bunları konuşmayız.
1
KARIUS YERİNE ADAY VAR MI?
Planlama devamlı yapılır. Planlama dediğimiz şey transfer zamanına yakın yapılan bir şey değil. Beşiktaş, önündeki 3-5 yılı da planlamaya çalışıyor. Planlama, pek çok faktörün bir araya getirilmesiyle yapılır. Bir mevcut durum; yani sizin gelirleriniz de şu anda meçhul durumda, giderleriniz de meçhul durumda. Biz normal şartlarda 56 milyon euro'luk futbol bütçesini 36 milyon euro'ya düşürmek zorunda kaldık. Şartlar değişti ve o şartların ne olacağına dair bir fikrimiz yok. Gelişmeleri izlememiz ve bazı şeylerin netleşmesini beklememiz gerekiyor.