Sporx Extra Arama Logo

Adnan Dalgakıran: "Futbolcular da fedakarlık yapmalı"
10
ADNAN DALGAKIRAN'DAN AÇIKLAMALAR

Beşiktaş Yöneticisi Adnan Dalgakıran, ligin durumu ve koronavirüsün etkisi üzerine Tivibuspor'a açıklamalar yaptı.

9
ADALETLİ BİR KARARA İNANIYORUZ
Sadece Türkiye yaşamıyor, bizden önce Avrupa'da ligler tatil edildi, en son erteleyen ülkelerden biri biziz. Diğer ülkelerle beraber karar verici unsurlar var, o kararlara uymakla mükellefiz. Türkiye'de TFF, Avrupa'da UEFA, buralarda adaletli bir karar oluşturulabileceğine inanıyoruz.
8
ÖNERİDE BULUNACAĞIZ

Ahmet Nur Çebi başkanlığında toplanıp, önerilerde bulunacağız ama şu an için konuyu gündemimize almadık.

7
FUTBOLCULAR DA FEDARLIK YAPMALI
Virüs sadece spor camiasını vuran bir virüs değil. Ülkeler çok büyük önlemler alıyor. ABD herkesi destekleyeceğini söyledi, Fransa da, Almanya da büyük paketler hazırlıyor. Her yer çok ciddi şekilde etkilenirken, futbol camiasının etkilenmeyeceği düşünülemez. Herkese düşen ciddi fedakarlıklar olmalı. Böylesine salgın içinde, toplu mücadele içinde olan yerlerin hızla eski haline döneceğini düşünmek saflık olur. Fedakarlıklar birileri tarafından yapılacak, futbolcular tarafından da yapılmak zorunda. Bunlar gerekince konuşulacaktır. Beklediğimiz çerçeve, bağlı olduğumuz kurumların kararlarının doğru alınması. Kulüplerin eski gelirlerini beklemek mümkün değil. Avrupa'nın herhangi bir ülkesinde de böyle olmayacak. Bunun da etkisini hepimiz göreceğiz.
6
HERKESE YÜK DÜŞÜYOR

Herkese bir yük düşecek, o yükü kim ne kadar taşıyacak, hepsini göreceğiz.

5
SON 5 YILIN ORTALAMASI ALINABİLİR
Başkan ile toplanıp bir fikir alışverişinde bulunmadık ama ben düşününce aklımdan şu geçiyor. Son 5 yılın ortalaması alınarak, UEFA'ya gidilecek takımlar belirlenebilir ya da şartlar müsait olunca, 3-4 ay sonra hızlı bir playoff mücadelesi verilebilir. Bunun dışında aklıma başka düşünce gelmiyor açıkçası.
4
KULÜPLER BİRBİRİYLE ÇOK DİDİŞİYOR
Olabilecek en adaletli davranışın sergilenmesi gerekir. Kulüpler birbirleriyle çok fazla didişiyor, bu normal sporun üzerine çıktı. Birbirine karşı incitici tartışmalar yaşanıyor. Dünyanın içinde bulunduğu durumda bu tarzda mücadele edersek, bu ne spor camiasına yakışır, ne de doğru sonucu alırız. Hep beraber oturup, en doğru sonucu alacağız sanırım.
3
LİG UZUN SÜRE OYNANMAYACAK
Şu anda ligin uzun süre oynanmayacağını görüyoruz. Beşiktaş büyük bir kulüp, gitmek isteyene hiçbir zaman kal demeyiz, her türlü kolaylığı gösteririz, başımızın üstünde yerleri var. Onların da aileleri var. Bunların hepsini masaya koyup, belli şeylerde uzlaşabiliriz. Kulüpler ister istemez daralacak, kurallara uyulmazsa ağır cezalar alınacak. Mutlaka bugünkünden farklı sonuçlara ulaşmak zorundayız.
2
YENİDEN DEĞERLENDİRMEK İÇİN FIRSAT

Ekonomi ile ilgili bir kanalda konuştum. Futbol büyük bir endüstri, dünyadaki ekonomik gelişmelerden ayrı tutulmasını gerektiren bir neden yok. Bundan sonra birçok şey değişecek. Tüketim alışkanlıkları, insanların davranış biçimleri değişecek. Psikolojik olarak etkilenenlerin de bunu nasıl taşıyacaklarını bilemiyoruz. Futbol camiası genelde kötü yönetildiği için, ciddi sıkıntı içine girdi. Her şeyin yeniden değerlendirilmesi ve yeni bir bakış açısı için de bir fırsat bu. Biz geldiğimizde de altyapıya önem verdiğimizi söylemiştik.

1
"KORONA TEHDİDİ YOK"
Kulübümüzde yapılan testler sonrasında koronavirüs tehlikesine rastlanmadığını ve böyle bir tehdit olmadığını söyleyebilirim.