Sporx Extra Arama Logo

6 maddede Anadolu Efes - Real Madrid serisi
7
6 MADDEDE ANADOLU EFES - REAL MADRID SERİSİ

THY EuroLeague'de Anadolu Efes ile Real Madrid, çeyrek final serisinde karşı karşıya gelecek. Seri öncesi bilinmesi gerekenleri sıralıyoruz.

6
ANADOLU EFES PLAYOFFLARA NASIL GELDİ?

Sezon başında koronavirüs testlerinin pozitif çıkması nedeniyle 4 maçta 3 mağlubiyetle başlayan Anadolu Efes, 12-16. haftalarda da üst üste 4 maç kaybetti. O noktadan sonra oynadığı 18 maçta ise Anadolu Efes sadece 4 mağlubiyet aldı. Form olarak üst düzeye çıkan Anadolu Efes, direkt rakiplerine karşı oynadığı maçlarda da farklı galibiyetler alarak mesaj verdi.

5
REAL MADRID PLAYOFFLARA NASIL GELDİ?

Real Madrid, sezona 5 maçta 4 mağlubiyetle başladı. Sonraki 12 maçta 11 galibiyet alan Real Madrid, 18. hafta sonrasında ise adeta paraşütsüz düştü. Fenerbahçe'ye karşı son hafta kazanmamış olsa Real Madrid ilk 8'in içerisinde de yer alamayacaktı.

4
SEZON İÇİNDE NE OLDU?

17. haftada Sinan Erdem'deki maçı Real Madrid, 73-65 kazandı. 32. haftada Wizink Center'da oynanan mücadeleyi ise Anadolu Efes 108-83'le aldı.

3
ANADOLU EFES'İN GÜÇLÜ NOKTASI

Anadolu Efes, sezon sonunda mağlup edilmesi güç bir oyun oynamaya başladı. Topu hızlı dolaştıran, tempoyu artıran ve topu paylaşan Anadolu Efes, sürekli açık şut bulma üzerine oynadı. Anadolu Efes, temponun arttığı dakikalarda rakiplerinden hep 1 adım öne geçmeye başladı.

2
REAL MADRID'İN GÜÇLÜ NOKTASI

Real Madrid kadrosundan daha fazla playoff tecrübesi olan bir oyuncu grubu bulmak güç. Anadolu Efes'e karşı en büyük artıları da bu tecrübeleri ve buraları oynama bilgileri olacak. Real Madrid, tempoyu düşürmeye ve maçı düşük skorda tutmaya çalışacak. Ayrıca, Real Madrid'in kazandığı maçlarda da ribaunt üstünlüğü dikkat çekti.

1
EDİTÖR YORUMU: KİM KAZANIR?

Hakan Celep: Real Madrid, Gabriel Deck ile oynamaya çok alıştı ve Arjantinli oyuncunun Thunder'a gitmesi sonrası yeni bir denge bulmaları gerek. Adam değişim savunması oynayan takımları dış şutlarla cezalandıran Real Madrid, daha geleneksel bir savunmaya sahip Anadolu Efes karşısında farklı formüller üretmeli. Anadolu Efes ise kendi potansiyeline yakın oynadığı müddetçe serinin ağır favorisi durumunda. Anadolu Efes'in seriyi 3-0 veya 3-1 bitireceğini düşünüyorum.