Sporx Extra Arama Logo

Spor dünyasının en büyük lanetleri!

Spor dünyasında inanılmaz lanetler var. Bu lanetlerin en büyüklerinden birinde de Adriana Lima başrolde.
11
Spor dünyasının en büyük lanetleri!
Spor dünyasında inanılmaz lanetler var. Bu lanetlerin en büyüklerinden birinde de Adriana Lima başrolde.
10
Chicago Cubs'ün 108 yıl süren keçi laneti
9
Adriana Lima laneti

Basketbol oyuncusu Marko Jaric, 2009'da Adriana Lima ile evlendiği gecenin ardından Grizzlies formasıyla çıktığı maçlarda üstüste 21 şutta basket bulamadı.

8
Ayrıldılar
Brezilyalı topmodel Adriana Lima'nın kendisini aldatan basketbolcu eşi Marko Jaric'ten daha sonra ayrılmıştı
7
Babe Ruth Laneti

Boston Red Sux, Babe Ruth ile üstüste 5 şampiyonluk yaşadı. Oyuncusunu New York Yankees'e sattığı 1919'dan 2004'e kadar neredeyse 1 yüzyıl boyunca şampiyonluk kazanamadılar.

6
William Penn Laneti

Philadelphia takımları, 1987'de yapılan şehrin en büyük gökdeleninin tepesine Philadelphia'nın kurucusu William Penn'i eklediğinden beri herhangi bir spor dalında şampiyonluk kupası kaldıramıyor.

5
Ponpon Kız Laneti

NFL takımı Chicago Bears, ponpon kız Virginia McCaskey'i babasının ölümü nedeniyle gönderdiğinden bu yana şampiyonluk yaşayamıyor.

4
Colonel Sanders Laneti

Japon beyzbol takımı Hanshin Tigers, 1985'te KFC'nin kurucusu Colonel Sanders'ın stadyum civarında bulunan heykelini kaldırttı ve bir nehre attırdı. O tarihten bu yana şampiyonluk gelmedi.

3
Bela Guttman Laneti

"Bir daha ben olmadan asla Avrupa şampiyonu olamayın" Bela Guttman'ın bu sözleri 1964'te Benfica'yı Avrupa Kulüpler Kupası (döneminde Şampiyonlar Ligi) şampiyonu yaptıktan sonra gönderilmesi üzerine söyledi. Benfica, bu sözden sonra çıktığı 8 Avrupa finalini kazanamadı.

2
Kapak Laneti

Sports Illustrated'da kapak olmak, korkutucu bir hadise. Cleveland Indians, kapak olup övgü aldığından bu yana şampiyonluk yaşayamıyor. NASCAR sürücüsü Pat O'Connor, kapak olduktan sonra kaza yapıp hayatını kaybetti.

1
Britanya Laneti

Fred Perry'nin 1936'da Wimbledon şampiyon olmasından sonra bir diğer Britanyalı tenisçi için tam 77 yıl beklendi. Andy Murray, bu laneti bozdu.