EROL BİLECİK'TEN AÇIKLAMALAR
Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Erol Bilecik ve yönetim kurulu üyesi Selahattin Baki, kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu. İşte Bilecik'in sözleri...
"MÜCADELEYE DEVAM EDİYORUZ"
Erol Bilecik: "Dün bütün kamuoyunun da tanık olduğu gibi çok güzel bir galibiyet aldık. Ama bir hayli zorluydu. Hemen hemen tüm kulvarlarda mücadelemize devam ediyoruz. Şu da bir gerçek Dünya Kupası'nın dönüşünde adeta ufak bir iniş süreci yaşadık. Ama bu futbolun, spor camiasının içinde olan bir şey."
"KISA BİR DÜŞÜŞ YAŞADIK"
"Elbette inişler - çıkışlar olacak. Kısa bir düşüş yaşadık. Ama emin olun çok daha iyi olacağız. Her branşta kupalara talibiz. Bu Fenerbahçe'nin DNA'sında olan bir şey. Futbolda 17 hafta var önümüzde. Son ana kadar mücadelenin merkezinde olacağız. Şampiyon özlemini gidermek üzere mücadelemize devam edeceğiz. Kırılma anlarında kenetlenmenin daha fazla önemini kavramamız gerekiyor. Küçük bir kırılmayı geride bıraktık."
"HEP ERKEN KARTLAR BİZE ÇIKIYOR"
"Her zaman söylüyoruz. Biz futbola sadece futbol sahasında yapmayı hedefliyoruz. Ama görüyoruz ki, özellikle futbol sahanın dışında mecralarda oynanmaya devam ediyor. Bu konuda algı yönetimi marifetiyle bambaşka yönlere çekiliyor. İşin üzücü tarafı bu. Hakem hataları sonucuna bakıldığında son yıllarda en fazla mağdur olan kulüplerin başında açık ara Fenerbahçe geliyor. Erken kartlar bize çıkıyor. Birçok operasyonu yaşamış olan bir kulübüz."
"EN FAZLA CEZAYI BİZ YEDİK"
2. golün öncesinde kalkan bir ofsayt var. VAR bunun önüne geçmese, gönüllere, vicdanlara dokunan bir haksızlık olacaktı. Birçok örneğini görüyoruz, sözde söylemlerle Fenerbahçe formasıyla kararlar veren PFDK söylemini işittik. Ama sezon başından bu yana en fazla cezayı Fenerbahçe yemiş.
"F.BAHÇE KONGRE ÜYESİ DEDİLER"
Bunlardan ilki. Örnek manzumesinden seçilmiş olan 5-6 tane mesaj. 19 Ekim 2022 MHK Başkanı Murat Ilgaz'ın görevden alınmasını istiyoruz, Fenerbahçe Kongre üyesi dediler. İlke yakın bir hadise. Bir kurumun başkan yardımcısı hedef alındı. En ufak bir alakası olmadığı ortaya çıktı. Tıpkı aynen geçen yıl, hakemin Fenerbahçeli şirketlerde çalıştığı algısı gibi. Bu ligi bitirtmeyiz dediler. 12 Kasım'da şovumuz devam edecek bir cümle izledik. Ne değişti? 29 Aralık'ta ofsaytımsı kavramı ile muazzam bir infial yaşandı. 20 Ocak'ta PFDK Başkanın'nın Fenerbahçe formasıyla karar alıyor dediler. Yine bu da gerçekle uzaktan yakından alakası olmayan bir durum olarak ortaya çıktı.
"KENDİLERİNE ÇEKİN DÜZEN VERMELİLER"
Muhtelif basın mensuplarına, basında görev yapan 5 arkadaşa seslenmek istiyorum. Basın mensubu olmak, bence çok değerli, çok önemli bir şey. Toplumun az bildiği şeyleri paylaşan yapılar. Bir basın mensubunun ilgisinin ve bilgisinin doğru olması gerekiyor. Galatasaray'a karşı ilgi konusunda sıkıntıları yok ama bilgi konusunda eksikleri var. Bilgisizliği kapatmak mümkün, bunun için uğraşmak gerekiyor. Nevzat Dindar, Gökhan Dinç, Ali Naci Küçük, Haluk Yürekli, kendilerine biraz daha çeki düzen vermeleri gerekiyor.
"TEK HEDEF F.BAHÇE"
"Her zaman tek hedef, sürekli Fenerbahçe aman aşağı düşsün, aşağı çekilsin. TFF ve PFDK'den, bütün kurumlardan yolllarına baskı altında kalmadan kitabi kurallara devam etmelerini istiyoruz."
"MÜCADELEMİZİN HADDİ HESABI YOK"
Fenerbahçe tarihi boyunca, bugüne kadar elde ettiği her başarıyı alın teriyle kazanmış ve bugüne kadar gelmiş olan bir kulüptür. Fenerbahçe, her zaman bu mücadeleyi yaparken, bir, bütün olmaktan almıştır. Bu olmadığı takdirde, başarının hayata geçmesi mümkün değil. Bu işin ana anahtarı birlik olmak. Futbolcularımız ellerinden gelenin fazlasını yapıyor. Tabii ki inişler çıkışlar olacak. Fenerbahçe saha içinde, saha dışında mücadele ediyor. Yanımda Fenerbahçe camiası olmadığı takdirde ben tamamen güçsüzleşmiş oluyor. Değerli camia, bu fotoğrafı görmeniz gerekiyor. İyi günde, kötü günde Fenerbahçe'nin tamamıyla arkanızda durmanız gerekir. Böyle olduğuna eminim ama devam ettirmekte fayda var. Yaptığımız mücadelenin haddi hesabı yok. Özellikle saha dışında. Burada bizi istinasız ve kesintisiz destek vermeniz gerekiyor. Olumlu eleştirinin başımız üstünde yeri var.
"İZİN VERMEYECEĞİZ"
Tek korku etrafta güçlü Fenerbahçe'nin olması. Bunlara izin vermeyeceğiz. Bir olalım, bütün olalım. Bütün kupalara talibiz. Özellikle futbolda her maçı, kendi içerisinde önem taşıyor. Sosyal medyada, gerçek anlamda kuracağınız bütün iletişimde desteğini esirgemeyin. Hikayenin sonunun güzel olacağına kimsenin şüphesi olmasın.
BAKİ'NİN AÇIKLAMALARI
Selahattin Baki: İnce ince bir kıyım vardı. Ama VAR'dan döndü ne mutlu bize. Fenerbahçe'nin attığı 2. golde ofsayttan golü iptal etti. VAR'dan döndü. Hakemin hemen gözü önünde Batshuayi'ye yapılan faul vardı. Faul verilmesi gerekiyordu. Pozisyon devam etti. Fenerbahçe golü yedi. Hakem golü verdi. Bu sadece, golü yediğimiz dakika itibariyle maçın sonucunu merkezden etkileyecek andan itibaren, bizi son derece derinden etkileyebilecek bir hata VAR'Dan döndü.
"ALGILARI İŞE YARAMADI"
Hakemin bizi kalın kalın doğraması, maçtan hemen sonra Fenerbahçe en uzak duran Anti-Fenerbahçe söylemleriyle kariyer yapmış yorumcular, gazeteciler, Fenerbahçe'nin hakkının teslim edildiği çerçevesinde birleştiler. 2. golde hata olduğunu bilmelerine rağmen, Fenerbahçe aleyhine algı yaratmaya yeltendiler. Ancak bu algıları işe yaramadı. Antalyaspor maçında da benzer bir algı yapıldı, onda da hemen çürütüldü. Antep maçının uzatma dakikalarıyla ilgili saçma sapan polemiklere çekilmeye çalışıldık. Ancak Fenerbahçe yoluna devam ediyor.
"KAFAYI BİZİMLE BOZMUŞ"
Bu saatten sonra söyleyebileceğimiz tek şey var Fenerbahçe yoluna devam ediyor. Her hafta bütün negatif algılar bizim çevremizde yapılmaya çalışıyor. Bütün kurumları çok daha dikkatli olmaya davet ediyoruz. Kafayı bizimle bozmuş rakibimizin yöneticisi... Burada göstermeyelim, taraftarı tahrik etmeye gerek yok. Aşağılayıcı tweet atıp, 5 dakika sonra silmek zorunda kalan bir yönetici de gördü bu gözler.
"ÇOK ÖNEMLİ 3 PUAN ALINDI"
Sezonun başının Dünya Kupası'na kadar olan bölümü, camianın özlediği bir tempo yakaladık. Erken form tutan takımlarda olduğu gibi düşüş yaşadık. Dünkü maç özelinde tebriği hak ediyorlar. Futbol dışına çıkarılan atmosferde çok önemli 3 puan aldılar. Herkesi tebrik ediyorum.
JESUS VE ALİ KOÇ'UN ARASINDA SORUN VAR MI?
Son 2 gündür, gene köpürtülen bir haber var. Jorge Jesus ve başkanımız arasında sorun olduğuna dair. Başkanımız ve Jesus'la açık ara en çok mesai harcayan yönetici olarak, ilk görüşmeden bu yana ilişkileri çok iyi seviyede. Takım iyi giderken, bu tür dedikodulara maruz kalmıyoruz. Ben ilkokuldan bu yana böyleydi, negatif Fenerbahçe haberi yapıp bu ülkede ekmek kazananlar var. İtibar etmeyiniz. Hiçbir promblem yok.
ABOUBAKAR AÇIKLAMASI!
Rakibimizin bir oyuncusunu, doğru söylemiyor durumuna düşürmek istemem. Ama Fenerbahçe'den hiçbir şekilde bir temasımız olmadı. Ancak olsa olsa Fenerbahçe adını kullanan bir menajer. Aboubakar'ı Beşiktaş'ı getiren menajerlerinden bir tanesi bana mesaj attı. Bunları kendisinin çıkarmadığını söyledi. Oyuncu iyi bir oyuncu, bizim 4 tane forvetimiz var. Böyle bir projeye girmemiz akıl dışı. Böyle bir projeye hiçbir zaman girmedik.
"SÖZÜNÜZÜN ARKASINDA DURUN!"
"Bu kurguyu yapanın başına yıkarız dediler. Tam 96 gün geçmiş. GS TV'de yayınlayacağız dediler, nerede bu yayın? Sözünüzün arkasında olmak gerekiyor."