ABDÜLKERİM BARDAKCI'DAN AÇIKLAMALAR
Galatasaray'ın başarılı stoperi Abdülkerim Bardakcı, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
"BİRAZ ZORLUK YAŞADIM"
Konya'dan İstanbul'a, çok büyük bir camiaya geliyorsunuz. Bunun zorlukları var. Yeni arkadaşlıklar ediniyorsunuz. Birkaç hata yaptım ama psikolojik olarak zorluk yaşadım ama genel olarak psikolojisi kuvvetli biriyim. Her hafta çalışarak bu durumu atlattım.
"EN İYİ TAKIM BİZİZ"
Bizim sene başından beri tek odaklandığımız şey, şampiyonluk. Allah'ın izniyle şampiyon olacağız. En iyi futbol oynayan biziz. En iyi çalışan, mücadele eden biziz. Çok daha iyi bir aile ortamı var. Sonunda başarıyı getiriyor bu.
"GENÇLER ÇOK İYİ"
Genç olmalarına rağmen Emin, Metehan, Ross çok kaliteli stoperler. Üçü de çıkar aslanlar gibi mücadele eder.
MİLLİ TAKIM
Milli Takım'dan her Türk futbolcu gibi davet bekliyorum. Milli formayı terletmek için sabırsızlanıyorum.
"TAKIMDA AİLE ORTAMI VAR"
Takım içinde daha çok aile ortamı var. Her şey yolunda. Herkes birbiri için mücadele ediyor. Kimse mücadeleden kaçmıyor. İnşallah böyle devam edeceğiz. Hücumda da kaliteli isimler var, defansta da. Defansı en önde başlatıyor, hücumu en geride başlatıyoruz. İnşallah biz çok gol atmaya, az gol yemeye devam ederiz.
"KULÜPLERİN AÇIKLAMALARI İLE İLGİLENMİYORUZ"
Futbolcular olarak kulüplerin açıklamalarıyla hiç ilgilenmiyoruz. Bizim tek odağımız, sene sonu şampiyonluk.
"NELSSON İLE İYİ ANLAŞIYORUZ"
Geçen sezona göre psikolojik olarak kötü zaman geçiren bir Galatasaray vardı. Bundan herkes etkileniyordu. Ben kişisel olarak Marcao'yu çok beğeniyorum, çok kaliteli stoper. Takım iyi olunca, savunmayı da daha iyi yapıyorsunuz. Biz kesinlikle Nelsson ile çok iyi anlaşıyoruz. Arkamızda da Muslera gibi bir faktör var. Bu bizim için çok önemli.
"GOLLERE BAŞLAMAK İSTİYORUM"
Bazen görüşmeler gerçekleştiriyoruz. Mücadelenin yanı sıra en önemli özelliğim oyun kurmak. Geçen sene çok gol atmıştım, bu sene çok kaçırdım. İnşallah gollere de başlayıp daha çok katkı sağlayacağım.
"YEDEK OLMAYI SEVMİYORUM"
En çok üzüldüğüm konulardan biri bu. Konya'dayken, zamanında 1. Lig'e çok kiralık gittim. Ben de çok geç kaldığımı düşünüyorum. Daha genç yaşlarda bu seviyeyi yakalasaydım çok farklı şeyler olurdu. Her şey nasip kısmet. Kısmetimizde böylesi varmış. Ben sürekli oynamak isteyen biriyim. Yedek beklemeyi sevmiyorum. O yüzden kiralık gitmeyi, oynamayı tercih ettim.
"İNŞALLAH EFSANE OLURUM"
Tek odaklandığım şey Galatasaray'da şampiyonluklar yaşamak. İnşallah Galatasaray'da bir efsane olabilirim. Takımdaki büyükler, aile ortamı yaratıyor. Herkes birbirine destek oluyor. İstatistikler hiçbir zaman yalan söylemez. Biz ligin en iyisiyiz. Galibiyet serimizi uzatmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.