Arama Logo

PFDK sevkleri için kritik gün!
5
PFDK SEVKLERİ İÇİN KRİTİK GÜN

Türkiye Futbol Federasyonu, 17 Mart’ta oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçında çıkan olaylarla ilgili disiplin sevklerini bugün (pazartesi) yapması bekleniyor. Kimin, hangi maddeden, nasıl sevk edileceği merak edilirken, tüm detaylar incelendi.

PFDK SEVKLERİ İÇİN KRİTİK GÜN
4
ÖNEMLİ AŞAMAYA GELİNDİ

Uzun süredir kamuoyunu meşgul eden Trabzon’daki olaylarda, şimdi önemli bir aşamaya gelindi. Normalde durumda, cezanın şiddeti, suç işlediği inanılan kişinin ceza alma durumuna göre tedbirli veya tedbirsiz olarak sevk edilir, daha sonra savunma beklenirdi.

ÖNEMLİ AŞAMAYA GELİNDİ
3
TARTIŞMA YARATACAK

Birkaç gün içerisinde yapılan bu işlem sonrasında Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) karar verir, kulüp ya da ceza alanlar Tahkim Kurulu’na başvurup, karara itiraz ederdi. Yani bu durum en geç 3-4 gün içerisinde sonlanırdı. Ancak Fenerbahçe ve Trabzonspor’un 3 Nisan’da maçının olması, birçok konuda tartışmaları beraberinde getirecek.

TARTIŞMA YARATACAK
2
2 GÜN YETERSİZ KALACAK

PFDK, savunmalar gelir gelmez kararını verse bile, bunun Tahkim ayağı gibi konular devreye girince iki günlük süreç belki de yetersiz kalacak. Fakat bu, tedbirli sevk edilmeleri durumunda geçerli olacak.

2 GÜN YETERSİZ KALACAK
1
FUTBOLCULAR SAHADA OLACAK

Eğer TFF Hukuk Müşavirliği, somut ceza beklenenler dışında, tartışmalı isimleri tedbirsiz sevk ederse, cezalar açıklanmasa bile bu futbolcular sahada olacak. [Milliyet]

FUTBOLCULAR SAHADA OLACAK