Kevzara ilacı nedir, nerede bulunur, nasıl yapılır? Kevzara korona virüse iyi geliyor mu

Kevzara ilacı nedir? Korona virüse iyi gelir mi? Sorusuna yanıt aramaya başladı. Haberimizin devamından Kevzara ilacı nedir, ne için kullanılır? Kevzara ilacı Korona virüse iyi gelir mi? Sorularının yanıtlarına ulaşabilirsiniz.

31 Mart 2020 14:57
Kevzara ilacı nedir, nerede bulunur, nasıl yapılır? Kevzara korona virüse iyi geliyor mu
Son dakika haberine göre; Korona virüsü tedavisinde kullanıldığı açıklanan Kevzara ilacı son günlerde binlerce vatandaşın gündeminde yerini aldı. Corona virüse karşı umut verici bir açıklama ise ilaç şirketleri Sanofi ve Regeneron Pharmaceuticals'tan geldi. Bilindiği üzere tüm dünyayı etkisi altına alan bu salgın ile ilgili birçok ülke çalışmalarına devam ediyor ancak henüz bir sonuca ulaşılmış değil. Bu süreç devam ederken aynı zamanda var olan ilaçların da tedavi sürecindeki etkileri araştırılıyor. Peki, Kevzara ilacı nedir? Kevzara ilacı corona virüse iyi gelir mi? Corona virüsü tedavisinde kullanılan bu madde hangi ilaçlarda bulunur? İşte ayrıntılarKEVZARA İLACI FİYATI: 1500 EURO
KEVZARA İLACI NEDİR? KEVZARA İLACI KORONA VİRÜSE İYİ GELİR Mİ?

Coronavirüsü ilacı, aşısı ve tedavi çalışmaları tüm dünyada hız kazanmış durumda. Son olarak kevzara ilacı gündemde yer aldı. Haberimizde, Kevzara ilacı nedir? Kevzara ilacı corona virüse iyi gelir mi? Sorularının yanıtlarını bulabilirsiniz.

KEVZARA NEDİR?

Kevzara, Sanofi ve Regeneron Pharmaceuticals isimli ilaç şirketleri, Kovid-19 tedavisi için üretilen ilacın ismidir.

Geçen hafta içerisinde ABD'de ilacın hastalar üzerinde test edildiğini açıklayan şirketler, bağışıklık sistemini etkileyen ilacın İtalya, İspanya, Almanya, Fransa, Kanada ve Rusya'da da hastalar üzerinde deneneceğini duyurdu. Şirketler son denemelerin yaklaşık 300 hasta üzerinde gerçekleşeceğini duyurdu. Deneme sürecine katılacak kişilerin özellikle Kovid-19'dan dolayı çok ağır ve durumu kritik hastalardan seçildiği belirtildi.

KEVZARA İLACI KORONA VİRÜSE İYİ GELİR Mİ?

Doktorlar ve bilim insanları corona virüsünün sitokin fırtınası olarak da bilinen bağışıklık sisteminin aşırı tepki vererek organlara saldırmasına sebep olduğunu düşünürken, bu ilaçlar ile bağışıklık sisteminin yönlendirilebilmesini umuyor. Reuters'ın haberinde Regeneron'un ABD'deki deneme sürecini yönettiği ve Sanofi'nin de ABD'nin dışındaki bölgelerde çalışmalarına devam ettiği açıklandı.

Daha fazla göster
yukarı ok