Sporx Extra Arama Logo

Yazarlardan Ankaragücü - Galatasaray yorumları

Spor yazarları, Galatasaray'ın Ankaragücü'ne 1-0 mağlup olduğu mücadeleyi köşe yazılarında yorumladılar.
8
YAZARLARDAN A.GÜCÜ-G.SARAY YORUMLARI

Spor yazarları, Galatasaray'ın Ankaragücü'ne 1-0 mağlup olduğu mücadeleyi köşe yazılarında yorumladılar. Burada kullanılan yazıların tamamını, gazeteleri satın alarak ya da gazetelerin internet sitelerinden okuyabilirsiniz.

7
LEVENT TÜZEMEN: "SANKİ BİR KÜSKÜNLÜK VAR"

Trabzonspor ve Alanyaspor maçlarında yenilen 7 golden sonra Galatasaraylı oyuncuların Ankaragücü maçına çıkarken "3 maçta 9 puan alalım" zihniyetinde olacaklarını bekledim. Ruhunu, ciddiyetini kaybeden oyuncular grubunun sahadaki görüntüsü 'acemi'ler gibiydi. Sağ ayaklarını sadece yürüme ayağı olarak kullanan Saracchi, Ömer Bayram ve Emre Akbaba üçlüsünün mücadelelerine, çalım becerilerine ve pas kullanma kalitelerine baktığımızda toplasan kaliteli bir solak bile etmedi. Yazık! Emre Akbaba futbolu unutmuş gibi oynadı. Taylan çalışkandı. Galatasaray'ın oyun lideri Seri ağırlığını koyamadığı gibi hızlı hücuma çıkışlarda hep ağır hareket etti, hantal bir görüntü sergiledi. Galatasaray'ın en kaliteli ayağı gibi görünen Belhanda, sorumluluk almadığı gibi arka direkte net golü atamadı. Galatasaray'ın yaptığı top kayıplarına, pas hatalarına rağmen Fatih Terim'in kulübeden müdahale etmemesi bana şaşırtıcı geldi. Oysa Terim vücut diliyle bile oyuncularına çok şey anlatır. Terim de sanki bir küskünlük, oyuncularda da bir isteksizlik var. Özellikle tanıdığım Terim, Belhanda'ya bağırmaz onu oyundan alırdı. (SABAH)

6
OSMAN ŞENHER: "TARAFTAR TRİBÜNDE OLSA"

Dün geceki mağlubiyetle üçüncülük şansı da bitti. Bu performans, bu görüntü ve bu ruhla gelecek hafta Göztepe ve son hafta Antalyaspor maçını nasıl kazanır bu takım? Fatih Terim istediği kadar kendini parçalasın, değişen hiç bir şey olmayacak. Çoğu futbolcu resmen sezonu kapamış. Bu maçlar taraftarın önünde oynanmış olsa, inanın Galatasaray taraftarı kıyameti koparırdı. Bu da futbolcuların şansı herhalde! Genç Emin’e penaltıyı yaptırdı diye sakın hiç kimse kızmasın. Böyle hatalar olacak. Ama temposu, fiziği gayet iyi. Önümüzdeki sezon göreceksiniz, takımın değişilmez ismi olacak. Ozan Kabak da böyle hatalar yaptı. Ama sonunda ne oldu? Bir yaptı, iki yaptı, milli takımın değişmez stoperi oldu. (MİLLİYET)

5
ENGİN VEREL: "SAÇ BAŞ YOLDURDULAR"

Koskoca Galatasaray’ın kurtarıcısı, sahada hareket edemeyen Selçuk İnan mıdır? Bu konuda bir fikrim var. Ama sanırım ne olduğunu söylememe bile gerek yok. Kimse ihaleyi genç stoper Emin’e bırakmaya kalkmasın. Evet golde hata yaptı ama sıra ona gelene kadar listede birçok ağabeyi var. Galatasaray üst üste yaşadığı puan kayıplarının bedelini seneye sadece Türkiye Ligi’nde oynayarak ödeyecek gibi duruyor. Zaten bu kötü futbol önümüzdeki sezon da sürecekse, Avrupa’ya hiç gidilmesin daha iyi! Gerçi G.Saray, oynanan kötü futbol konusunda yalnız değil. Bu sezon “3 büyükler” el ele vererek taraftarlarına “saç baş” yoldurdu. Sanırım “Ezeli rekabet” bölümünü biraz yanlış anlamışlar. (AKŞAM)

4
RIDVAN DİLMEN: "HEM ATAN HEM TUTAN OLMAYINCA..."

Son yılların şampiyonlarına gelelim. Beşiktaş'ın şampiyonluğunda gol kralı kimdendi, Beşiktaş'tan. Daha sonra 20 gol Cenk, 12 Aboubakar attı. Gomis vardı, bir ton gol attı. Tutanı gitti şampiyonluk yarışındayken Galatasaray'da, Falcao da gitti. Santrfor olmayınca da sorun oldu. Hem gol kralı gidiyor, hem de kaleciniz Türkiye'nin en iyi kalecisi.

3
ERMAN TOROĞLU: "BİTSE DE GİTSEK"

Galatasaraylı futbolcular 'Lig bitse de gitsek' diyor. Hiçbiri konsantre değil, gerçi başka takımlarla da benzer tablo var. Ligin oynanması bence iyi oldu, yoksa haksızlık olacaktı.

2
SERKAN KORKMAZ: "GOL UMUDU AHMET"

Emin Bayram adına çok umutluyum. Deneyimleniyor ve birkaç sene içinde iyi bir kariyere başlayacağının sinyalini veriyor. Galatasaray'daki bunca olumsuzluk içinde, ligin en güçlü küme düşme adayına hak ederek yenilen dün akşamki takımda, en son onun yaptığı hatayı konuşmak lazım. Emin'i ilk 11 soyundurmak en çok Ahmet Çalık için mesaj barındıran bir tercih kuşkusuz. Gel gör ki; aynı Ahmet 'gol umudu' olarak oyuna girdi. Buna her ne derseniz deyin altı dolar; kafa karışıklığı, panik, plansızlık, kötü transfer politikası vs... Düşünün ki, en önemli oyuncusunu da (Gerson Rodrigues) bu denli kritik bir haftada, disiplinsizlik nedeniyle kadro dışı bırakmıştı İbrahim Hoca... Helal olsun Ankaragücü'ne; 'büyüklük', maç kazanmak, kümede kalmak, şampiyon olmak değil, bu tip densizliklere prim vermemektir. (FOTOMAÇ)

1
EVREN TURHAN: "KAZANMAYI UNUTTU"

G.Saray'da gelecek sezon için ciddi şekilde revizyon lazım. 2.yarı Emin Bayram'ın yaptırdığı penaltı ile maçı kaybeden bir Galatasaray vardı. Genç oyuncu hata yapacak ama diğerleri ne yapıyor yürümekten başka! Bu sonuçla Avrupa Kupaları da zora girdi. Takım kazanmayı unuttu. Bu sene geçti, seneye dersler çıkarılmalı. Hem Fatih hoca hem yönetim, hem de oyuncular. (TAKVİM)