Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Tümer Metin'den Ümraniye - Galatasaray yorumu
10
"TÜMER METİN'İN YORUMLARI
Galatasaray'ın Ümraniyespor'u mağlup ettiği karşılaşmanın ardından Tivibuspor'da Tümer Metin maçı değerlendirdi.
9
"İLK YARIYI RÜZGAR ETKİLEDİ"
"Oyunun tamamı için ilk başlığım bir uyum sorunu yaşandığı gerçek. Olimpiyat Stadı'nın zemini muhteşem ama orada çok maç izledim, oynadım, yorumladım. Rüzgar çok etkilidir orada. Atmosfer farklıdır. İlk yarıdaki oyunun tersine dönmesi sadece Mertens'in gelişi değil. Rüzgarın da etkili olduğunu düşünüyorum ilk yarıda oyun kurulamamasının nedenini"
8
"SEFEROVIC'İN ÖZGÜVENİ GİTMİŞ"
"Geriden oyun kurma sevdasıyla gittiği için Galatasaray, Ümraniye ilk yarıda doğru işler yaptı. Galatasaray hep uzun oynamaya çalıştı, hepsi dışarı gitti. Bunlara rağmen inanılmaz 2 pozisyon yakaladı Galatasaray. Hele biri akıl alır gibi değil. Biraz özgüvensiz gördüm Seferovic'i. Hazırlık maçlarında daha özgüvenli görüyordum onu. Kariyeri de zaten bu dalgalanmalarla geçen bir oyuncu."
7
"MERTENS'İ TOPLA BULUŞTURACAKSIN"

"Serkan Kırıntılı özellikle ikinci yarıda iyi maç çıkardı. Kötü ilk yarıda iki gol pozisyonu. Kalende de pozisyon verdin ama 0-0 bitirdin ilk yarıyı. Mertens'in girmesiyle biraz değişti diyebiliriz. Mertens'e topu atarsan ileride organizasyonu yapabilecek onu gösteriyor. Bir de Gomis'e atarsan demek ki gol oluyor."

6
"İKİ GOLÜN VAR, İKİSİNİ DE GOMIS ATMIŞ"
"Yeni transferin albenisi, kredisi vardır. Seferovis için söylüyorum. Gomis'e bir şey demiyorum. Tekrar geri döndü ama yaşı var. Arap yarımadasından geldi, kamptan sonra neler olacak diye soru işaretlerimiz vardı. Seferovic varken onunla başlıyor Okan hoca o da normal. Senin iki galibiyetin, iki golünün altında da Gomis var. O zaman da tartışma falan kalmıyor ortada."
5
"BANA KALIRSA ÇİFT FORVET OYNAMALI"
"Bana kalırsa artık Gomis'i kesmek zor. En azından önümüzdeki maça başlayacağını söyleyebiliriz. Teknik adam eleştirilerinde hep karşılaştığımız şey, sen Gomis'i sonradan oyuna alıp maç kazanmışsın ama ilk 11'de başlamadığı için yine eleştirilecek. Seferovic'in özgüveninin sarsıldığını hissediyorum. Gomis daha sağlam görünüyor sahada. Bana kalırsa çift forvet, Seferovic arkada daha toparlayacak şekilde. Gomis'de en önde oynayacaksın"
4
"ÜMİT KARAN, İLHAN MANSIZ, AHMET DURSUN GİBİ..."

"Santraforlar bilir kalenin nerede olduğunu. Ümit Karan elini kaldırırdı, o iş tamamdı, sen ona atmalısın. Keza Ahmet Dursun, İlhan Mansız. Bunlar gözü kapalı yaparlardı kaleye vuruşları. Santraforlarda bu özellik var. Gomis'de bir dokunuşla buldu kaleyi"

3
"UYUM SORUNU GÖRÜLÜYOR"
"Mertens girdikten sonra abluka altına aldı Galatasaray rakip kaleyi. Ümraniyespor'un oyunu da buna müsait. Galatasaray 20-25 dakika oyunun hakimiyetini aldı. Bir kez daha söyleyelim uyum sorunu yaşadıkları görülüyor"
2
"BU HÜCUM HATTIYLA ŞAMPİYON OLAMAZSIN"

"Emre Akbaba, solda Kerem, sağda Yunus üçlüsü, önde Seferovic veya Gomis ile şampiyon olman imkansız. Bu oyuncular kupanın hiç bir yerinden tutmadılar. Şampiyonluk yolundan gitmemişler. Emre Akbaba zaten travmatik bir oyuncu. Emre Akbaba kredisini doldurdu bana kalırsa. Kerem gözümüzün önünde ama 13. bitirdi Galatasaray geçen sezonu. Kerem ben yıldızım diyor, takımının kayıp sezonunda parlayan bir isim oldu. Bakalım takımı zirvede tutup şampiyonluğa gidebilecek bir yerde durabilecek mi? Geçen sezon zevkle izlemiştik, 3 haftadır da iyi oynuyordu. Hatta bugün ben olsam Yunus'u değiştirirdim Kerem yerine"

1
"KAAN AYHAN ELİNİ GÜÇLENDİRİR"
"Galatasaray'ın Kaan Ayhan'la ilgilendiğini duydum. Galatasaray'ın oyununu başka yere götürür. Savunma meziyetleri var, ön libero, sağ bek, stoper oynar. Gider duran topta gol atar. Bu saçma yabancı kuralında Kaan Ayhan Galatasaray'ın elini de güçlendirir."