Sporx Extra Arama Logo

Tümer Metin: "Beşiktaş'ın acabası yok, aması yok"
8
TÜMER METİN'İN SÖZLERİ
Tümer Metin, Beşiktaş'ın Hatayspor'u 7-0 gibi farklı bir skorla geçtiği mücadelenin ardından TRT Spor ekranlarında değerlendirmelerde bulundu. İşte Tümer Metin'in sözleri...
7
"POZİSYONDAN YORULDU"
Maçın 10. dakikasında kalemi bıraktım, maçı izledim. İlk 15 dakika itibariyle altığım tek not, bazen topun arkasından koşmaktan yorulursun, bazen pozisyona koşmaktan yorulursun. Bugün 42'de Ghezzal ceza alanında pozisyona gitmekten düştü. Bunu şampiyonluk arzusuyla, coşkuyla, 1 milyon parametre ile özetleyebilirsiniz.
6
"BAHANE ÜRETMEDİ"
Aboubakar üzerinden bir oyun anlattık, zaman zaman teknik adamlarımız bahane üzerinden maçları yorumlar. Aboubakar yok, Larin oynar, Aboubakar gibi olur mu derken oldu. Larin ve Aboubakar yok, 'E Gökhan Töre oynar' dedi Sergen hoca. Gökhan Töre de oldu. Bahane üretmeden, arkasına sığınmadan, inandığı oyunun arkasında durarak haftaları kurtardı.
5
"ŞAMPİYON GİBİ BAŞLIYOR"
Rize'de oyun başlıyor, gümbür gümbür. İçeride Hatay ile oynuyor, zor takım, hücum hattı iyi, acabaya gerek yok, bir oyun başlangıcı, ben şampiyon gibi başlarım oyunu. Futbolda da son 3 haftada bence değişmez ama şampiyon gibi diye ekliyoruz.
4
"ROSIER KESİP, RIDVAN ATIYOR"
Rosier'in sağdan kesip Rıdvan'ın attığı, Rosier'in kesip Larin'in 2. direkte dokunduğu oyunun genel tanımıydı sezonda. Çok gol buldular bu şekilde. Akan oyunda da kaybettiği dakikada Josef ve Atiba gibi oyunculara sahip olduğu için fark yaratan bir Beşiktaş izledik.
3
"GENİŞ KADRO MU, 13-14 MÜ?"
Önce oyunu bulacaksın ve geniş kadro mu, 13-14 kemik oyuncu mu? 13-14 oyuncunun 7-8 tanesinden yüzde yüz verim alırsan, orada da fark yaratabiliyorsun.
2
"JOSEF, MENSAH'IN ÜZERİNE YÜRÜYOR"
Oyuncunun sahiplenmesine örnek vereyim, içeriden alınan bir bilgidir. Rize maçında Mensah oyuna giriyor, bir top kaptırıyor, kovalamıyor, bir top daha kaptırıyor, kovalamıyor. Normalde grubun içindeki oyuncuların reaksiyonunu göstermiyor. Josef de Souza, ki bence sezonun en önemli oyuncularından biri, yüzde yüz sezonun 11'ine girecek bir isim, maç sonunda Mensah'ın üzerine yürüyor soyunma odasında, 'Nasıl kaptırıp koşmazsın' diye. Bunu kötü bir örnek olarak anlatmıyorum, oyunu ve takımı sahiplenmesi adına verdiğim bir örnek bu. Nasıl koşmazsın, nasıl yükü başkasından almazsın diye üzerine yürüyor.
1
"MENSAH VE LJAJIC DIŞINDA YÜZDE 100"
Atiba, Josef, önde Larin kariyer sezonunda, Aboubakar yüzde yüz katkı aldığınız oyuncu, Ghezzal nasıl geldi, yolu düştü ve bu performansı verdi, seneye nasıl tutarsın soru işaretleri var. Kimileri Ljajic'i dışarıda bırakabilir, ben bırakıyorum dışarıda, Mensah ve Ljajic dışında yüzde yüz ile oynayan bir grup.