Sporx Extra Arama Logo

Spor yazarlarından Trabzonspor - Antalyaspor maçı değerlendirmesi
6
TRABZONSPOR - ANTALYASPOR YORUMLARI
Spor yazarları, Süper Lig'in 40. haftasında Trabzonspor'un Antalyaspor'u 2-1 mağlup ettiği maçı yorumladı. Yazar görüşlerinin tamamını paragraf sonunda ismi verilen gazeteleri satın alarak okuyabilirsiniz.
5
3 NET GOL POZİSYONU VARDI

İSKENDER GÜNEN: "Oyunu iki bölümde değerlendirmek gerekir. İlki Trabzonspor'un oyunda doğruları yaptığı 60 dakikalık bölüm; ikincisi ise yanlışların ortaya çıktığı son 30 dakika... 60 dakikalık bölümde oyunu rakip alanda oynayan, ayağa pası akılcı bir biçimde gerçekleştiren ve de gol pozisyonlarını sıkça bulan bir Trabzonspor vardı sahada... Berat'ın yokluğunda Baker savunmanın önünde oynarken, onun önündeki dörtlü Ömür, Bakasetas, Nwakaeme, Ekuban'dan oluştu. En ileride de Djaniny... Böyle bir oyun anlayışında öndeki 5 futbolcunun performansları büyük önem taşımakta. Atılan ilk gol yapılış ve de sonuç anlamında mükemmel bir iş birliğinden doğdu. Antalyaspor gibi oyunu kendi alanında kabul eden ve hatları birbirine yakın kuran oyun anlayışı uygulayan takıma karşı golü erken bulmak doğaldır ki size bir avantaj sağlar. 1-0'dan sonra ilk yarıda Trabzonspor'un en az üç net gol pozisyonundan yararlanamadığı gerçeği de var. Bunun en önemli sebebi öndeki oyuncuların pas-şut tercihleri yanlışlarıydı." (SABAH)

4
PLANLAR GELECEK SEZON İÇİN

İSKENDER GÜNEN: "İkinci yarı ise Abdülkadir Ömür'ün attığı 2. golden sonra son yarım saatte sorunlar ortaya çıktı. İlk yarıya göre rakip alanda top kayıpları daha fazla olduğu için Antalyaspor daha rahat atak girişimlerinde bulundu. Bunun sonucunda ise yenilen golde Trabzonspor savunmasının pozisyon hatası vardı. Çok rahat bir sonuçla bitirebileceği maç 2-1 olduktan sonra ise Trabzonspor'da büyük bir telaşın olduğunu gözlemledik. Böyle bir durumda Nwakaeme, Bakasetas gibi teknik becerisi üst düzeyde olan oyuncuların önde topa sahip olmaları gerekirdi. Ligin finaline iki maç kalmışken alınan bu 3 puanla Trabzonspor'un dördüncülüğü de kesinleşti. Artık planlar gelecek sezon için yapılmalı."

3
NEWTONLU GÜNLERE KAHREDİYOR

CEMAL ERSEN: "Koca bir sezonun özeti. Zirve için heyecanın tavan yaptığı haftada, Trabzonspor “işini” yaparak geçen yıl es geçmek zorunda kaldığı Avrupa biletini cebine koydu. Ligi bitireceği yer yeterli mi? Çok kötü başladığı maratonu 4. sırada tamamlamak elbette küçümsenemez. Lakin, Eddie Newton’lu günlere kahrediyor bordo-mavili camia. Buna son çeyrekte yitirilen garip puanlar da eklenince, hikaye farklı yazılabilirdi diyebilirim. İşin prestij tarafına gelince. Eksiğiniz ne olursa olsun, kafanız rahat ise ve sahaya bir hafta dinlenmiş olarak çıkıyorsanız fark yaratmanız gerekiyor. Henüz maçın başında Nwakaeme’nin golü ile öne geçen Trabzonspor, kalan dakikaları antrenman tadında oynamalıydı. Lakin işini ciddiye alacaksın. Özellikle takım savunması konusunda taviz vermek, sıkıntıya yol açabiliyor." (MİLLİYET)

2
ARTIK HATAYA YER YOK

CEMAL ERSEN: "Trabzonspor’un bu sezon çözüm bulamadığı rahatsızlık, öne geçmesine karşın skoru tutmakta zorlanması. İkinci yarıyla birlikte Abdülkadir Ömür ile iki farkı bulmasına karşın aynı sıkıntı gündeme geldi. Son yarım saatler ve son dakikalar psikolojik bir sorun haline dönüşüyorsa, Abdullah Avcı’nın farklı tedavi yöntemleri bulması gerekecek. Bu refleks kronik hale dönüşürse, canı yanmaya devam eder Trabzonspor’un. Örnek, Amilton’un golündeki zincirleme savunma hataları. Hücum ederken savunmayı asla ihmal etmeyeceksin. Evet; dün gece kolayı zora çevirse de hatalarıyla, doğrularıyla deneyim sezonu oldu Karadeniz ekibi için. Artık geleceğin planları yapılacak. Kadro, transfer ve oyun planlaması anlamında hataya yer yok."

1
AYRILMAYI KAFAYA KOYMUŞ
NECMİ PEREKLİ: "Bu Antalyaspor ki Beşiktaş ile Ziraat Türkiye Kupası finalini oynayacak. Bu nasıl bir futboldur, gelin siz karar verin. İkinci yarıda güya konuk takım bir miktar daha çabaladı. Bu arada bir gol bulunca da sanki beraberlik aramak adına biraz kıpırdanmaya başladı. Ancak gerçeği söylemek gerekir ise Trabzonspor'dan puan kopartacak bir oyun ve aksiyon ortaya koymaktan uzak gözüktü. Bunun sebebi belki de rakibinin bir şey yapamayacağını anlayan Trabzonspor'un rehavete kapılmasıdır. Antalyaspor'un kıpırdanış görüntüsü sanırım bundan ileri gelmiştir. Nwakaeme attığı gole rağmen bir an evvel liglerin bitmesini bekler gibi bir görüntü sergiliyor. Ekuban'a gelince... Sanki bu takımdan ayrılmayı kafasına koymuş gibi gözüküyor. Tabii bunların bu denli boş vermiş olarak sahada gözükmelerinin asıl nedeni yönetimin ikide bir transfer haberleri vermesidir. Bu gibi işlerin elbette gizliliği olmalı. Bunu hatırlatmak isteriz." (FOTOMAÇ)