Arama Logo

Spor yazarlarından derbi değerlendirmesi
9
YAZARLARIN DERBİ YORUMLARI

Sabah spor yazarları, Galatasaray - Fenerbahçe derbisini ve ardından yaşananları değerlendirdi.

YAZARLARIN DERBİ YORUMLARI
8
DERBİ SONRASI YAŞANANLAR

Derbi sonrası Ali Koç soluğu RAMS Park'ta aldı. Büyük olaylar çıktı. Galatasaray Genel Sekreteri Eray Yazgan'a, "Buradan git, dayak yersin" dedi. Selahattin Baki'nin boğazına sarıldı. Galatasaray Stat Müdürü, İsmail Kartal'ın oğlu Emre Kartal'dan dayak yedi. Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, "Delikanlıysan gel" dedi. Bunların hepsi bir gecede yaşandı. Yorumunuz nedir?

DERBİ SONRASI YAŞANANLAR
7
"GALATASARAY HESABINI SORMALI"

LEVENT TÜZEMEN: "Galatasaray stadındaki yenilginin baş sorumlusu taraftardır. Bir kişi Mert Hakan, 60 bin kişiyi parmağında oynattı. Galatasaraylı oyuncular çok gergindiler. Okan Buruk, sezon başından bu yana en kötü teknik direktörlüğünü yaptı. Fenerbahçeli oyuncular, Mert Hakan'ın başlattığı psikolojik savaşı mükemmel yönettiler. Galatasaraylı futbolcular evlerinde yabancı gibi kaldı. Devre arası dışarıdan futbolcuları motive eden Ali Koç, hem 65 gün cezalı olmasına rağmen hem de akredite kartı olmadan sahaya elini kolunu sallayarak bu kadar kolay nasıl giriyor? Galatasaray yöneticisini tehdit ediyor, küfürler savuruyor ve kontrolden çıkıp kendi yöneticisinin boğazına sarılıyor. Galatasaray yönetimi korkmadan Ali Koç'a bunun hesabını sormalıdır."

\
6
"TAHRİK EDECEK DURUM YOK"

GÜRCAN BİLGİÇ: "Fenerbahçe Başkanı, taraftarı ve futbolcularıyla birlikte derbi galibiyetini kutlamaya gelmiş. Tribünler boş, yani kimseyi tahrik edecek durum da yok ortada. Buna karşı direnmek, 'Olmaz' demek bir yana, Fenerbahçe takımı 10 kişiyle bir 'haysiyet' mücadelesi verip, şampiyonluktaki rakibini yeniyor. Koca sezonu Galatasaray camiasına zehir ediyor. Bunları konuşturmamak adına yaratılan gündemin ve algı yönetiminin soruları bunlar. Benzerini Fenerbahçe stadında yaşadı Galatasaray takımı. Dışarıda gaz bombaları atılırken, Fenerbahçe Başkanı hapisteyken, "Kutlama yapacağız" diye tutturdular ve yaptılar. Nasıl ki 'karanlıktaki kupa' yılların fenomeniyse, Fenerbahçe tarafı da 'Başkanımız geldi, stadı bastı' diye konuşacak artık."

\
5
"İŞİN ÇİVİSİ ÇIKTI"

ALİ GÜLTİKEN: "Bu sezon zaten işin çivisi çıktı. Sezon boyunca yaşananlara bakınca artık şaşırmıyoruz. Sahadan takımın çekildiği, hakemin sahada dayak yediği, maçlara çıkılmadığı bir sürecin sonunda bunlar da artık maalesef kanıksanır hale geldi. Aslında tüm bu olaylara baktığımızda sahanın içinde sadece futbolcuların ve teknik adamların olması gerektiği yerde, orada olmaması gereken başkan ve yöneticilerin müdahil olduğunu görüyoruz. Bu da zaten işin çığırından çıktığını gösteriyor."

\
4
ŞAMPİYONLUK YORUMLARI

Şampiyonluk son haftaya kaldı. Fenerbahçe evinde İstanbulspor'u ağırlıyor. Galatasaray da Konya'ya gidiyor. Kim şampiyon olur?

ŞAMPİYONLUK YORUMLARI
3
"YİNE SON HAFTA KAYBEDECEKLER"

LEVENT TÜZEMEN: "Galatasaray şampiyon olacak. Fenerbahçe ise ''Galatasaray'ı evinde yenip rekorunu bitirdik" diye övünecek. Galatasaray aynı hatayı Konya'da yapmaz. Oyuncular daha ciddi olurlar ve Konya'dan şampiyon olarak dönerler. Fenerbahçe bir kez daha son hafta şampiyonluğu kaybetmiş olacak."

\
2
"TRAVMAYI ATLATIRSA ŞAMPİYON"

GÜRCAN BİLGİÇ: "Beraberliğin iki takıma da yettiği bir maçtan farklı bir skor çıkmasını bekler miyiz? Ya da Konya'nın ileri gelenleri, Fenerbahçe maçı öncesinde olduğu gibi idmanı ziyaret eder mi? Fenerbahçe, 10 kişi ile 81 dakika mücadele ettiği rakibini, evinde yendi, kutlamaları öksüz bıraktı ve İstanbulspor maçını şampiyonluk umuduyla oynayacak. Sezonun hesabını Galatasaray derbisinde gördüler aslında. Üç kez son maçta şampiyonluk kaybetmişlerdi, şimdi bu duyguyu Galatasaray yaşar mı? Fenerbahçe yenilgisinin travmasını atlatırlarsa, şampiyonluk Galatasaray'ın ellerinde."

\
1
"İŞİ KOLAY DEĞİL"

ALİ GÜLTİKEN: "Galatasaray kağıt üstünde avantajlı ama Konya'nın da kaybettiği takdirde ligden düşme ihtimali olduğunu gözden kaçırmamak gerekir. Yani Galatasaray'ın işi kolay değil."

\