Sporx Extra Arama Logo

Slaven Bilic: "Türkiye'ye gitmeyi düşündüm"
8
SLAVEN BILIC RÖPORTAJI
Beşiktaş'ın eski teknik direktörü Slaven Bilic, İngiltere'de Championship ekibi West Bromwich'de harika bir başlangıç yaptı. 16 maçta sadece 1 kez yenilen Bilic'in ekibi, 33 puanla lider durumda.  Bilic, İngiliz basınına verdiği röportajda İngiltere'deki hayatına değindi ve takımın performansının değişimindeki asıl nedeni açıkladı: "Müzik"
7
"METALLICA ÇALDIM, KAZANDIK"
"Roy Keane bana maçtan önce Abba çalmayın dedi ve bende ona buna kesinlikle katıldığımı söyledim. İlk geldiğim zamanlarda soyunma odasında hep  UB40'ın seslendirdiği Red Red wine şarkısı çalıyordu. Bir gün canıma tak etti ve 'Kırmızı şarap romantik bir akşam yemeği içindir, özür dilerim çocuklar ama biz burada savaş veriyoruz' dedim. Metallica'nın Whiskey in The Jar şarkısını çaldırdım ve maçı 3-0 kazandık."
6
"MÜZİK UYANDIRMALI"
"Müziğin seni uyandırmasına izin vermelisin. Liverpool - Manchester City maçının tanıtım reklamında daima hareketli muzikler çalar asla Beethoven çalmaz. İlk geldiğimde oyuncuları uyandırmam gerekeceğini düşünmemiştim çünkü hepsi çok kaliteli ve hedefe kitlenmiş oyunculardı ama yanılmışım"
5
"OYUNCULARI KAYBETTİK"
"Çok büyük bir kulüpteyim ama takım çok yeni. 11 oyuncumuzu kaybettik, en golcü oyuncularımız da dahil. Ama yaptığımız transferlerin çok iyi çıkması ve takıma kolayca motive olmaları konusunda çok şanslıydık."
4
"HARİKA FİKİRLERE İNANILIR"

"Çok uzun zamandır burada olmayan oyuncuların burnu havadaydı ama yeni bir teknik adam harika fikirlerle geldiğinde buna herkes inanır, inandığının en büyük kanıtı da sonuçlar."

3
"TÜRKİYE'Yİ DE YAZMIŞTIM"
"Geçtiğimiz sezon West Ham'ın başındayken Manchester'a uçuyordum ve içimden çalışmak istediğim yerleri bir kağıda yazmak geldi. Almanya, İngiltere ve Turkiye'yi yazdım. Bir isme sahip olduğum ülkeleri koydum çünkü böyle yerlerde iş bulmanız her zaman daha kolaydır. İngiltere'nin altına West Ham'ı ve Manchester City'yi koymadım, ilk yazdığım takım West Bromwich'ti. Burada sözleşmeyi imzaladıktan sonra çantamı boşalttım ve bu kağıt parçasını buldum."
2
"HER YER 15 DAKİKA"
"Burayı çok seviyorum ve bana çok farklı geliyor çünkü dünyanın en büyük şehirlerinde yaşadım, burada ise her yer 15 dakika uzaklıkta."
1
"BURASI ÇANTADA KEKLİK"
"Birçok insan bana 'Birmingham hoş bir yer değil burada yaşanmaz' dedi fakat insanların unuttuğu bir şey var. Ben Everton için oynadım ve Merseyside'da yaşadım, burası benim için çantada keklik."