Sporx Extra Arama Logo

Sinan Vardar: "Beşiktaş yönetimi hesap sormalı"
7
SİNAN VARDAR'IN YORUMLARI
Spor Yazarı Sinan Vardar, Beşiktaş'taki son durumu ve başarı için yapılması gerekenleri Fotomaç'taki "Beşijktaş'ta başarının formülü"  başlıklı yazısında değerlendirdi.
6
"TABLO KARŞISINDA ŞAŞIRDILAR"
Beşiktaş'ta yeni yönetim birinci doldurdu. Sayın Ahmet Nur Çebi ve arkadaşları hakikatten büyük bir enkazla karşılaştılar. Tabii ki, eski yönetimde bulunan bazı arkadaşlar da şu anda yöneticiler... Ama hayretler içinde kaldılar ki, umduklarından daha vahim bir tablo vardı Beşiktaş'ta... (Yalnız Beşiktaş değil Sayın Ali Koç çok büyük maddi destek sağlamasına rağmen borç hala 5 Milyar TL. civarında.)
5
"GEÇMİŞ YÖNETİMLERDEN HESAP SORULMALI"
Beşiktaş'ın ekonomisinden önce gelen en büyük problemi kongre üyelerinin büyük bölümünün yozlaşma içinde olması... Beşiktaş'ın çarpık düzenini çok iyi bilmelerine rağmen ufak da olsa menfaatleri olan kişilerin kulüp kötü hale gelene kadar hiç sesleri çıkmadı. Kulübe üye yapılan diğer kulüplerin sempatizmanlarının da Beşiktaş kongrelerinde etkinlik sağladıkları da bir gerçek. Öncelikli olarak geçmiş yönetimlerden çok ciddi şekilde hesap sorulmalı.
4
"ÇARPIKLIĞIN ÖNÜNE GEÇİLMELİ"
Kongre üyelerinden çarpıklıklarından kurtulmanın da tek bir çözüm var. Sevgili kardeşim Ahmet Nur Çebi buradan sana sesleniyorum. Bu mali kongrede kongre giriş aidatının bin liraya düşürülüp, bunun da bankayla anlaşılıp yeni kongre üyelerinden 10 taksitle alınmasıyla, bu kongre farelerinin, çarpık düzenin önüne geçmelisiniz.
3
"MAÇA GİDENLER ÜYE OLSUN"
"Hani gururla söylüyoruz ya; 'Beşiktaş halkın takımıdır' diye... O zaman Beşiktaş'ı çok seven, simit parasıyla; forma alan, maça giden insanlar üye olsunlar. Bakın bu sistemi uygulayan Barcelona, Bayern Münih gibi takımlar böyle kurtuluşu buldu. Kongre yıllık aidatları bir tık daha yukarı çekilip Beşiktaş demokratik bir şekilde yönetilir."
2
"PROJE TAKIMI OLABİLİR"
Böylelikle gerçek Beşiktaşlıların istediği genç ve yetenekli futbolculara dönülerek Beşiktaş bir proje takımı haline gelebilir. Yıllardır söylediğim bu temenniyi, bu projeyi uygulamak da Sayın Ahmet Nur Çebi ve yöneticilerinin alacağı radikal kararlarına bağlı. Hep yazıp, hep söylüyorum; futbol takımında kalıcı başarı için için uzun vadeli bir plan yapılmalı.
1
"SPORTİF DİREKTÖR GETİRİLMELİ"
Bu sezon iyi başlamadı. Öncelikli olarak takıma futbolda kurumsal düzeni iyi uygulayabilen bir sportif direktör getirilmeli. İyi bir sportif direktör hem yönetimi hem de teknik direktör Yalçın'ı rahatlatır.