Sporx Extra Arama Logo

Sergen Yalçın'dan uyarı: "Sizi aldatmasına izin vermeyin"
6
BEŞİKTAŞ'TA ÖZEL MOTİVASYON
Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Karagümrük maçının şampiyonluk yolundaki en kritik müsabaka olduğunu düşünüyor. Tesislerde futbolcularıyla bir araya geldiği toplantıda son uyarılarını yapan siyah-beyazlı hoca, Galatasaray karşısında alınan yenilginin kendilerini hedeften saptırmadığını dile getirdi.
5
SERGEN YALÇIN FEDAKARLIK İSTEDİ
Karagümrük maçını kazanmak zorunda olduklarının altını çizen Yalçın’ın oyuncularından fedakarlık istediği öğrenildi.
4
"ZİRVEYİ ASLA BIRAKMAYIN"
Deneyimli çalıştırıcının, “Takımdaki uzun süreli sakatlıklar yüzünden omuzlarınızdaki yük daha da ağırlaştı. Bazılarınız sakat sakat oynuyor. Ancak 5 gün içinde oynayacağımız 2 maçla ligi bitireceğiz. Biraz daha dişinizi sıkın. Yaptığınız bu fedakarlıkları kimse unutmaz. Bu ligin lideri biziz, zirveyi asla bırakmayın” ifadelerini kullandığı kaydedildi.
3
"RAKİP TECRÜBELİ TAKIM"
Ayrıca Beşiktaş'ın teknik patronu Sergen Yalçın futbolcularıyla yaptığı toplantıda rakipleriyle ilgili uyarılarda bulundu. Karagümrük’ün çok sayıda teknik ve yetenekli isme sahip olduğunun altını çizen başarılı teknik adam “Çok tecrübeli bir kadroları var. Teknik kapasitesi yüksek bir ekip. Sakin ve kısa paslarla atağa çıkıyorlar. Karagümrük topla oynamayı, topa sahip olmayı seven bir takım” ifadelerini kullandı.
2
"SAKIN SİZİ ALDATMASIN"
Karagümrük’ün rahat bir konumda olmasının kendilerini aldatmaması gerektiğinin altını çizen Yalçın şöyle devam etti: “Ligin ilk yarısında 4-1 yendiğimiz Karagümrük’ten çok farklı bir takımla karşı karşıyayız. Gollerinin çoğunu açık oyunla atıyorlar. Sağ açıkları Ndao dikkat etmemiz gereken bir isim, savunmanın arkasına sarkarak etkili oluyor. Keza ileride Borini gibi usta bir ayak var. Orta sahada Biglia ve Castro’nun pas organizasyonlarını kesmeliyiz çünkü bu ikili Lens, Ndao ve Borini’yi savunmanın arkasına sızdırıyor. Gümrük’ün pas trafiğini kesersek etkili oluruz.”
1
"HER TAKIM PUAN KAYBEDEBİLİR"
Siyah beyazlı takımın hem teknik hem de fizik olarak hazır olduğunu kaydeden Sergen Yalçın, Futbol Şube Sorumlusu Emre Kocadağ ile yaptığı sohbette “G.Saray karşısındaki yenilgiyi geride bıraktık. Mental oyarak güçlü bir takımız. Ligde her takım puan kaybediyor bu sadece bize mahsus bir şey değil. Karagümrük önünde bunu telafi edeceğimizi düşünüyorum. Tabii kolay olmayacak, birçok ünlü isme sahip bir takıma karşı oynayacağız. Kalede Viviano, savunmada Roco ve Zukanovic, orta sahada Biglia, ileride Borini... Önemli oyuncular var ancak kendi sistemimizi bozmadan oynarsak kazanacağımız düşünüyorum” dedi.