Arama Logo

Semih Kılıçsoy: "Hayalim Premier Lig"
15
SEMİH KILIÇSOY'UN AÇIKLAMALARI

Beşiktaş'ın genç yıldızı Semih Kılıçsoy, Sözcü Gazetesi'ne önemli açıklamalarda bulundu.

SEMİH KILIÇSOY'UN AÇIKLAMALARI
14
AİLESİ HER ŞEYİ

Ailesi 18 yaşındaki genç Semih’in her şeyi. Onun bu noktaya gelmesinde annesi Aysel hanım ve zabıta olan babası Şenol Kılıçsoy’un payı çok büyük. Futbola Gaziosmanpaşa Venüs takımında başlayan, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın ilgisine rağmen 20 top ve malzeme karşılığında Beşiktaş’a transfer olan Semih anne ve babasının kendisi için yaptıklarını şöyle anlatıyor:

AİLESİ HER ŞEYİ
13
"EN BÜYÜK DESTEKÇİM"

"Onlar benim en büyük destekçim. Her zaman arkamda durdular. Babam Fulya’ya gidip gelebilmem için araba aldı. Sırf beni antrenmana götürebilmek için vardiyasını değiştirip, gece çalışmaya başladı. Babam bana bu sezon 10-15 tane atarsın diyordu. Ben de baba yapma nasıl olacak? 4-5 atayım yeter diyordum. Annem maçlardan sonra arar, yarım saat konuşur, analiz yapar. Şunu şöyle yapsaydın, niye şu pozisyonda böyle yaptın? Bir tane daha atabilirdin der. Babam da maçtan önce arar, 'Bak iyi motive ol, şöyle oyna, böyle oyna' diye tarif eder. Ben de takılırım makara yaparım, 'Bana işimi öğretmeyin' diye. Bir gün alt gruplarda Beşiktaş ile maçtayız. Röveşataya kalktım rakibimde üzerime düştü. Biraz da sakatlandım. Annem her röveşata yaptığımda maçtan sonra kızar bana. 'Bir daha röveşata yapma' filan diye uyarıyor beni. Ben gözü pek davranırım annem de korkar tabi ben böyle olunca."

\
12
"BENİM İÇİN YERİ FARKLI"

Semih için üç ismin yeri çok özel. Şenol Güneş, Serdar Topraktepe ve Samet Aybaba. Golcü futbolcu çıkış hikayesini şöyle özetliyor:

"Serdar hoca ve Şenol hoca ile tesiste karşılaştık. Şenol hoca bir sonraki gün hemen beni idmana aldı. Beni ilk oynatan Şenol hoca. Benim için farklı bir yeri var. Hayallerimi ilk gerçekleştiren oydu. Serdar Topraktepe de bana çok güvendi çok şans verdi. Bu çıkışı yaptıysam onun katkısı çok büyük. Samet Aybaba ise bütün gençlere kendisini değerli hissettiriyor. Altyapıdaki gençlere en kariyerli futbolcu kadar değer veriyor. Feyyaz ağabey ve Başkanımız Hasan Arat’a da çok teşekkür ediyorum."

\
11
"BABAM ÇOK FEDAKARLIK YAPTI"

"Babam benim için çok fedakarlık yaptı. Beşiktaş’a gelişimde beni getirmek için araba almıştı. Ben de Beşiktaş’tan kazandığım ilk para ile babama araba aldım."

\
10
"FORVET OYNAMAK İSTİYORUM"

"Kendimi en rahat hissettiğim yer santrfor pozisyonu. Forvet oynamak istiyorum. Orada daha rahatım. Benim bitirici özelliğim, patlayıcı kuvvetim, gol vuruşlarım, seri olmam en belirgin özelliklerim ve kaleye yakın yerlerde yapmalıyım bunları. Mücadeleciyim, yatan oyuncuyu sevmem. Beklemeyi ve durmayı da! Bazı oyuncular en ufak şeyde yerde yatıyor. Hiçbir maçta zorlandığım bir oyuncu olmadı. Osayi ile mücadelemiz oldu derbide. O da hızlı ve kaliteli oyuncu ama fizik ve güç olarak zorlanmam."

\
9
"HAYALİM PREMIER LİG"

"Hayalim Premier Lig’te oynamak. Aktif olarak futbol tarzıma en yakın hissettiğim oyuncu Lautaro Martinez. Beni Wayne Rooney’e benzetenler oluyor. Ama ben kendimi Aguero’ya benzetiyorum. Onun o gol vuruşları, patlayıcı kuvveti, hareketleri…"

\
8
A MİLLİ TAKIM

"Geniş kadroya dahil edildim. Çok mutluyum. Çocukluk hayalim. Montella beni maçlardan sonra aradı. Konuştuk birçok kez. Benimle iletişime geçti. Avrupa Şampiyonası’nda olmak için elimden geleni yapacağım. Hep kendimi orada hayal ediyorum. 2026’da da takım içerisinde Amerika’da olmalıyım. Cenk ağabey de ben de orada olmaya çalışacağız."

A MİLLİ TAKIM
7
"İNANILMAZ HİSSEDİYORUM"

"Beşiktaş'ın çocuğu Semih Kılıçsoy tezahüratını duyunca ben inanılmaz şeyler hissediyorum. Mutlu oluyorumdan daha fazlası bu. Bambaşka bir his. O an duygularımı tarif edemem. Benim için taraftarlarımızın yeri çok farklı. Ben evde nasıl bir insansam, sokakta da aynı insanım. Değişmem, değişmeyeceğim. Sokaklara çıkıyorum, geziyorum. Özellikle Fenerbahçeli taraftarlar geliyor, ‘Seni çok seviyoruz. Yolun açık olsun’ diyorlar."

\
6
"FULYA DAHA GÜZEL GELİYORDU"

"Fulya daha güzel geliyordu. Ümraniye’ye gelince biraz farklı hissettik. Semt havasını ve Çarşı’yı çok seviyorduk."

\
5
"ÖZEL HOCAYLA ÇALIŞIYORUM"

"Tesislerde yatıp kalkıyorum. Fiziksel durumumu geliştirmek için sürekli çalışıyorum. Antrenman bittikten sonra özel hocayla ekstra çalışıyorum."

\
4
"BANA ÇOK TAKILIYORLAR"

"Takımdaki ağabeylerim bana çok takılır. Güler, eğleniriz. Masuaku ile çok iyi iletişimim var. Onu çok seviyorum. Benimle sürekli konuşup, öğüt veriyor."

\
3
"BÜTÜN YEMEKLERİ GÜZEL YAPAR"

"Annem bütün yemekleri güzel yapar. Başka yemekler farklı geliyor annemin yemeklerinden sonra."

\
2
"MENTAL OLARAK DÜŞMEM"

"Mental anlamda düşmem. Çok güçlüyüm o açıdan. Olumlu yorum şımartmaz, olumsuz yorumda moralimizi bozmaz. Diksiyon ve yabancı dil eğitimleri de alıyorum."

\
1
SEMİH'İN PERFORMANSI

Beşiktaş'ta geride kalan sezonda 35 maçta süre bulan Semih Kılıçsoy, 12 gol attı ve 3 asist yaptı.

SEMİH'İN PERFORMANSI