Sporx Extra Arama Logo

Sabri Sarıoğlu: "Fatih Terim'i beklentiye soktular"

Galatasaray'ın eski kaptanlarından Sabri Sarıoğlu, beIN SPORTS ekranlarında sarı kırmızılılarda yaşananları değerlendirdi.
11
SABRİ SARIOĞLU'NDAN YORUMLAR

Galatasaray'ın eski kaptanlarından Sabri Sarıoğlu, BEın SPORTS ekranlarında sarı kırmızılılarda yaşananları yorumladı. İşte Sabri Sarıoğlu'nun sözleri...

10
"HOCAYI BEKLENTİYE SOKTULAR"
"Fatih hoca transfer istedi, olmadı. Bazen yöneticilerin erken konuşmaları da dezavantaj." 'Galatasaray'da transfer bitmez, transfer olacak.' diyerek, taraftarı, hocayı beklentiye soktular. Hoca da o beklenti içerisinde oldu. Olmayınca tepki alıyorsunuz.
9
"YİNE DE ŞAMPİYONLUK ŞANSI YÜKSEK"

Galatasaray'ın aldığı ceza da var. Oyuncu satışı da gerçekleştiremediler. Yine de Galatasaray, hala ligin şampiyonluk şansı yüksek takımlarından biri, öyle bir kadrosu var. Fatih hoca da elindeki kadroyu en iyi kullanan hocalardan biridir. Sahaya yansıtacağını düşünüyorum.

8
BELHANDA'NIN KAPTANLIĞI

Sahaya çıkan 11'de en eski isim Belhanda'ydı. Hoca da en eski oyuncuya verdi. Bence bu çok büyütülecek bir şey değil. Tabi başkanın açıklamaları sonrası Fatih Terim'in Belhanda'yı kaptan yapmasıyla ilgili söylentiler çıktı ama hoca onu düşünmemiştir.

7
"O, BEZ PARÇASI DEĞİL"

Ama Galatasaray'da kaptanlık pazubandını bir bez parçası olarak görmemek lazım. O çok değerli bir lütuftur. Ağırlığını bilmek zorundasınız, takım arkadaşlarınızı yönlendirmek zorundasınız. Ona göre davranmalısınız, destek olmalısınız

6
"GAZA GETİRMEK ZORUNDASIN"

Erzurumspor maçında Fatih Hoca Belhanda'ya kaptanlık verince Belhanda şunu düşünmeli, "Evet hoca bana güveniyor, kaptan yaptı artık ben hem davranılşarımla hem performansımla herkese örnek olmak zorundayım. Bu sadece saha içinde değil saha dışında da herkesle arasının iyi olması lazım. Onların moralini yükseltmeli, iştahlandırlamı ve gaza getirmek zorundasınız. Böyle başarı olur.

5
"OYNAMAYANLARLA İLGİLENMELİSİNİZ"

Bir takımda oynayanlar zaten mutludur, oynamayanlarla ilgilenmelisiniz. Bu hem hocanın hem kaptanın görevidir. Zaten 11'deyim der. Arda'nın durumu var, Belhanda var böyle oyuncular takımı kenetlemeli. Sonrası sahada zaten gelir.

4
ALANYASPOR YORUMU

"Lider olmaları normal, tesadüfen kazanmıyorlar. Oyunu bilerek, isteyerek, istedikleri tempoda götürüyorlar. Galatasaray maçından önce Çağdaş hoca, 'Biz buraya defans yapmaya gelmedik, kendi oyunumuzu oynamaya geldik.' demişti."

3
FENERBAHÇE'DEKİ COŞKU

"Uzun zamandır şampiyonluk yaşamamış bir Fenerbahçe var, bu hasreti sona erdirmek istiyorlar. Bu kenetlenme normal. Çok transfer oldu. Hepsini bir arada tutmak kolay değil, yönetimi ve Erol hoca'yı tebrik etmek lazım."

2
FENERBAHÇE'NİN SAVUNMASI

"Tisserand'da şüphelerim vardı ama dün iyi bir oyun çıkardı. Gökhan, Lemos, Tisserand ve Caner iyi bir uyum yakaladılar. Caner çok ofansif bir oyuncu, bunun bazı maçlarda dezavantajı görülebilir"

1
SERKAN ASAN TERCİHİ

"Eddie Newton'ın, Pereira varken Serkan'ı tercih etmesi soru işaretiydi. Serkan da elinden gelen tüm gayreti gösterdi ama baktığınız zaman böyle tansiyonu yüksek maçlarda tecrübeli oyunculara ihtiyaç vardır."